Taryboje nuspręsta: konservatoriai tikrins konservatorius

Tarybos posėdyje buvo patvirtinta Radviliškio rajono savivaldybės kultūros centrų akreditavimo komisija, kuri  nustatys, ar juridinis asmuo (kultūros centras) atitinka kultūros centrams keliamus reikalavimus ir teiks Radviliškio rajono savivaldybės tarybai išvadas dėl kategorijos suteikimo.

Tokia komisija, be abejo, reikalinga, tačiau Tarybos nariui Gediminui Lipnevičiui abejonių sukėlė jos sudėtis. Akreditavimo komisijoje patvirtinti nariai: konservatorė Vigilija Dževečkienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Radviliškio miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja ir administracijos direktorės konservatorės J. Margaitienės sesuo; Indrė Ginkevičienė, Radviliškio miesto kultūros centro direktorė; konservatorė Lina Juozapaitytė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja; konservatorius  Justinas Kvėglys, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas;  konservatorius Justinas Pranys, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas; Vladislava Virbickienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė ir  Kultūros ministerijos deleguotas atstovas.

„Dauguma komisijos narių – konservatoriai. Tai kaip čia bus – konservatoriai tikrins  savus? Pavyzdžiui, Baisogalos kultūros centro direktorės  konservatorės darbą tikrins iš konservatorių sudaryta komisija?“- posėdyje klausė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Kad Tarybos nario G. Lipnevičiaus klausimas buvo taiklus ir netikėtas, meras bemekendamas bandė ieškoti kandidatų sąraše ne konservatorių partijos atstovų ir paminėjo tik du  – V. Virbickienę ir Kultūros ministerijos atstovą. „Šiame sąraše ne visi konservatoriai. Kultūros ministerijos atstovas ne konservatorius, Vlada Virbickienė ne  konservatorė. Be to, ne visi kultūros centrų direktoriai konservatoriai. Kai  į valdžią ateis „Radviliškio krašto bendruomenė“, jis galės tikrinti konservatorių darbą ir išsilygins“,- nuo nepatogaus klausimo bėgo meras.

Beje, komitetuose buvo pasiūlyta į šią komisiją įtraukti nepartinę Tarybos narę Vilmą  Aleknienę, tačiau konservatorių ir „valstiečių“ balsais jos kandidatūra buvo atmesta. Kaip suprantate, konservatorių valdomame rajone, radviliškiečių vadinamame „caryste“, sąžininga, kitokia nuomonė nereikalinga.

Patvirtintame komisijos sąraše yra dar vienas paradoksas – Radviliškio kultūros centro direktorė I. Ginkevičienė tikrins pati save!

Už sprendimą, kad konservatoriai galėtų tikrinti konservatorius, balsavo visi konservatoriai, „valstiečiai“, socialdemokratai ir Darbo partijai atstovaujantys Tarybos nariai. Prieš balsavo  nepartiniam visuomeniniam komitetui „Už geresnį gyvenimą visiems“ atstovaujantys Tarybos nariai.

Netgi teisės mokslus krimtusi  ir opozicijai atstovaujanti Z. Žvikienė  bei socialdemokratų partijos skyriaus pirmininkas K. Račkauskis nematė problemų, kad savi tikrins savus.

Skaitytojams siūlome pavyzdį pamąstymui: jei savivaldybei priklausančioje įstaigoje įvyktų korupciniai atvejai, o gal ir pinigų įsisavinimas, galite iš karto atspėti rezultatą, ką ras ar nustatys atvykę konservatoriai pas konservatorius. Ar iš šio balsavimo aiškiai matosi, kas yra tikroji opozicija,paliekame spręsti skaitytojams.

„Savaitraščio krašto“ informacija

Total
1
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts