Socialiniai tinklai

Aktualijos

Švenčių dienomis Panevėžyje vaiko teisių gynėjus į pagalbą kvietėsi ir patys vaikai

Avatar

Paskelbta

data

Didžiosios metų šventės kai kuriems vaikams tapo tikru išbandymu. Karantinas, ribojamas išvykimas iš gyvenamosios teritorijos ir net draudimas švęsti daugiau kaip vienam namų ūkiui, kai kurių tėvų noro švęsti nenumalšino, to pasekmė – vaikams nesaugi aplinka ir nepilnamečių pagalbos prašymai.

„Deja, šventinė Naujųjų naktis ir visas savaitgalis po jos, kai kuriems vaikams nebuvo šventiškas. Tėvai šventė užmiršę ne tik ribojimus, bet ir savo vaikus, jų saugumą. Vaiko teisių gynėjai saugią aplinką turėjo užtikrinti rekordiniam vaikų skaičiui, o pagrindinė problemų šeimose priežastis – besaikis alkoholio vartojimas ir iš to kylantys šeimyniniai konfliktai“, – apibendrindama Panevėžio apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus budėtojų darbą Naujųjų išvakarėse ir per pirmąsias šių metų dienas, sakė skyriaus vedėja Žaneta Ginaitė.

Minėtu laikotarpiu Panevėžio apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus budėtojai registravo 17 vaiko teisių pažeidimų, užtikrinti saugią aplinką teko net trims dešimtims vaikų.

Naujųjų išvakarėse ir pirmąją šių metų naktį saugioje aplinkoje vaiko teisių gynėjams teko apgyvendinti 6 vaikus, o antirekordai sumušti naktį iš sausio pirmosios – į saugią aplinką perkelta 17 vaikų. Artimiausių žmonių smurtą patyrė du vaikai.

„Kai atvykę policijos pareigūnai fiksuoja dviejų promilių ir didesnį tėvų girtumą – nepriklausomai mamai ar tėčiui – kalbėti apie saugią aplinką vaikams, apie jų poreikių užtikrinimą tikrai neverta. Liūdna, kad kalėdinis stebuklas neįvyko ir alkoholio liūnas beatodairiškai įtraukė tėvus,“ – apgailestavo Ž. Ginaitė.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus budėtojams didžioji dauguma šeimų žinomos, joms teikiamos socialinės paslaugos, tačiau buvo ir tokių, į kurias specialistai vyko pirmą kartą. Į šeimyninį konfliktą įsikišti specialistus kvietėsi ir patys vaikai.

„Neapsikentę tėvų, kartu su kaimynais surengto neblaivaus vakarėlio, vaikai vaiko teisių gynėjų pagalbos šaukėsi ir patys. Į šeimą, kurioje girtavimai nebuvo liovęsi nuo pat Kalėdų, budėtojai vyko po nepilnamečio skambučio bendruoju pagalbos telefonu. Vaikas prašėsi daryti ką nors, kad tėvai pagaliau liautųsi gėrę, o namuose baigtųsi nuolatiniai konfliktai. Nepilnametis neslėpė, kad namuose girtaujama jau daugiau, kaip savaitė, o prieš jį ir smurtaujama“, – pasakojo vedėja.  

Visiems vaikams saugią aplinką užtikrino artimieji, giminaičiai bei emociniais ryšiais susiję asmenys, tad budinčių globotojų paslaugų neprireikė.

Vaiko teisių gynėjai šiuo metu atlieka vaiko situacijos vertinimus. Kai kurioms šeimoms bus siūloma taikyti laikinąją priežiūrą, kas reiškia, kad su jomis intensyviai dirbs Panevėžio apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus Mobiliųjų komandų specialistai – socialinis darbuotojas, psichologas ir specialistas, dirbantis su priklausomybių turinčiais asmenimis.  

„Tėvų sąmoningumas ir atsakomybės jausmas šiuo – karantino laikotarpiu – ypatingai svarbūs. Namuose būtina užtikrinti ne tik vaiko saugumą, galimybę mokytis ir ugdytis, bet ir pasirūpinti prasmingu laisvalaikiu“, –  sako Ž. Ginaitė.

Vaiko teisių gynėjai tikisi didesnio visuomenės sąmoningumo užtikrinant geriausius  vaikų interesus. Asmenys, turintys įtarimų dėl artimųjų, pažįstamų galimo piktnaudžiavimo alkoholiu, raginami kartkartėmis pasidomėti, kaip pastariesiems sekasi prižiūrėti vaikus ar jiems nereikalinga pagalba. Susitelkimas ir tarpusavio parama gali padėti palengvinti karantino laikotarpį ir užkirsti kelią vaiko teisių pažeidimams.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos

prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi