Sužeisto draugo nepaliko nelaimėje, bet įkliuvo girtas už vairo, tad pamaitins valstybę pinigėliais

Radviliškietis Dainius Mikuckas taip susirūpino draugo praskelta galva, kad, nežiūrėdamas į tai, jog yra nemažai „prisiragavęs“, nusprendė „greitąją“ palydėti, vairuodamas automobilį „Chrysler Avenger“. Taip pat išdrįso policijos akyse sėsti prie vairo, kad minėtą draugą parvežtų atgal. Policijai tai nepasirodė priimtina ir jie sustabdė automobilį bei patikrino vairuotojo girtumą. Dainius M. per du kartus į alkotesterį įpūtė 2,16 ir 2,13 promilių alkoholio, dėl ko buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Trenkėsi į radiatorių

Dainius M. draugo automobilį ne tik vairavo girtas, bet ir neturėdamas tam teisės. Vairuotojo pažymėjimą jis buvo praradęs 2013 metais dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo. Jeigu būtų pasistengęs, vyrukas galėjo perlaikyti vairavimo egzaminą, tačiau to nepadarė. Kažkaip sukosi, neturėdamas teisės vairuoti. 2022 m. lapkričio 23 d. vakare jis su savo draugu L. Š. jo bute gėrė alų ir degtinę. Dainius M. paskaičiavo, kad jis pats išgėrė apie 300 ml degtinės ir dvi 0,5 l skardines alaus. Draugas išgėrė irgi nemažai ir, neišlaikęs pusiausvyros, nukrito nuo kėdės, galva trenkdamasis į radiatorių. Kadangi buvo daug kraujo, panašu, kad galvą reikėjo siūti, todėl Dainius M. iškvietė greitąją pagalbą.

Vairuodamas lydėjo sužeistą draugą

Greitosios pagalbos medikai pasiūlė sužeistajam keliauti į Radviliškio ligoninę. L. Š. važiavo greitosios pagalbos automobiliu, o Dainius M. sekė jam iš paskos, vairuodamas sužeistam draugui priklausantį automobilį su itališkais valstybiniais numeriais. Kaip vėliau pareigūnams pasakojo kaltinamasis, jis nenorėjo draugo palikti nelaimėje, todėl išvažiavo kaip lydintis asmuo. Deja, atvežtas į ligoninę, L. Š. elgėsi neadekvačiai, atsisakė būti apžiūrėtas, nesutiko, kad jam būtų siuvama galva, todėl į Priėmimo skyrių buvo iškviesti policijos pareigūnai. Jie bandė gražiuoju susitarti su neblaiviu pacientu, pašnekino ir jį atlydėjusį Dainių M., tačiau gavo išeiti nieko nepešę – sužeistasis pasirašė atsisakymą dėl gydymo ir susiruošė namo.

Sėdo už vairo pareigūnų akyse

Kalbindami Dainių M. dėl jo draugo sveikatos, pareigūnai užuodė sklindantį alkoholio kvapą. Jie tuomet dar nežinojo, kad jis į ligoninę atvažiavo už vairo. Netikėtai, visai prieš pat akis, maždaug už 3 metrų, vyras įsėdo į automobilį, šalia jo keleivio vietoje įsitaisė jo sužeistas draugas ir automobilis išvažiavo. Tuomet policininkai, įsijungę šviesos ir garso signalus, tarnybiniu automobiliu nusekė iš paskos ir automobilį „Chrysler Avenger“ sustabdė Gedimino gatvėje. Vairuotojas prisipažino, kad neturi vairuotojo pažymėjimo, bet įtikinėjo esąs blaivus. Deja, alkotesteris parodė kitaip.

Bausmė nedirbančiajam – bauda

Ikiteisminio tyrimo metu anksčiau neteistas 30-metis kaltinamasis ir kaltę pripažino, ir sutiko su prokurorės pasiūlymu bylą užbaigti teismo baudžiamuoju įsakymu, sumokėti baudą, nors yra nedirbantis. Teismas tenkino prokurorės prašymą ir Dainių Mikucką pripažino kaltu, padarius nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalyje ir skyrė jam 60 MGL (3000 Eur) dydžio baudą, kurią sumažino trečdaliu, todėl galutinė bausmė – 40 MGL (2000 Eur) dydžio bauda, kurią nuteistasis įpareigotas sumokėti per 10 mėnesių, kiekvieną mėnesį sumokėdamas po 200 Eur.

Vienas nevairuos, kitas liks be automobilio

Be bausmės skirtos baudžiamojo poveikio priemonės, kurios taip pat visiems prilygsta bausmei: Dainius Mikuckas teisėtai už vairo negalės sėsti mažiausiai dar 4 metus, kadangi tokiam laikui jam uždrausta vairuoti transporto priemones. Tik po šio laikotarpio nuteistasis galės pasvarstyti apie vairavimo egzamino perlaikymą. Nuspręsta konfiskuoti nusikaltimo padarymo priemonę – automobilį „Chrysler Avenger“, kurio savininkas dar nebuvo spėjęs užregistruoti kaip savo. Nors automobilis ir nepriklauso Dainiui Mikuckui, tačiau toks sprendimas priimtas dėl to, kad automobilio savininkas leido jam daryti nusikaltimą – jie abu kartu gėrė alkoholį, todėl jis tikrai žinojo, kad draugas automobilį vairavo neblaivus. Valstybės nuosavybėn konfiskuotino automobilio rinkos vertė, automobilių vertintojų duomenimis, yra 2840 Eur su PVM. Automobilis kol kas saugomas aikštelėje Šiauliuose.

Jeigu nepersigalvos…

Teismo baudžiamąjį įsakymą 2022 m. gruodžio 27 d. priėmė Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Deimantė Andrulytė. Jis išsiųstas įteikti nuteistajam Dainiui Mikuckui. Nesutikdamas su teismo paskirta bausme, jis turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo pareikšti teismui prašymą surengti žodinį bylos nagrinėjimą. Jam to nustatytu laiku nepadarius, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir pradedamas vykdyti.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts