Susipažinta su kelių ir gatvių tvarkymo darbais Sidabravo krašte, Vadaktuose apžiūrėti piligrimų namai

Sidabravo seniūnijoje apsilankiusi Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė ir Savivaldybės administracijos  Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas domėjosi, kaip vyksta kelių ir gatvių tvarkymo darbai Sidabravo krašte, kaip Vadaktuose sekasi ką tik duris atvėrusiems piligrimų namams.

„Po truputį gražėja šis kraštas. Asfaltuojami keliai ir gatvės. Viskas po truputį. Nebedaug jau liko. Svarbiausia, kad žmonės šiame Sidabravo ir Vadaktų krašte geri gyvena: nuoširdūs, laimingi, optimistai. Svarbiausia – pykčio nelaikantys užantyje“, – sakė direktorė.

Ir tikrai. Vien ką reiškia vadaktiškės Jūratės Ščiupakovienės, šio krašto seniūnaitės, šypsena. Ji ir  seniūnijos kapininkė, kurios darbu visa seniūnijos bendruomenė džiaugiasi, ji ir švento Jokūbo keliu einančius piligrimus naujojoje piligrimų nakvynės vietoje Vadaktuose priima. Pasak seniūno, viskas, prie ko Jūratė prisiliečia, spindi ir žiba.

Piligrimų namai įkurti buvusiame Vadaktų medicinos punkte. Čia piligrimai ir patogiai išsimiegoti gali, ir išsiskalbti, ir nusiprausti, ir valgyti pasigaminti. Ir visus keliaujančius šiuo keliu priims ir apšokinės ponia Jūratė. 

Beje, apžiūrinėdami piligrimų namus sutikome ir porą piligrimų – vilniečiai Asta ir Tomas karantino metu pavargusias galvas  žygiuodami švento Jokūbo keliu ilsina. Nuo Žagarės iki Kėdainių eina. Sako, šiam kartui pakaks, bet planuose yra ir noras įveikti visą švento Jokūbo kelią per Lietuvą iki pat Seinų.  

Sidabravo seniūnas Vidmantas Blužas pasidžiaugė, kad labai daug darbų žmonių gerovei Sidabravo seniūnijoje per kelis pastaruosius metus padaryta. Žinoma, pasak jo, dabar aktualiausia viešąsias teritorijas tvarkyti, nes žolė labai greitai auga. Pasak jo, sunku rasti šiam darbui tinkamų darbininkų, kurie su atnaujintu inventoriumi galėtų dirbti. „Atnaujinome įrankius, nusipirkome žoliapjovių, vėjapjovių, bet juos saugoti reikia“, – sakė jis.

Seniūną džiugina ir seniūnijoje vykstantys kelių ir gatvių asfaltavimo darbai. „Vadaktiškiai ir į Vadaktų kapines ar bažnyčią atvykstantys žmonės dėkingi už šiais metais išasfaltuotas Kapinių, Bažnyčios, Vytauto gatves. Sidabrave šią savaitę prasidėjo asfaltavimo darbai Gaisupio ir Pakiršinio gatvėse. Gera buvo pažiūrėti, kaip prasidėjus darbams visi  šių gatvių gyventojai išėjo iš savo kiemų, draugiškai prasidėjusiais darbais pasidžiaugė“, – sakė jis. Pasak seniūno, Vadaktuose liko keturias gatves, o Sidabrave – vieną gatvę išasfaltuoti. 

Apžiūrėti ir Lietuvos automobilių kelių direkcijai priklausančio kelio Baisogala–Mandeikiai trijų kilometrų atkarpos per Dapšionių kaimą vykdomi asfaltavimo darbai. Ateityje planuojamos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijai priklausančio kelio Šeduvos geležinkelio stotis–Kareiviškės atkarpos nuo Sidabravo–Vabalių kryžkelės iki Praščiūnų kaimo asfaltavimo darbai ir kelio atkarpos nuo Beinoravos iki Dapšionių geležinkelio asfaltavimo darbai.

Seniūnas pasidžiaugė ir naujosiomis vaikų žaidimų aikštelėmis Vabalių kaime, Sidabrave, kitais žmonių gerovei nuveiktais ir planuojamais darbais seniūnijoje.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts