Socialiniai tinklai

Aktualijos

Sportas karantino metu: pradėti, o ne mesti

Avatar

Paskelbta

data

Karantino metu, kai fizinis aktyvumas yra ribojamas, svarbu stiprinti  imuninę sistemą. Pastaraisiais metais tarptautiniai tyrimai  rodo, kad fizinis aktyvumas stimuliuoja, stiprina imuninę sistemą, padeda žmogaus organizmui kovoti su virusinėmis, bakterinėmis infekcijomis. Pasaulio Sveikatos Organizacija rekomenduoja išlikti fiziškai aktyviems. Labai svarbu stebėti savo imunitetą. Yra keletas naudingų patarimų, kaip jį stiprinti, išsaugoti: mažiausiai 150 minučių per savaitę reiktų skirti kardio veiklai (penkias dienas po 30 min per savaitę), taip pat du  tris kartus per savaite skirti viso kūno treniruotėms. 

Nuo  lapkričio 7 dienos  vyriausybės nutarimu uždaromi sporto klubai, baseinai, SPA centrai, masažo kabinetai.

Tačiau  niekas nedraudžia būti lauke, aišku reikėtų vengti žmonių susibūrimo vietų. Judėjimas gryname ore stiprina imuninę sistemą.

Judėti, t.y., vaikščioti, bėgioti galima nuošalesnėse miesto vietose. Jei kalbame apie bėgimą, tai aš mėgstu rytines treniruotes su pirmais saulės spinduliais, yra, žinoma, ir „naktinių“ bėgikų, kurie dievina tuščias gatves, vakaro tylą. Miesto viešoje erdvėje yra lauko treniruoklių sporto aikštelių, kuriose galima atlikti begalę jėgos, tempimų pratimų.

Karantino laikotarpiu  ne visims rekomenduojama eiti į lauką (įvairios rizikos grupės), tad rekonenduoju atlikti pratimus savo kūno svoriu namuose.

Man, asmeniškai, labiausiai patinka JOGA. Daugelis mano, kad joga – tai sudėtinga, per sunku…mano metai… Noriu patikinti, kad pagooglinus pradedančiųjų jogą, tikrai rasite puikių pratimų, kuriuos galėsite pritaikyti būtent sau. Joga daugialypė ir čia kiekvienas gali pasirinkti ką nors pagal savo skonį ir gebėjimus. Rekomenduoju jogą, nes jogoje dirbate tik su savo kūnu ir nereikia papildomos įrangos. Tai galima praktikuoti ant kilimo, parketo ar grindų.

Sunkiausias klausimas: kaip įveikti tingumą?

Daryk ką nors. Judėjimas įveikia tinginystę, net jei akis judinate  ne  „Instagram”, o knygos puslapiuose. Žinote, kad skaitant deginamos kalorijos? Ne? Siurprizas! Aš jau nekalbu apie grindų valymą, šlavimo ir rūsio sutvarkymą. Tai tiek apie „mini fitnesą“. Svarbu atskirti tingumą ir atidėliojimą. Tingumas yra destruktyvus, o atidėliojimą lemia nusivylimas ir nežinomybės baimė. Juk visi žinome – kelią įveikia einantis.

Patikėkite, kad iveiktas atstumas nuo lovos iki šaldytuvo  ar  pastovėjimas balkone keletą minučių, per kelias dienas pusvalandis, nueitas iki parduotuvės,  nepadės sustiprinti imunitetą. Fizinis aktyvumas padės jums  pažinti save, ugdyti fizinę ištvermę, dvasinę higieną, reikalingą kritinėse situacijose, individualumą, tikėjimą sėkme siekiant fizinės, psichinės ir dvasinės sveikatos.

Karantino laikotarpis – tai puikus metas apmąstymams, saviugdai, norui ką nors pakeisti.

Viktoras Karpenko

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kai nepavyko pasprukti, taranavo policijos pareigūnų automobilį

Avatar

Paskelbta

data

Akmenės rajone neblaivus ir teisės vairuoti neturintis vyras, sėdęs prie AUDI A6 vairo, bandė išvengti susitikimo su policijos pareigūnais, tačiau   nesuvaldė savo transporto priemonės, trenkėsi į policijos automobilį, jį apgadino ir atsidūrė ligoninės priėmimo skyriuje. Medikai jam konstatavo krūtinės ląstos sumušimą ir šonkaulio lūžį. Į klausimą, kodėl jis stabdomas nestojo, o spruko, pareigūnams atšovė: „o kodėl jūs mane stabdėt“.

Lapkričio 29-osios vidurdienį  Akmenės rajone, Žerkščių k., dirbusių policijos pareigūnų dėmesį atkreipė automobilis AUDI A6. Tiksliau – jo vairuotojas, kuris, pamatęs policijos automobilį, savąjį pristabdė ir  pravažiavo sulėtintai bei slėpdamas veidą. Kilo įtarimas, kad vairuotojas gali būti neblaivus. Įjungę specialiuosius šviesos ir garso signalus, pareigūnai priartėjo prie įtarimą sukėlusio automobilio, o jo vairuotojas, pastebėjęs, kad yra stabdomas, pradėjo didinti greitį ir tolti. Važiuodami iš paskos garsiakalbiu pareigūnai nuolat reikalavo sustoti, tačiau vairuotojas šį reikalavimą ignoravo. Jis lėkė pavojingai manevruodamas, nerodydamas posūkių, įvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą. Pasičiupęs mobilųjį telefoną, bandė  su kažkuo užmegzti ryšį. Vienu momentu jis nebesuvaldė automobilio ir šis apsisuko 180 laipsnių. Tačiau tai vairuotojo nesustabdė jis  vėl nuspaudė akceleratoriaus pedalą. Kai priešakyje pamatė kolegoms į pagalbą atskubėjusį kitą stovintį policijos ekipažą, bėglys sustojo. Jį persekioję pareigūnai iššoko iš tarnybinio automobilio ir norėjo atidaryti vairuotojo dureles, tačiau šis  vėl rovė į priekį ir, nesuvaldęs automobilio, trenkėsi į policijos  VW TRANSPORTER.

Pusvalandį besitęsusios bėglio gaudynės baigėsi, jam buvo uždėti antrankiai.  Paaiškėjo, kad policijos reikalavimo sustabdyti transporto priemonę nepaisė 37 metų Akmenės r., Daubiškių k., gyventojas. Jis ne tik neturi įgijęs teisės vairuoti transporto priemonių, bet buvo dar ir neblaivus – 1.39 prom. Jis vairavo transporto priemonę, kuri oficialiai priklauso kitam žmogui. Sulaikytasis teigė, kad automobilį yra nusipirkęs, nors  pirkimo-pardavimo sutarties nėra sudaręs,  ir dabar transporto priemonė  esanti jo.

Už tai, kad neturėdamas teisės vairuoti ir būdamas neblaivus, vairavo automobilį, nevykdė reikalavimo sustabdyti transporto priemonę, pavojingai manevravo, nerodydamas įspėjamojo posūkio signalo, įvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą ir keldamas  grėsmę eismo saugumui,  važiuodamas naudojosi mobiliuoju telefonu be laisvų rankų įrangos,  nepasirinko saugaus greičio ir susidūrė su tarnybiniu policijos automobiliu bei jį apgadino, vairuotojui pradėta administracinė teisena.

Už vagystes ir fizinio skausmo sukėlimą teistas Daubiškių k. gyventojas neblaivus prie transporto priemonės vairo sulaikomas ne pirmą kartą. Praėjusių metų balandį jis pareigūnams girtas įkliuvo Griežių kaime. Tada jam buvo nustatytas sunkus girtumas ir dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, po kurio teko išklausyti teismo nuosprendį. 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės vykdymas jam buvo atidėtas dvejiems metams, o transporto priemonė konfiskuota.

Tradicija neblaiviam ką nors vairuoti šiam vyrui susiformavo jau nuo 2016 metų. Tiesa, tada jis, būdamas irgi sunkaus girtumo,  „vairavo“ arklio traukiamą vežimą.

Filmuotą medžiagą rasite čia:https://youtu.be/tjlmYecPtlI

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

„Sodros“ išmokos gruodžio mėnesį – kam ir kada

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio mėnesį „Sodra“ beveik visas išmokas ir pensijas gyventojams planuoja išmokėti iki Kalėdų, o kai kurie gavėjai šį mėnesį gaus netgi po dvi išmokas.

Įprastai pirmiausia pradedamos mokėti pensijos. Pirmieji gavėjai banko sąskaitose jas ras jau kitą savaitę – gruodžio 9 – 12 dienomis. Gyventojai, kurie pensijas įprastai gauna vėliau – antroje mėnesio pusėje, bei tie, kuriems pensijos pristatomos į namus – jų sulauks iki Kalėdų. Taip pat iki švenčių į namus bus pristatytos ir šalpos pensijos.

Beveik du šimtai gyventojų, jau gaunančių pensijų anuitetų išmokas ar tų, kuriuos išmoka pasieks pirmą kartą, jas į savo sąskaitas gaus gruodžio 17 – 23 dienomis.

Vaiko priežiūros išmokos šeimas, kaip įprastai pasieks mėnesio 15 dieną. Tačiau gruodį šios išmokos mokamos du kartus. Tai reiškia, kad prieš pat Naujuosius metus, gruodžio 29 dieną, šeimos gaus dar vieną vaiko priežiūros išmoką – už sausį. Tiesa, sausį vaiko priežiūros išmokos jiems nebus mokamos.

Nedarbo išmokos pradedamos mokėti gruodžio 21 dieną ir bus išmokėtos iki mėnesio pabaigos. Lapkričio mėnesį „Sodra“ iš viso gavo apie30 tūkst. prašymų skirti nedarbo išmokas, o jų gavėjų – daugiau nei 90 tūkst.

Gruodžio 23-ąją bus išmokėtos vaiko išlaikymo išmokos, mokamos vienam iš tėvų ar globėjui, jeigu vaikui vienas iš tėvų ar abu tėvai nemoka priteistų alimentų.

Per kiek laiko gausite ligos išmoką

Kitų išmokų mokėjimo grafikas priklauso nuo to, kada gyventojui išmoka paskirta. Motinystės išmoka išmokama per 17 darbo dienų nuo prašymo su visais dokumentais pateikimo.

COVID-19 pandemijos akivaizdoje gyventojams aktualios ligos išmokos – jos taip pat pradedamos mokėti ne vėliau kaip per 17 darbo dienų nuo prašymo ir visų dokumentų gavimo.

Tiesa, daugeliui gyventojų prašymo skirti ligos išmoką teikti nebereikia, nes jie asmeninėje „Sodros“ paskyroje www.sodra.lt/gyventojui gyventojui yra užpildę neterminuotą prašymą ligos išmokai gauti. Tokiu atveju „Sodrai“ užtenka gydytojo išduoto elektroninio nedarbingumo pažymėjimo.

Jeigu žmogus serga ar šeimos narį slaugo ilgiau nei dvi savaites, ligos išmoka įprastai mokama kas 14 dienų.

Pridedame išmokų mokėjimo grafikus

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019