Socialdemokrato „apatinius“ išskalbė savi

Rugpjūčio 23 dieną Radviliškio rajono savivaldybės tarybos etikos komisija nagrinėjo du skundus dėl socialdemokrato tarybos nario Sauliaus Luščiko elgesio. Į komisiją kreipėsi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovai Radviliškio rajono savivaldybės taryboje – Jolanta Margaitienė ir Darius Jurėnas. Skundų esmė – netinkamas socialdemokrato elgesys Biudžeto, ekonomikos ir ūkio reikalų komitete, kuriam jis pirmininkauja.

Politiko elgesys nesikeičia

Visai dar neseniai Radviliškio rajono savivaldybės Etikos komisija, atlikusi tyrimą ir išnagrinėjusi Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus 2022-12-19 prašymą, nusprendė, kad Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Saulius Luščikas pažeidė Radviliškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento nuostatas. Dabar situacija vėl kartojasi.

Meras problemų nemato

Per trumpą laiką S. Luščikas savo elgesiu Taryboje sugebėjo užsidirbti net tris skundus. Pasiteiravome mero K. Račkauskio, ką jis mano apie savo kolegą. Beje, jie abu yra socialdemokratų partijos nariai:

“Jūsų partijos pavaduotojo S. Luščiko elgesį jau ne pirmą kartą svarstė savivaldybės tarybos Etikos komisija. Ką manote apie komisijos sprendimą? Ar žadate imtis priemonių, kad S. Luščiko elgesys, dėl kurio jis buvo skundžiamas, nebesikartotų?”

Meras nurodė, kad dėl besikartojančių skundų problemos nemato, o ir daryti nieko nesiruošia. Suprantame, nejaugi bausi savo partijos kolegą, pavaduotoją…

Politiką išsuko savi

Etikos komisijoje, kurią sudaro politikai iš valdančiųjų ir opozicinių partijų, vyko karštos diskusijos. Kadangi S. Luščiko netinkami veiksmai kartojasi, t. y. jis jau už tai neseniai yra baustas, tai  klausimų turėjo per daug ir nebūti, bet buvo kitaip. S. Luščiko kolegos bandė visaip išvedžioti, kad čia nieko blogo ir dėl dviejų Tarybos narių skundų problemos nėra. Opozicijos atstovų nuomonė buvo priešinga. Jie įžvelgė, kad S. Luščikas jau nuolat posėdžiuose nebesivaldo ir turi būti vėl įspėtas.

Etikos komisijos pirmininkas R. Kalvaitis po diskusijų priėjo prie balsavimo. Už tai, kad S. Luščikas būtų pripažintas pažeidęs etiką, balsavo pirmininkas, TS-LKD atstovas, R. Kalvaitis, Lietuvos regionų partijos atstovė teisininkė Birutė Pužaitienė ir liberalų atstovas Henrikas Stankevičius. Prieš balsavo S. Luščiko valdančiosios daugumos koalicijos kolegos: “darbietis” J. Baublys, „Vardan Lietuvos“ atstovas J. Malinauskas, „valstietis“ J. Povilaitis, socialdemokratas J. Pravilonis.

Su savų pagalba S. Luščikas uodegą išsuko. Pirmininkas R. Kalvaitis neslėpė apmaudo, kad jei ir toliau bus išsukinėjami savi, o opozicijos balsai nebus girdimi, ženkliai nukentės visos Tarybos darbo kokybė.

Redakcijai nepavyko gauti Tarybos narių J. Margaitienės ir D. Jurėno komentarų, ką mano apie šį Etikos komisijos sprendimą ir ar jį skųs Vyriausiai tarnybinės etikos komisijai, kurioje jau Radviliškio rajono politikai įtakos nebeturėtų.

Kadangi politikas S. Luščikas Taryboje ne visada sugeba susivaldyti, rajono politikai jau dabar mano, kad į Etikos komisiją socialdemokratas sugrįš gan gretai.

Paruošta pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją

Total
0
Dalinasi
Related Posts