Socialdemokratės skundas patyrė fiasko

Būna, kad politikai skundžia kitus politikus. Ypač smagu tai daryti, artėjant rinkimams. Vis tik socialdemokratų frakcijos seniūnė Eglės Ivanauskytė prašymą išsiaiškinti, ar Tarybos narys Gediminas Lipnevičius nepažeidė Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo įstatymo, pateikė 2022 m. spalio 28 d., iš karto jau kitą dieną po Tarybos posėdžio, sukėlusio socialdemokratės nerimą. Radviliškio rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija sprendimą priėmė 2023 m. sausio 6 d.

Nenusišalino

E. Ivanauskytės skunde nurodoma, kad G. Lipnevičius 2022 m. spalio 27 d. vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos posėdyje, kur buvo svarstomas klausimas dėl susisiekimo komunikacijų ir inžinerinių tinklų statybos, rekonstravimo ir kapitalinio remonto, G. Lipnevičius galimai sukėlė viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktą, kadangi sprendime buvo įtrauktas objektas, susijęs su minėtu Tarybos nariu. Socialdemokratės nuomone, jos oponentas turėjo nusišalinti nuo šio klausimo svarstymo.

Neįsiskaitė

Pasirodo, socialdemokratė apsijuokė ir neįsiskaitė į Taryboje priimtą sprendimą. Etikos komisijos posėdyje dalyvavęs Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Klaudijus Maminskas, kuris ruošė paskutinį sprendimo projektą, paaiškino, kad  2022 m. spalio 27 d. posėdyje į ankstesnį sprendimą buvo įtraukinėjami papildomi keliai, kurie, jo manymu, su Tarybos nariais nebuvo susiję. Anksčiau nuo sprendimo projekto Tarybos nariai, kurie galimai turėjo interesų, tikrai nusišalino.

Kelią susitvarkė iš dalies už savo lėšas

Nors pats nepartinis Tarybos narys G. Lipnevičius posėdyje nedalyvavo, jis pateikė paaiškinimą raštu. Politikas nurodė, kad 2012 metais kartu su kaimynais kreipėsi į savivaldybės administraciją dėl kelio sutvarkymo. Iš savivaldybės buvo gautas atsakymas, kad tokios galimybės nėra. Tada buvo nuspręsta, kad kelią gyventojai (taip pat – ir G. Lipnevičius) susitvarkys už savo lėšas, savivaldybei tik šiek tiek prisidedant. Buvo išasfaltuota Vaižganto gatvės kelio atkarpa, priklausanti savivaldybei.

Su svarstymo objektu nebuvo susijęs

Nuo šios gatvės remonto darbų svarstymo bei balsavimo G. Lipnevičius teigė nusišalinęs 2022 m. rugpjūčio 25 d., kai šis klausimas buvo svarstomas Taryboje. Teiginį Tarybos narys patvirtino, pateikdamas nusišalinimo kopiją. Iki 2022 m. spalio 27 d. Tarybos posėdžio darbai buvo padaryti, už juos sumokėta. Paskutiniame Tarybos posėdyje buvo koreguojamas ankstesnis sprendimas, šį kartą sprendžiant klausimą dėl kitų pareiškėjų kelių. Buvo planuojama sutvarkyti du kelius, su kuriais G. Lipnevičius sakė neturintis nieko bendra.

Nepažeidė

Įvertinusi visas aplinkybes, Etikos komisija, susidedanti iš pirmininko Kęstučio Dambrausko, narių Pauliaus Kablio, Jurgio Baublio bei Romo Kalvaičio, nusprendė, kad G. Lipnevičius nepažeidė minėto Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų.

Verta pasvarstyti

Baudžiamajame kodekse numatyta atsakomybė už melagingą pranešimą už nebūtą nusikaltimą, tai kodėl gi negalėtų būti taikoma atsakomybė už melagingą oponento apskundimą, neva jam pažeidus Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo įstatymą?

Alma Matuzevičienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts