Skirtingų kartų susitikime – apie biblioteką

                      Šiemet Radviliškio viešoji biblioteka švenčia savo 80-metį. Ta proga Žaislotekoje pradėtas renginių ciklas „Mūsų bibliotekos gimtadienis“  – susitikimai su buvusiais bibliotekos darbuotojais. Tuo siekiame, kad dabartinė karta žinotų, kaip žmonės knygas vertino anksčiau, kokias paslaugas teikdavo biblioteka, kokias knygas skaitė vaikai.

           Kovo 3 d. pas mus viešėjo buvusi Radviliškio centrinės bibliotekos vedėja Ona Venslovienė, vadovavusi šiai bibliotekai 1964–1971 m. Vaikai klausėsi jos pasakojimų ir sužinojo, kad biblioteka tais metais veikė dabartiniuose Šaulių namuose. Anų laikų skaitytojai gausiai skaitė Ž. Verno, H. Velso, V. Petkevičiaus knygas „Kodėlčius“, „Sieksnis, Sprindžio vaikas“. „Gilės nuotykiai Ydų šalyje“. Populiarūs buvo ir  „Pifo nuotykiai“. Vartėme bibliotekos metraščių puslapius, žiūrėjome O. Venslovienės atsineštas senas fotografijas, kuriose užfiksuotas tuometinis bibliotekos pastatas, stendai, bibliotekos vidus, knygos, skaitytojai. Viešnia papasakojo komiškų situacijų iš savo bibliotekinio darbo.

Venslovienė parodė ir savo pirmąją knygą – Hauso „Nykštuką Nosį“, pasidalijo prisiminimais apie vaikystės išdaigas, žaidimus. Vėliau užminė vaikams mįslių, pasiūlė atlikti užduotėlių, padovanojo susitikimo dalyviams knygų bei saldumynų.

Popietė buvo tarsi gyva istorijos pamoka apie knygos bei bibliotekos reikšmę žmogaus gyvenime.

 

 

Viešosios bibliotekos informacija

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts