Socialiniai tinklai

Aktualijos

Skaitytojai rašo: Apginkime savo gimtojo miesto ąžuolus, apginkime medžius!

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio Eibariškių parke savivaldybės įsakymu ruošiamasi kirsti sveikus ąžuolus ir kitus medžius. „Ten, kur lengva ranka kertamas medis, kitu ėjimu labai lengvai žudomas žmogus“.
Šv. Jonas Paulius II

Sveiki, gamtos vaikai!
Žemė – mūsų namai. Čia gyvename, kvėpuojame, džiaugiamės, verkiame…
Žmogus betarpiškai susijęs su gamta, medžiais, augalais, paukščiais ir gyvūnais. Kas mes be jų? Juk mes – visuma!

Šiuo metu žemėje vyksta ypač žalingas gyvas gamtos naikinimas. Naikina įvairias gyvybės formas: augalus, gyvūnus, žmones (trąšos, maistas, karai). Mūsų namai naikinami. Mums, žemės vaikams, skauda. Tai mes jaučiame nepaaiškinamu liūdesio,
nerimo, ligos, bejėgiškumo ar agresijos pavidalu. Tai Žemės – motinėlės signalai. Ji pavojuje. Naikinimo viruso priežastis – godumas, godumas pinigams. Tie, kurie duoda leidimus naikinti, pinigų nori turėti daug, daug… Žymiai daugiau nei kiti. O kur dideli pinigai, sąžinė tyli, o kartais ir visai
užmiega…

Nesvarbu, kas ką parduos, išmainys, sunaikins, svarbu, kad būtų gerai užmokėta! Taip Judas už kelis skatikus parduoda viską, ką gali: sąžinę, žmones, vaikus, jų ateitį, ištisas ateities kartas.
Be sąžinės graužaties kerta miškus (nors jų nesodino), užteršia vandens telkinius, naikina viską, kad atsikąstų didesnį kąsnį. Nors sunku apžioti, bet kanda.

Naikinimo virusas pasiekė Radviliškį. Būkite budrūs!

Mero A. Čepononio įsakymu, miestas nori būti „estetiškas“. Na, panašus į Šiaulius. Gaila, bet Šiauliai be gyvybės – miręs miestas. Vietoje nukirstų medžių, kaip buvo paviešinta viešoje erdvėje, šmirinėja didelės riebios žiurkės! Mes šito nenorime ir neleisime.

Gerbiamas mere, Jūs ne valdovas, o rajono žmonių patikėtinis šiame poste (kol kas). Nemaišykite prioritetų! Rinkdami Jus, žmonės nedavė Jums teisės naikinti. Visada prisiminkite, kad kasdien, kiekvieną sekundę esate stebimas trijų: viršuje – Dievo, viduje – sąžinės ir išorėje – žmonių. Mes, radviliškiečiai, norime gyventi žaliame mieste, kur gatvėse brandūs medžiai, susipynę lajomis, glosto širdį ne vienai kartai, kur nekertami miškai su tikslu parduoti. Gal Jums vis tiek, o mums – ne! Įdomu, kiek Radviliškio gyventojų pritarė medžių kirtimui (naikinimui)? Kodėl kėsinatės į Eibariškių parko ąžuolus (jie jau sužymėti)? Kodėl Jūs, mūsų patikėtinis, einate prieš gyvąją gamtą? Ar jūs nepastebėjote, kad ąžuolai jauni – jie tik pradėjo gyventi! Kad ąžuolus persodinsite kitur, manome, dar didesnis melas, nes ąžuolai jau sužymėti kirtimui. Ir vargu, ar trisdešimtmetis medis naujoje dirvoje prigis…

Gal norite apsodinti Radviliškį super brangiais menkaverčiais medžiais? Čia ne jų tėvynė! Lietuviams brangūs ąžuolas, liepa, beržas… Tik jie duoda sveikatos ir tvirtybės. Nenorime, kad Radviliškis būtų panašus į aikštę prieš savivaldybės langus. Šalta ten!

Gerbiamas mere, nekenkite miestui! Jei pasiklydote puikybės labirintuose ir jei sąžinė jau miego fazėje, paklausykite Radviliškio gyventojų balso, klausykit jų širdies balso. Nekenkite miestui dėl pelno. Nieko nėra svarbiau už Dvasią, kuri jungia mus visus. Prisiminkite visada – pinigai nevalgomi!
Mieli Radviliškio gyventojai, Eibariškių parke, prie tvenkinio, ruošiamasi iškirsti sveikus ąžuolus, mūsų tautos pasididžiavimą. Stebėkite procesą. Kiekvienas medis – tai aš!

Sekite „Radviliškio krašto“ žinias, skaitykite skelbimus – Jūsų prireiks miestui! Tikime savo miesto gyventojais.

Mylėk ąžuolą seną,
Po vainiku – senolio vaikus,
Nes atmink – tol, kol medis gyvena,
Tiek po saule gyvens ir žmogus.

Radviliškietė D. M.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Neblaivus „zuikis“ ne tik norėjo apgauti kontrolierių, bet jį dar ir sumušė

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 1-osios ryte Šiauliuose, 4-ojo maršruto miesto autobuse, įvykęs incidentas tarp keleivio ir kontrolieriaus, baigėsi ikiteisminiu tyrimų dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Nusikalstama veika įtariamas neblaivus vyras (0,98 prom.) atsidūrė areštinėje, o bilietus tikrinęs kontrolierius – pas medikus. Jam diagnozuotas nubrozdinimas ir kaklo suspaudimas,po medikų apžiūros jis  gydosi ambulatoriškai.

Į Bačiūnų gatve važiavusį autobusą patikrinti, ar nėra juo važiuojančių „zuikių“, su kolege įlipo kontrolierius ir paprašė pateikti bilietus. Vienas keleivių, nuo kurio trenkė alkoholiu, kontrolieriui pateikė elektroninį bilietą, tačiau, jį nuskenavus, pastebėta, kad bilietas – lengvatinis. Kontrolierius paprašė keleivio pateikti galimybę naudotis tokiu bilietu suteikiantį dokumentą. Kai keleivis ėmė atsikalbinėti, atidžiau elektroninį bilietą apžiūrėjęs kontrolierius pastebėjo, kad jis priklauso ne vyrui, o moteriai. Keleivio buvo pareikalauta ne jam priklausantį elektroninį bilietą atiduoti kontrolieriui. Tačiau šis, pasakęs, kad  bilietas priklauso jo draugei, nesutiko su kontrolieriaus reikalavimu. Dėl to ir kilo konfliktas, pasibaigęs smurto protrūkiu.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėja, atliekanti ikiteisminį tyrimą, siekdama nustatyti tikslias įvykio aplinkybes,  prašo atsiliepti autobusu važiavusius ir konfliktą mačiusius keleivius ir paskambinti jai telefonu (8 700) 61454 arba parašyti elektroniniu paštu rasa. preimontiene@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

VVSSF skelbia papildomos informacinės kampanijos konkursą

Avatar

Paskelbta

data

Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) taryba paskelbė dar vieną socialinės informacinės kampanijos projektų finansavimo konkursą. Taip siekiama užtikrinti kuo platesnę objektyvios informacijos sklaidą apie koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo suvaldymą šalyje. Šiai naujai informacinei kampanijai skiriama 500 tūkst. eurų iš 2020 metų VVSSF skirtų lėšų, kurias Finansų ministerija skyrė kaip papildomą finansavimą.

VVSSF tarybos pirmininkė Gražina Belian teigia, kad ši informacinė kampanija leis užtikrinti aktyvesnę informacijos sklaidą visuomenės informavimo priemonėse apie koronaviruso infekcijos valdymą šalyje, emocinės pagalbos galimybes ir kitais aktualiais klausimais.

„Tikimąsi, kad ši informacija bus skelbiama patrauklia forma, aktuali, patikima bei moksliškai pagrįsta ir taps atsvara plintančiai melagingai informacijai „fake news“. Koronaviruso infekcija kelia grėsmę ne tik fizinei sveikatai, ji taip pat daro įtaką kasdieniam kiekvieno žmogaus gyvenimui. Tad  svarbu ne tik šviesti visuomenę apie asmeninę atsakomybę siekiant suvaldyti šią infekciją, bet ir informuoti žmones apie tai, kaip jie gali apsisaugoti ir kokios pagalbos sulaukti“, – teigia G. Belian.

Kampanijos pagrindinis tikslas yra siųsti aiškią žinią, kad siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos plitimą šalyje, kiekvienas žmogus turi jaustis atsakingas už savo ir artimųjų bei kitų aplinkos žmonių ateitį ir sveikatą. Kiekvienas gyventojas turėtų sugebėti įvertinti esamą padėtį, prisitaikyti prie pokyčių, suprasti vykdomus prevencinius veiksmus, atsižvelgti į specialistų rekomendacijas ir gebėti jas taikyti asmeniniame gyvenime bei imtis aktyvių prevencinių veiksmų.

Projektų paraiškų laukiame iki birželio 23 dienos. Daugiau informacijos: http://sam.lrv.lt/2020-m-socialines-informacines-kampanijos-koronaviruso-covid-19-informacijos-sklaida-salies-ziniasklaidos-priemonese-konkurso-dokumentai

Apie Valstybinį visuomenės sveikatos stiprinimo fondą:

Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas veiklą pradėjo 2016 metais. Jo lėšos naudojamos visuomenės sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veikloms, įskaitant prevencinius projektus, socialinę reklamą, mokslinius tyrimus.

Sprendimus dėl fondo lėšų skyrimo priima fondo taryba, kurios sudėtį 5 metams tvirtina Vyriausybė. Tarybą sudaro 14 narių, tarp jų – ministerijų, savivaldos, žiniasklaidos, nevyriausybinių organizacijų, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Nacionalinės sveikatos tarybos atstovai.

Taryba tvirtina Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis remiamų projektų sritis ir jų prioritetus, skelbia konkursus projektams atrinkti, nustato projektų atrankos kriterijus, priima sprendimus skirti arba neskirti lėšas pateiktiems projektams.

Fondo lėšas sudaro Vyriausybės nustatytas praėjusių metų faktinių įplaukų procentas iš akcizo pajamų, gautų už parduotus alkoholinius gėrimus, apdorotą tabaką, bei įplaukų iš lėšų, gautų iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019