Socialiniai tinklai

Aktualijos

Skaitytojai rašo: Apginkime savo gimtojo miesto ąžuolus, apginkime medžius!

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio Eibariškių parke savivaldybės įsakymu ruošiamasi kirsti sveikus ąžuolus ir kitus medžius. „Ten, kur lengva ranka kertamas medis, kitu ėjimu labai lengvai žudomas žmogus“.
Šv. Jonas Paulius II

Sveiki, gamtos vaikai!
Žemė – mūsų namai. Čia gyvename, kvėpuojame, džiaugiamės, verkiame…
Žmogus betarpiškai susijęs su gamta, medžiais, augalais, paukščiais ir gyvūnais. Kas mes be jų? Juk mes – visuma!

Šiuo metu žemėje vyksta ypač žalingas gyvas gamtos naikinimas. Naikina įvairias gyvybės formas: augalus, gyvūnus, žmones (trąšos, maistas, karai). Mūsų namai naikinami. Mums, žemės vaikams, skauda. Tai mes jaučiame nepaaiškinamu liūdesio,
nerimo, ligos, bejėgiškumo ar agresijos pavidalu. Tai Žemės – motinėlės signalai. Ji pavojuje. Naikinimo viruso priežastis – godumas, godumas pinigams. Tie, kurie duoda leidimus naikinti, pinigų nori turėti daug, daug… Žymiai daugiau nei kiti. O kur dideli pinigai, sąžinė tyli, o kartais ir visai
užmiega…

Nesvarbu, kas ką parduos, išmainys, sunaikins, svarbu, kad būtų gerai užmokėta! Taip Judas už kelis skatikus parduoda viską, ką gali: sąžinę, žmones, vaikus, jų ateitį, ištisas ateities kartas.
Be sąžinės graužaties kerta miškus (nors jų nesodino), užteršia vandens telkinius, naikina viską, kad atsikąstų didesnį kąsnį. Nors sunku apžioti, bet kanda.

Naikinimo virusas pasiekė Radviliškį. Būkite budrūs!

Mero A. Čepononio įsakymu, miestas nori būti „estetiškas“. Na, panašus į Šiaulius. Gaila, bet Šiauliai be gyvybės – miręs miestas. Vietoje nukirstų medžių, kaip buvo paviešinta viešoje erdvėje, šmirinėja didelės riebios žiurkės! Mes šito nenorime ir neleisime.

Gerbiamas mere, Jūs ne valdovas, o rajono žmonių patikėtinis šiame poste (kol kas). Nemaišykite prioritetų! Rinkdami Jus, žmonės nedavė Jums teisės naikinti. Visada prisiminkite, kad kasdien, kiekvieną sekundę esate stebimas trijų: viršuje – Dievo, viduje – sąžinės ir išorėje – žmonių. Mes, radviliškiečiai, norime gyventi žaliame mieste, kur gatvėse brandūs medžiai, susipynę lajomis, glosto širdį ne vienai kartai, kur nekertami miškai su tikslu parduoti. Gal Jums vis tiek, o mums – ne! Įdomu, kiek Radviliškio gyventojų pritarė medžių kirtimui (naikinimui)? Kodėl kėsinatės į Eibariškių parko ąžuolus (jie jau sužymėti)? Kodėl Jūs, mūsų patikėtinis, einate prieš gyvąją gamtą? Ar jūs nepastebėjote, kad ąžuolai jauni – jie tik pradėjo gyventi! Kad ąžuolus persodinsite kitur, manome, dar didesnis melas, nes ąžuolai jau sužymėti kirtimui. Ir vargu, ar trisdešimtmetis medis naujoje dirvoje prigis…

Gal norite apsodinti Radviliškį super brangiais menkaverčiais medžiais? Čia ne jų tėvynė! Lietuviams brangūs ąžuolas, liepa, beržas… Tik jie duoda sveikatos ir tvirtybės. Nenorime, kad Radviliškis būtų panašus į aikštę prieš savivaldybės langus. Šalta ten!

Gerbiamas mere, nekenkite miestui! Jei pasiklydote puikybės labirintuose ir jei sąžinė jau miego fazėje, paklausykite Radviliškio gyventojų balso, klausykit jų širdies balso. Nekenkite miestui dėl pelno. Nieko nėra svarbiau už Dvasią, kuri jungia mus visus. Prisiminkite visada – pinigai nevalgomi!
Mieli Radviliškio gyventojai, Eibariškių parke, prie tvenkinio, ruošiamasi iškirsti sveikus ąžuolus, mūsų tautos pasididžiavimą. Stebėkite procesą. Kiekvienas medis – tai aš!

Sekite „Radviliškio krašto“ žinias, skaitykite skelbimus – Jūsų prireiks miestui! Tikime savo miesto gyventojais.

Mylėk ąžuolą seną,
Po vainiku – senolio vaikus,
Nes atmink – tol, kol medis gyvena,
Tiek po saule gyvens ir žmogus.

Radviliškietė D. M.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi: ar vadaktiškiai sulauks asfalto?

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono gyventojai nuolat skundžiasi dėl sunkiai pravažiuojamų rajono žvyrkelių. Kad  žvyrkelių būklė rajone ypatingai prasta rodo ir faktas, kad  net meras A. Čepononis paviešino, jog ir jis  pavasarį savo nauju automobiliu ne visais keliais pravažiavo –  prie Beinoravos  teko sukti  savo „arklį“ atgal.

Gyventojai maitinami pažadais

Žmonės dėl  stringančio žvyrkelio per Vadaktus asfaltavimo po daugelio kartų nebesikreipė į rajono merą – turbūt suprato, kad tai būtų beprasmiška. Jie kreipėsi į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių prašydami informacijos, kada galėtų tikėtis asfalto.

Kelias bus asfaltuojamas

Tarybos narys G. Lipnevičius dėl gautų gyventojų skundų kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėją G. Vičą,  konkrečiai klausdamas, kada bus asfaltuojamas žvyrkelis į Vadaktus. Nors šis kelias priklauso Kelių direkcijai, apie jo asfaltavimą  mielai sutiko informuoti Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas.

Tarybos nariui atsiųstame rašte Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas informavo, kad  kelio ruožo į Vadaktus atkarpa Lietuvos automobilių  kelių direkcijos plane numatyta pradėti tvarkyti 2020 m.

„Ši žinia mane tikrai pradžiugino, nes šio kelio asfaltavimo darbų žmonės laukia jau daugelį metų. Tikiuosi, kad valdininkai tesės savo pažadus ir mes visi artimiausiu metu galėsime vykti į Vadaktus naujai asfaltuotu keliu“,- sakė Radviliškio rajono tarybos narys G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Muziejų gatvės eksponatą – į aukcioną

Avatar

Paskelbta

data

Visai dar neseniai Tarybos narys G. Lipnevičius pasiūlė išskirtinį projektą  Radviliškio miestui – Muziejų gatvę. Įgyvendinus šį projektą, Laisvės alėjos gatvėje atsirastų net 20 muziejų bei eksponatų. Tokiu būdu į Radviliškio miestą būtų pritrauktas didelis kiekis turistų bei būtų sukurta apie 30 naujų darbo vietų. Šiam Tarybos nario siūlymui pritarė tiek meras A. Čepononis, tiek iš Tarybos narių bei aktyvių visuomenininkų sudaryta  darbo grupė, kuri buvo įkurta tiek dėl Muziejų gatvės, tiek dėl kitos turistinės infrastruktūros rajone strategijos  gerinimo.

Viena kalba, kita daro

Bet kaip Radviliškio rajone jau tapo įprasta, meras viena sako, o kita daro. Spalio 24 d. Tarybos posėdžio metu rajoną valdantys konservatoriai teikė siūlymą Tarybai dėl parduodamo savivaldybei nereikalingo nekilnojamojo turto sąrašą. Į šį sąrašą taip pat įtraukė vieną iš Muziejų gatvės eksponatų – rašytojo Jono Marcinkevičiaus namą, esantį  Laisvės al. 13, kuris yra  unikalus – autentiškas geležinkelininko namas, įtrauktas į kultūros paveldo objektų registrą.  Tarybos posėdžio metu G. Lipnevičius  kreipėsi tiek į merą, tiek į Tarybą ir priminė, kad  šis namas yra vienas iš Muziejų gatvės projekto objektų, su kuriuo visi sutiko ir prieštaraujančių nebuvo. Tarybos narys paprašė kolegų, kad šis unikalus namas būtų išbrauktas iš planuojamo parduoti turto sąrašo. Meras į šį prašymą  neatsižvelgė ir teikė balsavimui.

Už tai, kad šis galimai būsimojo muziejaus eksponatas, kultūros paveldui priklausantis namas  būtų parduotas aukcione, balsavo: konservatoriai: A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, I. Palionienė, J. Kvėglys, S. Nakutis, A. Budrikas, G. Verdingas; „darbiečiai“ J. Baublys, Z. Žvikienė; socialdemokratai E. Ivanauskytė, J. Pravilonis, K. Račkauskis, S. Luščikas; „valstiečiai“ K. Dambrauskas, J. Povilaitis, V. Krikščiūnas.Prieš kultūros paveldo objekto pardavimą aukcione balsavo nepartiniai  V. Aleknienė ir G. Lipnevičius

„Radviliškio kraštas“

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019