Socialiniai tinklai

Aktualijos

Skaitytojai rašo: Apginkime savo gimtojo miesto ąžuolus, apginkime medžius!

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio Eibariškių parke savivaldybės įsakymu ruošiamasi kirsti sveikus ąžuolus ir kitus medžius. „Ten, kur lengva ranka kertamas medis, kitu ėjimu labai lengvai žudomas žmogus“.
Šv. Jonas Paulius II

Sveiki, gamtos vaikai!
Žemė – mūsų namai. Čia gyvename, kvėpuojame, džiaugiamės, verkiame…
Žmogus betarpiškai susijęs su gamta, medžiais, augalais, paukščiais ir gyvūnais. Kas mes be jų? Juk mes – visuma!

Šiuo metu žemėje vyksta ypač žalingas gyvas gamtos naikinimas. Naikina įvairias gyvybės formas: augalus, gyvūnus, žmones (trąšos, maistas, karai). Mūsų namai naikinami. Mums, žemės vaikams, skauda. Tai mes jaučiame nepaaiškinamu liūdesio,
nerimo, ligos, bejėgiškumo ar agresijos pavidalu. Tai Žemės – motinėlės signalai. Ji pavojuje. Naikinimo viruso priežastis – godumas, godumas pinigams. Tie, kurie duoda leidimus naikinti, pinigų nori turėti daug, daug… Žymiai daugiau nei kiti. O kur dideli pinigai, sąžinė tyli, o kartais ir visai
užmiega…

Nesvarbu, kas ką parduos, išmainys, sunaikins, svarbu, kad būtų gerai užmokėta! Taip Judas už kelis skatikus parduoda viską, ką gali: sąžinę, žmones, vaikus, jų ateitį, ištisas ateities kartas.
Be sąžinės graužaties kerta miškus (nors jų nesodino), užteršia vandens telkinius, naikina viską, kad atsikąstų didesnį kąsnį. Nors sunku apžioti, bet kanda.

Naikinimo virusas pasiekė Radviliškį. Būkite budrūs!

Mero A. Čepononio įsakymu, miestas nori būti „estetiškas“. Na, panašus į Šiaulius. Gaila, bet Šiauliai be gyvybės – miręs miestas. Vietoje nukirstų medžių, kaip buvo paviešinta viešoje erdvėje, šmirinėja didelės riebios žiurkės! Mes šito nenorime ir neleisime.

Gerbiamas mere, Jūs ne valdovas, o rajono žmonių patikėtinis šiame poste (kol kas). Nemaišykite prioritetų! Rinkdami Jus, žmonės nedavė Jums teisės naikinti. Visada prisiminkite, kad kasdien, kiekvieną sekundę esate stebimas trijų: viršuje – Dievo, viduje – sąžinės ir išorėje – žmonių. Mes, radviliškiečiai, norime gyventi žaliame mieste, kur gatvėse brandūs medžiai, susipynę lajomis, glosto širdį ne vienai kartai, kur nekertami miškai su tikslu parduoti. Gal Jums vis tiek, o mums – ne! Įdomu, kiek Radviliškio gyventojų pritarė medžių kirtimui (naikinimui)? Kodėl kėsinatės į Eibariškių parko ąžuolus (jie jau sužymėti)? Kodėl Jūs, mūsų patikėtinis, einate prieš gyvąją gamtą? Ar jūs nepastebėjote, kad ąžuolai jauni – jie tik pradėjo gyventi! Kad ąžuolus persodinsite kitur, manome, dar didesnis melas, nes ąžuolai jau sužymėti kirtimui. Ir vargu, ar trisdešimtmetis medis naujoje dirvoje prigis…

Gal norite apsodinti Radviliškį super brangiais menkaverčiais medžiais? Čia ne jų tėvynė! Lietuviams brangūs ąžuolas, liepa, beržas… Tik jie duoda sveikatos ir tvirtybės. Nenorime, kad Radviliškis būtų panašus į aikštę prieš savivaldybės langus. Šalta ten!

Gerbiamas mere, nekenkite miestui! Jei pasiklydote puikybės labirintuose ir jei sąžinė jau miego fazėje, paklausykite Radviliškio gyventojų balso, klausykit jų širdies balso. Nekenkite miestui dėl pelno. Nieko nėra svarbiau už Dvasią, kuri jungia mus visus. Prisiminkite visada – pinigai nevalgomi!
Mieli Radviliškio gyventojai, Eibariškių parke, prie tvenkinio, ruošiamasi iškirsti sveikus ąžuolus, mūsų tautos pasididžiavimą. Stebėkite procesą. Kiekvienas medis – tai aš!

Sekite „Radviliškio krašto“ žinias, skaitykite skelbimus – Jūsų prireiks miestui! Tikime savo miesto gyventojais.

Mylėk ąžuolą seną,
Po vainiku – senolio vaikus,
Nes atmink – tol, kol medis gyvena,
Tiek po saule gyvens ir žmogus.

Radviliškietė D. M.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio ligoninės direktorius nevaldo situacijos?

Avatar

Paskelbta

data

Lapkričio 29 dieną  vyko jau antras  Socialinių reikalų, sveikatos ir teisėtvarkos komiteto posėdis dėl gydytojų atlyginimų dydžio bei naujos  darbo  apmokėjimo tvarkos.

Direktorius meluoja?

Antrajame posėdyje dėl gydytojų darbo apmokėjimo tvarkos  dalyvavo Radviliškio ligoninės direktorius V. Smalinskas. Pasak V. Smalinsko, gydytojų ir slaugytojų profsąjungoms  pasirašius šakinę sutartį, reikėjo keisti darbo apmokėjimo tvarką. Rugpjūčio mėnesį šis procesas prasidėjo. Nauja darbo apmokėjimo tvarka buvo patvirtinta įstatymais ir norminis aktas nereikalauja jos derinti su profsąjungomis, nes ligoninėje nėra reikiamo profsąjungos darbuotojų skaičiaus. „Tačiau tai jautrus klausimas, todėl su profsąjungomis kalbėjomės, sutartis buvo  derinamas su  Gydytojų sąjungos atstovu V. Bubniu. Kai kuriais klausimais sutikome, kai kurias ne, vyko derybų procedūra. Patvirtinus apmokėjimo tvarką, buvo skyrių vedėjų pasitarimai, ji buvo pristatyta, paaiškinta. Su kiekvienu gydytoju kalbėtasi dėl darbo sutarčių pakeitimo. Buvo keičiami koeficientai, kad atlyginimai nemažėtų. Gydytojai suprato ligoninės situaciją“,- sakė  Radviliškio ligoninės direktorius.

Tačiau pirmajame Socialinių reikalų, sveikatos ir teisėtvarkos komiteto  posėdyje, kuriame žiniasklaidos  atstovai buvo nepageidaujami, buvo paviešinta visai kitokia situacija. Pasak Radviliškio sąjungos pirmininko V. Bubnio, ligoninės direktoriui buvo pateiktos pastabos dėl sudarytos šakinės sutarties, į kurias įstaigos vadovas neatsižvelgė, su direktoriumi buvo kalbėta dėl netikslumų sutartyje, tačiau direktorius priėmė sau priimtiną sprendimą.

Posėdyje dalyvavusi  direktoriaus pavaduotoja medicinai K. Vyšniauskienė sakė, kad jokia darbo grupė dėl naujos darbo apmokėjimo tvarkos rengimo nebuvo sudaryta.

Vadinasi, direktorius galimai  pasitarė su savimi  dviejuose asmenyse – kaip su direktoriumi ir kaip su teisininku, surašė naują darbo apmokėjimo sutartį ir nusiuntė Sveikatos apsaugos ministerijai.

Situaciją pakeitė … viešoji erdvė

Antrame komiteto posėdyje ligoninės direktorius pasakojo, kaip visi medikai buvo patenkinti naujai sudarytomis darbo sutartimis ir apmokėjimo tvarka, tačiau „koją pakišo“ Gydytojų sąjungos teisininko pastebėjimai, paviešinti viešoje erdvėje. Pasak V. Smalinsko, jis apie juos nieko nežinojęs… Įdomu, kodėl  Gydytojų sąjungos atstovai teisininko pastebėjimų nepateikė direktoriui, o pateikė žiniasklaidai, Tarybos nariams? Galbūt tai įrodo, kad  medikai nepasitiki direktoriumi?

Po teisininko pastebėjimų, V. Smalinskas susitiko su Lietuvos  gydytojų sąjungos Radviliškio filialo pirmininke  R. Bracaite, Radviliškio gydytojų sąjungos pirmininku V. Bubniu. „Mūsų teisininkai žiūrėjo sutartis, su kai kuriais punktais sutiko, kai kurie yra nukopijuoti nuo šakinės sutarties ir yra dskutuotini. Sutarėme keleto punktų atsisakyti, vieną papildyti. Naujai paruošta darbo apmokėjimo tvarka turi būti suderinta su  Stebėtojų taryba, šiuo metu turime tik jos juodraštį“,- sakė ligoninės direktorius V. Smalinskas.

Vadinasi, vėl bus sudarinėjamos naujos darbo sutartys ir  kviečiamasi po vieną darbuotoją jų pasirašyti. Kyla klausimas, kodėl ligoninės vadovas  dėl  naujos darbo apmokėjimo tvarkos nesudarė darbo grupės, nederino jos su Lietuvos  gydytojų sąjungos Radviliškio filialo atstovais. Beje,  apie savo „viražus“   V. Smalinskas neinformavo  ir  savivaldybės Tarybos narių. 

Gydytojų atlyginimai „įšaldyti“

Pasak ligoninės direktoriaus V. Smalinsko, sveikatos ministro įsakyme buvo akcentuojama atlyginimus didinti mažiausiai uždirbančiam personalui, todėl jie, remiantis nauja darbo apmokėjimo tvarka, nuo spalio 1 d. slaugytojoms pakilo 5 proc., o nuo naujųjų metų pakils 13 procentų. Tai, be abejo, gera žinia, nes  Baisogaloje slaugytojų atlyginimas didesnis apie 12 eurų, o Šeduvoje – net apie 100 eurų. V. Smalinskas, kaip ir meras A. Čepononis, dėl tokios padėties ir vėl nori kaltinti praėjusius laikus: „Buvusios ligoninės vadovės buvo tokia politika dėl slaugytojų atlyginimų“…

Gydytojų atlyginimai šiais metais Radviliškio ligoninėje nedidėjo. Pasak gydytojo V. Bubnio, darbo užmokesčio tvarka yra numatyta šakos kolektyvinėje sutartyje, yra pastovioji dalis, kintama dalis ir priedai. Įstaigos direktorius su niekuo nepasitaręs pakeitė kintamąją dalį.

„Gydytojų atlyginimai nei didėjo, nei mažėjo. Jeigu būtume padidinę gydytojams atlyginimus, metų pabaigoje būtume nemokūs“,- sakė Radviliškio ligoninės atstovai.

Beje, pasak direktoriaus, su gydytojais dėl atlyginimo dydžio „įšaldymo“ buvo kalbėta ir jie situaciją suprato. Gydytojų atlyginimai didės po naujų metų 8 procentais.

Įdomu, ar tikrai visi gydytojais suprato situaciją dėl atlyginimų „ledynmečio“ – ligoninė ieško viso būrio medikų bei specialistų: vaikų kardiologo, skubios medicinos pagalbos gydytojo, šeimos gydytojo, medicinos gydytojo, vidaus ligų gydytojo, gydytojui neurologo, gydytojui anesteziologo  – reanimatologo, gydytojo urologo, gydytojo gastroenterologo, gydytojui oftalmologo, biomedicinos technologo, radiologijos technologo, GMP specialisto. Vadinasi, kažkas jau iš ligoninės dėl vienokių ar kitokių „pakėlė sparnus“: gal dėl  nedidėjančių atlyginimų, gal dėl neaiškios ligoninės ateities…

Ligoninės direktorius V. Smalinskas nemato problemos tokioje medikų kaitoje: „Medikų kaita vyksta nuolat, visos gydymo paslaugos pacientams bus užtikrintos“.

Ant Vaikų ligų skyriaus „padėtas kryžius“?

Posėdyje ligoninės direktoriaus buvo pasiteirauta, ar ant taip plačiai pagarsėjusio Vaikų ligų skyriaus atidarymo jau „padėtas kryžius“?

Ligoninės direktorius ir vėl kaltino Sveikatos apsaugos ministeriją, nedavusią leidimo steigti Vaikų ligų skyriaus, Ligonių kasas, nesuteikusias finansavimo. Tačiau įstaigos vadovas svajoja stiprinti Vaikų dienos stacionarą, kuriam veikti  leidimas yra: „Stiprinsime Vaikų dienos stacionarą, galbūt jis dirbs ir savaitgaliais. Mūsų duomenimis, iš Radviliškio rajono išvažiuoja gydytis į Šiaulių ligoninę apie 800 vaikų, į kitas gydymo įstaigas – apie 200. Dienos stacionare vaikai bus paguldomi stebėjimui, sulašinamos paskirtos infuzijos, suleidžiami vaistai“.

Tačiau tėvų pastebėjimu, esant sunkesniam susirgimui ir esant Vaikų ligų skyriui, vaikai buvo vežami į Šiaulių ligoninę, kur dirba aukštesnės kvalifikacijos medikai. Turbūt ir tėvams ramiau, kai jų vaiku pasirūpinama kokybiškai ir kvalifikuotai.

Juk vieša paslaptis, kad Radviliškio ligoninėje dirbantys medikai sako: „Dirbdamas šioje ligoninėje degraduoju kaip specialistas, tad pasilikau dalį etato ir Šiaulių respublikinėje ligoninėje, o čia dirbu tik dėl atlyginimo…“
(Bus daugiau)

Agnė Dapkutė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio muzikos mokyklos mokinių kelionė Į Laplandiją.

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 3 d. Radviliškio muzikos mokyklos mokiniai dalyvavo puikioje, jau trečius metus organizuojamoje iniciatyvoje “Misija Laplandija”.

Labai džiaugiamės, jog mūsų mokykla pateko tarp dešimties muzikos ir meno mokyklų ir laimėjo tokią puikią kalėdinę dovaną, kuri paliko daugybę nepamirštamų įspūdžių.

Puikioje kelionėje, nukeliavome už poliarinio rato, sutikome Kalėdų senelį, pasivėžinome Šiaurės elnių ir haskių pakinkytomis rogėmis. Aplankėme Kalėdų senelio kaimelį, pabuvome jo oficialiojoje rezidencijoje, pasidžiaugėme sniegu ir tikrų tikriausia žiema.

Džiaugiamės ir dėkojame radviliškietei Ugnei Utkutei ir jos Nuostabu komandai, šios iniciatyvos autoriams, už vaikų svajonių išpildymą.

Žinokite visi, Kalėdų senelis labai senas ir tikrai gauna visus vaikų laiškus. Jis Jums visiems siunčia šiltus linkėjimus! O jo barzda tikrų tikriausia!

Įspūdžių labai daug, kad net sunku aprašyt, kviečiame pažiūrėti nuotraukas ir vaizdo įrašą iš kelionės.

Daugiau gražių akimirkų iš kelionės rasite čia:
https://www.delfi.lt/…/100-vaiku-isauso-ypatingas-rytas-is-…
Video reportažas:
https://www.delfi.lt/…/kelione-i-laplandija-issipildziusios…

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019