Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šie produktai naudingi odai

Avatar

Paskelbta

data

Jei valgome vien greitą kaloringą maistą, kuriame nedaug naudingų medžiagų, labai greitai apie tai išduoda… oda. Mes visos žinome, kad vaisiai ir daržovės labai naudingi mūsų odai, tačiau nesusimąstome, kuo gali būti naudinga kava, česnakas ar moliūgų sėklos.

Kava

Kavos puodelyje yra tiek antioksidantų, kiek nėra kilograme vaisių ar daržovių. Geriant kavą kasdien, pastebėsite, kad oda tapo elastingesnė ir lygesnė. Pakanka  per dieną išgerti 1-2 puodelius kavos.
Beje, neišpilkite kavos tirščių – juos naudokite kaip pilingą. Kavos tirščiai puikiai pagerina kraujo apytaką  ir puikiai tinka kaip priemonė nuo celiulito.

Kakava

Žinoma, turim omeny ne saldžią tirpią kakavą, o tikrą karčią kakavą. Joje gausu antioksidantų bei polifenolių. Pastarieji labai naudingi širdžiai.

Citrina

Citrina – unikalus vaisius. Joje nėra cukraus, tačiau gausu vitamino C, citrina padeda išvalyti kepenis, inkstus, storąją žarną. Kaip organizmas švarus, tai matyti iš skaisčios odos.

Žalioji arbata

Žalioji arbata mažina rūgštingumą bei uždegimus organizme, joje gausu antioksidantų. Maža to, žalioji arbata gerina širdies darbą.  Žalioji arbata – vienas geriausių gėrimų, padedančių nuslopinti nerimą.

Česnakas

Nors jo kvapas nėra pats maloniausias, tačiau jis apsaugo nuo odos senėjimo. Jame gausu antioksidanto ir seleno, kuris labai svarbus odai, plaukams bei nagams. Gal ir verta paaukoti gaivų burnos kvapą?

Moliūgų sėklos

Moliūgų sėklose gausu vitamino A, cinko ir baltymų. Augaliniai baltymai daug naudingesni nei gyvuliniai, ir lengviau įsisavinami. Pagardinkite moliūgų sėklomis mėgstamas salotas, kepinius ar net jogurtą.

Linų sėmenų aliejus

Naudokite  linų sėmenų aliejų sumaišytą su citrinos sultimis kaip salotų padažą. Jūsų oda taps švelni ir elastinga.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi