Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šiaulių vyskupijos Šeimų šventėje – įdomus svečias

Avatar

Paskelbta

data

2020 m. sausio 12 dieną Šiaulių arenoje vyks tradicinė Šiaulių vyskupijos Šeimų šventė. Šventė jubiliejinė – 20-oji. Renginys prasidės 12 val. šv. Mišiomis, kurių metu bus atnaujinami Santuokos sakramento įžadai. O po šv. Mišių visus kviesime į nuostabų kulinarinį šou „Kad skirtingi požiūriai nesugadintų vakarienės džiaugsmo“. Kulinarinis šou vyks čia pat ant scenos, visų žiūrovų akivaizdoje.

Šiek tiek apie kulinarinio šou vedėją. Tai kunigas Leo Patalinghug. Jis yra filipinietis, tačiau daug metų gyvena JAV. Jis ir breiko šokėjas, ir treneris, ir rytų kovos menų specialistas, ir žymus kulinaras, Amerikos kulinarinių šou nugalėtojas. Jis važinėja po įvairias pasaulio vietas ir skleidžia užstalės kultūros reikšmingumą mūsų gyvenimui. Jis gražiai save vadina užstalės misionieriumi. Pagrindinė kun. Leo misija – sugrąžinti šeimas prie pietų ar vakarienės stalo. Greitas maistas, greiti santykiai, greitas gyvenimas niekur neveda – kun. Leo moko žmones sustoti, susėsti prie vakarienės stalo ir atrasti bendrystės grožį. „Labiau svarbu, kas sėdi prie stalo, o ne kas padėta ant stalo“ – mėgstama svečio citata. „Kai žmonės susėda prie stalo, ten vyksta kažkas tokio“ – kita mėgstama jo frazė.

Sausio 12 dieną Šiaulių arenoje turėsime galimybę ne tik pamatyti kun. Leo Patalinghug kulinarinį šou, bet ir išgirsti vertingą jo mokymą apie santykius ir bendrystės kūrimą šeimose. O kadangi jis į Lietuvą atvyksta pirmą kartą – parodykime jam, kokie Šiauliai yra gražūs, o šiauliečiai svetingi.

Laukiame visų Šiaulių vyskupijos Šeimų šventėje 2020 m. sausio 12 dieną, Šiaulių arenoje. Kvietimų galima įsigyti Šeimos centre, parapijų raštinėse ir Knygyne – svetainėje „Prie katedros (Tilžės g. 186, Šiauliai).

Parengė Šiaulių vyskupijos šeimos centro direktorė Edita Gulbinienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi