Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šiaulių pareigūnų operacija, sukėlusi ant kojų visą Lietuvą

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 29 d. įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose vietinių gyventojų dėmesį atkreipė aktyvūs policijos pajėgų veiksmai. Policijos pareigūnai kartu su Mokesčių inspekcijos darbuotojais lankėsi bendrovėse bei pas pagal verslo liudijimą dirbančius asmenis ir  atliko kratas. Tą dieną vyko Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos,  Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos ir Šiaulių apygardos prokuratūros surengta operacija, vykdant šių metų vasarą Šiaulių pareigūnų pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl vienos Šiaulių įmonės veiklos.

Kadangi jos veiklos gijos driekėsi per visą Lietuvą, tad reikėjo vienu metu patikrinti visus, su minėta įmone prekybos ryšiais susijus ūkio subjektus. Per šią operaciją  visoje šalyje, talkinant vietiniams pareigūnams, buvo atlikta per 70 kratų. Jų metu ieškota ir paimta tyrimui reikšmingų daiktų – kompiuterių, duomenų laikmenų, mobiliųjų telefonų, dokumentų, pinigų. Iš viso buvo paimta apie 240 tūkstančių eurų jų kilmei nustatyti ir išsiaiškinti, ar jie gauti iš teisėtos veiklos. Atliekant kratą įmonės direktoriaus namuose, teko į pagalbą kviestis net ugniagesius. Pasak direktoriaus, jam niekaip nepavyko rasti  rasti rakto nuo seifo, tad seifą teko atidaryti, išpjaunant jo duris. Jame rasta per 23 tūkstančius eurų.

Šiaulių kriminalistai minėtą tyrimą pradėjo, gavę informacijos, jog padangomis visoje Lietuvoje prekiaujanti Šiaulių įmonė įtariama dirbanti nesąžiningai ir, siekdama išvengti mokesčių, buhalterinėje apskaitoje nefiksuojanti visų gautų pajamų bei Mokesčių inspekcijai pateikianti  neteisingus duomenis apie pajamas ir pelną.

Įtariama, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. iki šių metų rugsėjo 29-osios įmonės vadovas, kuriam talkino dar du šios įmonės darbuotojai, apgaulingai tvarkė bendrovės buhalterinę apskaitą, dėl to minėtu laikotarpiu negalima iš dalies nustatyti įmonės veiklos, turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros. Manoma, kad, direktoriaus nurodymu, įmonės vadybininkas organizavo dalies produkcijos –  padangų, pardavimą įvairiems ūkio subjektams be apskaitos dokumentų. Iš klientų gautus grynus pinigus įmonės vairuotojai perduodavo įmonės administratorei, kuri buhalterinę apskaitą tvarkiusiai buhalterei  nepateikė pirminių apskaitos dokumentų dėl  prekių pardavimo operacijų įtraukimo į bendrovės buhalterinę apskaitą. Dėl to buhalterė bendrovės buhalterinėje apskaitoje  neužregistravo ne mažiau kaip 300 000 eurų pajamų gavimo, o gautas neapskaitytas pajamas perdavė direktoriui. Pastarasis, būdamas atsakingas už įmonės buhalterinės apskaitos organizavimą ir siekdamas išvengti mokesčių,  2018-2020 metų laikotarpiu užpildė ir pateikė Šiaulių apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai deklaracijas, kuriose įrašyti neteisingi duomenys apie bendrovės gautas pajamas. Dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ir turtą pateikimo  51-erių metų įmonės vadovui pradėtas ikiteisminis tyrimas ir pareikšti įtarimai. Jo bendrininkams – įtariama, kartu nusikaltimus dariusiam 42 metų įmonės vadybininkui ir 37 metų administratorei – pareikšti įtarimai dėl bendrininkavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.  Dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ir turtą pateikimo įtarimai pareikšti ir dviem sandorių su minėta įmone turėjusiems asmenims.

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/Bl1rJDAXDqE

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Suimtas nužudymu Šiauliuose įtariamas vyras

Avatar

Paskelbta

data

Šiandien  teismas trims mėnesiams sankcionavo  58 metų šiauliečio, kuris įtariamas spalio 17-osios vakare Šiauliuose nužudęs  vyrą, suėmimą.

Tą vakarą Šiauliuose į Vilniaus gatvę iškviesti medikai  kraujo klane gulinčiam 33 metų vyrui niekuo padėti nebegalėjo. Dūris į pilvą jam buvo mirtinas. Šiaulių apskrities policijos pareigūnai dėl nužudymo pradėjo ikiteisminį tyrimą ir ėmė ieškoti įtariamojo. Liudytojų parodymai ir bare buvusių vaizdo stebėjimo kamerų vaizdai Šiaulių pareigūnams padėjo identifikuoti įtariamojo asmenybę. Po pusės paros paieškų įtariamasis buvo sulaikytas P. Višinskio g. Antrankiai vyrui  uždėti spalio 18-osios rytą,  jam išėjus iš kazino.

Sulaikytas 58 metų Nakvynės namų gyventojas buvo nusiteikęs agresyviai. Nepakantumą teisėsaugos pareigūnams suformavo jo paties gyvenimo būdas.  Šis vyras, galima sakyti, pusę savo gyvenimo praleido laisvės atėmimo vietose.  Nuo  21-nerių pradėjęs  teistumo biografiją, laisvėje jis praleisdavo labai mažai laiko. Už vagystes plėšimus, viešosios tvarkos pažeidimus, išžaginimą teistas šiaulietis po paskutinės bausmės už vagystę atlikimo į gimtąjį miestą grįžo šių metų kovo pabaigoje ir apsigyveno Nakvynės namuose. Rugsėjo pabaigoje jam jau buvo pradėtas  ikiteisminis tyrimas dėl naujos nusikalstamos veikos – fizinio skausmo sukėlimo šiuose pačiuose namuose gyvenusiai moteriai. Kadangi jam skirta kardomoji priemonė nebuvo susijusi su laisvės atėmimu, įtariamasis liko gyventi nuo visuomenės neizoliuotas.

Spalio 17-osios vakarą jis leido viename Vilniaus g. esančiame alaus bare, kuriame vakarojo ir 33 metų šiaulietis su draugu. Priėjęs prie jų įtariamasis paprašė žiebtuvėlio cigaretei pridegti. Kadangi 33 metų šiauliečio atsakymas netenkino, tarp vyrų kilo incidentas, kuris persikėlė į lauką ir baigėsi vieno jų mirtimi.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Egidijaus Anglickio nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šią savaitę COVID-19 tyrimai intensyviau bus vykdomi 19-oje didelės rizikos savivaldybių

Avatar

Paskelbta

data

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šią savaitę, nuo spalio 19 d. iki spalio 25 d. imtinai, Raseinių, Kelmės, Šiaulių, Joniškio, Švenčionių, Plungės, Radviliškio, Skuodo, Kauno, Šilalės, Šakių, Vilniaus ir Trakų rajonų, taip pat Elektrėnų, Druskininkų, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šiose 19 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Didelės rizikos savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai. Taip pat papildomai bus tiriami pacientai, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas.

Pagal atnaujintą tvarką intensyvesnis testavimas bus vykdomas tose savivaldybėse, kuriose 14 dienų suminis sergamumo COVID-19 liga rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip 50, per 14 dienų nustatyta daugiau kaip 10 šios ligos atvejų ir/arba per savaitę nustatytų teigiamų tyrimų dalis sudaro 4 proc. arba daugiau nuo visų savivaldybėje atliktų tyrimų.

Penktadienio, spalio 12 d. duomenimis, Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 70,7.

Atsižvelgiant į sergamumo rodiklius skirtingose savivaldybėse, didelės rizikos savivaldybės kiekvieną savaitę nustatomos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu.

Spalio 16 d. operacijų vadovo sprendimą rasite ČIA.

Praėjusią savaitę intensyvesnis testavimas buvo vykdomas šiose didelės rizikos savivaldybėse: Raseinių, Radviliškio, Kelmės, Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Mažeikių, Šilalės, Kėdainių, Panevėžio rajonų, taip pat Šiaulių, Rietavo, Elektrėnų, Druskininkų, Kauno, Vilniaus, Panevėžio miestų savivaldybėse.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019