Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šiaulių apskrities verslo forume aptartos ir radviliškiečių problemas

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmuose vyko Šiaulių regiono verslo asocijuotų struktūrų – rajonų verslininkų asociacijų  ir prekybos pramonės ir amatų rūmų vadovų – susitikimas. Dalyvavo Radviliškio, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Šiaulių rajono asociacijų ir Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai. 

Regiono verslininkai jaučia poreikį vienytis ir formuoti bendrą verslo poziciją mūsų regiono ekonominio vystymosi klausimais. Visi sutarė, kad Šiaulių regione nuolat veikiantis regiono verslo forumas–verslo organizacijų susirinkimas yra puiki vienijanti verslininkus atstovaujančių organizacijų veiklos forma. Tai aktualėja svarstant regioninės politikos formavimo ekonominius klausimus. Susitikimų metu svarstomi ir teikiami pasiūlymai aktualiais verslui klausimais. Kiekvieno užsidarymas savo aplinkoje nieko gero neduoda. Regiono konkurencingumas didele dalimi priklauso nuo visų savivaldybių teritorijose veikiančių ūkio subjektų gyvybingumo, pajėgumo ir ekonominio augimo.
Susitikimo dalyviai sutarė, kad išlieka aktualus ir reikalaujantis analizės bei diskusijų atliekų surinkimo klausimas. Tai kelia visų rajonų verslo organizacijos. Radviliškio verslininkų asociacijos vadovas Gediminas Lipnevičius informavo, kad aktyvių verslininkų bei asociacijos  dėka  Radviliškyje buvo pasiektas susitarimas dėl atliekų surinkimo įkainių, palankesnių  verslui. Bet šiuo metu vėl siūloma nesuprantama papildoma priemoka tiek verslui, tiek buitiniams vartotojams – 10 eurų su PVM užkonteinerio nuomą.  Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas  pažymėjo, kad būtina detaliai išanalizuoti atliekų surinkimo sistemos darbą ir šios paslaugos kainodarą. Sarbu susitarti, kaip įgalinti „užsidirbti“ iš išrūšiuotų atliekų kaip žaliavos ar pagaminto deginimui „kuro“. Atliekų surinkimo sistema turi turėti aiškius pagrįstus kaštus ir planą, kaip nebebus didinama kaina už atliekų surinkimą. Taip pat svarbu sujungti gamybinių ir buitinių atliekų surinkimo bei panaudojimo klausimus. Aplinkos ministerijos neveikiantis GPAIS projektas – tai tik papildoma administracinė našta verslui. V. Japertui pritarė „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas Gediminas Lipnevičius: „Vis brangstant ir brangstant atliekų išvežimui bei sutvarkymui, turi būti rastas sprendimas, kuris tenkintų tiek verslą, tiek gyventojus“.
Sutikime sutarta, kad 2019 metais be atliekų klausimo forumas tarsis, kaip per Rūmus ir asociacijas padėti smulkiam ir vidutiniam verslui pasinaudoti ES struktūrinės paramos lėšomis. Taip pat aptarta teikti siūlymus Kelmės, Joniškio, Pakruojo ir Radviliškio  savivaldybėms dėl  rajonų verslo tarybų įsteigimo. Kaip Šiaulių miesto ir rajono patirtis rodo, tai puiki verslo ir savivaldos susikalbėjimo forma.
Visi dalyviai pastebėjo, kad Šiaulių regiono verslo organizacijų bendravimas ir bendradarbiavimas gali ženkliai prisidėti prie spartesnio pozityvios verslo aplinkos formavimo savivaldybėse.

Alfredas Jonuška, gen. direktorius,
Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Dingo moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities  policijos  Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusios Violetos Pyragienės, gimusios 1964 m.

Moteris liepos 15 d. 12.00 val. iš namų išvažiavo geltonos spalvos automobiliu „Volkswagen Transporter“, HCS531, ir iki šiol negrįžo. Jos požymiai: apie 165 cm ūgio, stambaus kūno sudėjimo, plaukai trumpi, dažyti violetine ir balta spalvomis

Jei turite informacijos apie dingusią moterį ar pastebėsite automobilį, kuriuo ji išvažiavo, paskambinkite Šiaulių miesto ir rajono policijos  komisariato pareigūnams telefonu (8-657) 71264 arba parašykite  elektroniniu  paštu sandra.jake@policija.lt.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šelmių šelmavonės

Avatar

Paskelbta

data

Sušilus orams, saulutė dar labiau įkaitino ir “Šelmių” bei “Verpetukių” kraują.

Ypatingai šiltai ir smagiai atšokę tarptautiniame linijinių ir kantri šokių festivalyje ,,Draugystės tiltas—2019″ Palangoje, šokėjai prisiminė, kad yra liaudies tradicijų puoselėtojai ir karštomis širdimis šokdami šventė Rasos ir Joninių šventes su Karčiamų ir Alksnupių bendruomenėmis, bet tai buvo tik gera pradžia. Liepos 3-7 dienomis Šiauliuose vyko  8-tasis Tartautinis folkloro festivalis-konkursas “Saulės žiedas”, kurį globoja netik Lietuvos kultūros institucijos, bet ir Europos  prestižinės FIDAF IR IOV  folkloro organizacijos. Neišsigandę labai aukštus reitingus turinčio festivalio ir puikių kolektyvų iš  10 pasaulio šalių “Šelmiai” bei “Verpetukės” šoko pagrindinėse festivalio scenose, liaudies šokių mokinimo vakaruose bei smagiuose naktišokiuose, o tašką “Šelmiai” ir “Verpetukės” žada padėti liepos 17-22 d. dalyvaudami ,,Europeade -2019″ Frankenberge( Ederis) Vokietijoje, kur susirinks apie 5,500 dalyvių iš 30 Europos šalių. Čia nebus taip baisu, nes “Šelmiai” ir “Verpetukės” dalyvauja Europeadose nuo 2003 metų ir atstovavo Radviliškį bei Lietuvą Ispanijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Danijoje, Prancuzijoje, Latvijoje ir 2009 metais Lietuvoje, Klaipėdoje. Beje 2020 metų Europeade vėl vyks Klaipėdoje. Karščio ir šelmiškumo nepraradome ir važiuosime su dideliu noru ir ryžtu.palinkėkite mums gero kelio ir jei busite tomis dienomis Frankenberge ateikite mums ir kitiems dalyviams paploti. Kartu praleisime puikų laiką.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019