Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šiaulių apskrities verslo forume aptartos ir radviliškiečių problemas

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmuose vyko Šiaulių regiono verslo asocijuotų struktūrų – rajonų verslininkų asociacijų  ir prekybos pramonės ir amatų rūmų vadovų – susitikimas. Dalyvavo Radviliškio, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Šiaulių rajono asociacijų ir Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai. 

Regiono verslininkai jaučia poreikį vienytis ir formuoti bendrą verslo poziciją mūsų regiono ekonominio vystymosi klausimais. Visi sutarė, kad Šiaulių regione nuolat veikiantis regiono verslo forumas–verslo organizacijų susirinkimas yra puiki vienijanti verslininkus atstovaujančių organizacijų veiklos forma. Tai aktualėja svarstant regioninės politikos formavimo ekonominius klausimus. Susitikimų metu svarstomi ir teikiami pasiūlymai aktualiais verslui klausimais. Kiekvieno užsidarymas savo aplinkoje nieko gero neduoda. Regiono konkurencingumas didele dalimi priklauso nuo visų savivaldybių teritorijose veikiančių ūkio subjektų gyvybingumo, pajėgumo ir ekonominio augimo.
Susitikimo dalyviai sutarė, kad išlieka aktualus ir reikalaujantis analizės bei diskusijų atliekų surinkimo klausimas. Tai kelia visų rajonų verslo organizacijos. Radviliškio verslininkų asociacijos vadovas Gediminas Lipnevičius informavo, kad aktyvių verslininkų bei asociacijos  dėka  Radviliškyje buvo pasiektas susitarimas dėl atliekų surinkimo įkainių, palankesnių  verslui. Bet šiuo metu vėl siūloma nesuprantama papildoma priemoka tiek verslui, tiek buitiniams vartotojams – 10 eurų su PVM užkonteinerio nuomą.  Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas  pažymėjo, kad būtina detaliai išanalizuoti atliekų surinkimo sistemos darbą ir šios paslaugos kainodarą. Sarbu susitarti, kaip įgalinti „užsidirbti“ iš išrūšiuotų atliekų kaip žaliavos ar pagaminto deginimui „kuro“. Atliekų surinkimo sistema turi turėti aiškius pagrįstus kaštus ir planą, kaip nebebus didinama kaina už atliekų surinkimą. Taip pat svarbu sujungti gamybinių ir buitinių atliekų surinkimo bei panaudojimo klausimus. Aplinkos ministerijos neveikiantis GPAIS projektas – tai tik papildoma administracinė našta verslui. V. Japertui pritarė „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas Gediminas Lipnevičius: „Vis brangstant ir brangstant atliekų išvežimui bei sutvarkymui, turi būti rastas sprendimas, kuris tenkintų tiek verslą, tiek gyventojus“.
Sutikime sutarta, kad 2019 metais be atliekų klausimo forumas tarsis, kaip per Rūmus ir asociacijas padėti smulkiam ir vidutiniam verslui pasinaudoti ES struktūrinės paramos lėšomis. Taip pat aptarta teikti siūlymus Kelmės, Joniškio, Pakruojo ir Radviliškio  savivaldybėms dėl  rajonų verslo tarybų įsteigimo. Kaip Šiaulių miesto ir rajono patirtis rodo, tai puiki verslo ir savivaldos susikalbėjimo forma.
Visi dalyviai pastebėjo, kad Šiaulių regiono verslo organizacijų bendravimas ir bendradarbiavimas gali ženkliai prisidėti prie spartesnio pozityvios verslo aplinkos formavimo savivaldybėse.

Alfredas Jonuška, gen. direktorius,
Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Sunkiaatlečiai iškovojo aukso ir bronzos medalius

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 22-23 dienomis Pravieniškėse vyko Lietuvos  jaunių, jaunimo, suaugusių ir veteranų  jėgos trikovės čempionatas, kuriame Radviliškio stipruoliai iškovojo penkis aukso ir du bronzos medalius.

Jaunių tarpe svorio kategorijoje iki 59 kg nugalėjo Šeduvos gimnazijos mokinys Kornelijus Keras, trikovėje surinkęs 395 kg. Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokinys Kornelijus Poškus, trikovėje surinkęs 492.5 kg,  neturėjo sau lygių svorio kategorijoje iki 66 kg. Absoliučioje įskaitoje jaunių tarpe jis užėmė antrą vietą.

Suaugusių tarpe svorio kategorijoje iki 52 kg nugalėjo Kristina Kirilesku, trikovėje surinkusi 302,5 kg. Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokinė Neda Pabilionytė iškovojo trečią vietą svorio kategorijoje +72 kg.

Svorio kategorijoje iki 66 kg,  pagerinęs šalies rekordą pritūpimo veiksme iki 231 kg ir trikovės sumoje surinkęs 598.5 kg, nugalėjo Gintaras Blėdis. Absoliučioje įskaitoje Gintaras užėmė antrą vietą. Kartu su suaugusiais rungtyniavęs Kornelijus Poškus iškovojo trečią vietą.

Veteranių tarpe svorio kategorijoje iki 57 kg, trikovėje surinkusi 327.5 kg, pirmą vietą iškovojo Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokinė Laura Margevičiutė. Absoliučioje įskaitoje ji užėmė antrą vietą.

Komandinėje įskaitoje radviliškiečių komanda jaunių grupėje užėmė trečią vietą, suaugusių moterų ir vyrų tarpe – antrąsias vietas

Dalis Lapašinskas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Durų meistras paėmė užstatą ir dingo

Avatar

Paskelbta

data

2019 m. lapkričio 24 d. Radviliškyje, Lizdeikos g., vyras, gimęs 1982
m., sudarė žodinę sutartį su vyru, gimusiu 1992 m., ir už lauko
durų pakeitimą paėmė 200 eurų užstatą, bet savo įsipareigojimų
neįvykdė. Turtinė žala – 200 eurų. Pareiškimas gautas
2020-02-25.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019