Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šiaulietis ne tik neatsakingai tvarkė savo verslo buhalteriją, bet ir buvo neatsakingas, saugodamas šaudmenis bei medžiodamas

Avatar

Paskelbta

data

Bendradarbiavimo su Šiaulių apskrities valstybine mokesčių inspekcija išdava –  Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų tyrimas dėl vienos Šiaulių rajone, Kuršėnuose, registruotos automobilių prekyba užsiimančios įmonės. Jos  vadovas, 49 metų Šiauliuose gyvenantis verslininkas,  įtariamas nuo valstybės slėpęs pajamas ir nenorėjęs  mokėti mokesčių.

Įmonės direktorius yra visada atsakingas už  įmonės buhalterinės apskaitos organizavimą bei buhalterinės apskaitos dokumentų išsaugojimą. Tačiau minėtas šiaulietis  Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymui paklusti nepanoro ir  įmonės buhalteriją tvarkė taip, kaip jam buvo naudingiau.  Įtariama, kad siekdamas nuslėpti dalį gautų pajamų, jis apgaulingai tvarkė bendrovės  buhalterinę apskaitą ir neapskaitė visų gaunamų pajamų. Nustatyta, kad apskaitos dokumentuose užfiksuotų ūkinių operacijų duomenys apie parduotų transporto priemonių vertę neatitinka tikrovės –  surašydamas automobilių pardavimo dokumentus, vyras nurodydavo mažesnes automobilio pardavimo kainas, negu jas parduodavo realiai. Automobilių pirkėjai tyrėjams nurodė už automobilius mokėję daugiau nei sutartyse buvo nurodytos sumos.

Siekiant išvengti  mokėtinų mokesčių, kai mokesčių suma viršija 750 MGL,  įmonė, Šiaulių apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai pateikdama pridėtinės vertės mokesčio  ir pelno mokesčio deklaracijas,  įrašė  neteisingus duomenis apie įmonės pajamas ir pelną. Dėl to įmonės vadovui pateikti įtarimai dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą.

Kovo 24 d.  Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų atliko 10 su šiuo ikiteisminiu tyrimu susijusių kratų, kurių metu buvo paimta per 90 tūkst. grynųjų pinigų.   38 225 eurų, 425 doleriai, 100 svarų ir 30 zlotų paimta direktoriaus gyvenamojoje vietoje, o per 55 tūks. eurų – pas vieną Kauno verslininką, su kuriuo šiaulietį siejo prekybos automobiliais reikalai. Tyrimo metu bus siekiama nustatyti šių pinigų kilmę.

Pareigūnus labai nustebino radiniai, kratos metu rasti  šiauliečio įmonės  patalpose bei teritorijoje. Čia rasti šaldikliai, prikimšti mėsos ir jų gaminių, kurių kiekis, manoma, viršija vieno šeimos ūkio poreikius, o  į plovyklą panašioje erdvėje – šerno galva ir šerno skerdiena. Kad įmonės direktorius turi aistrą medžioti – pareigūnams buvo ne paslaptis, tačiau, kai vyras pradėjo gintis, jog skerdiena priklauso ne jam ir  nežinia, kaip ji atsidūrė jo įmonės teritorijoje, kilo įtarimas ir teko iškviesti aplinkos apsaugos specialistus. Jie pradėjo tyrimą dėl šernienos „stebuklingo“ atsiradimo  automobiliais prekiaujančios bendrovės teritorijoje ir jo peripetijos atvedė prie neteisėtos šerno medžioklės, kurioje dalyvavo ir daugiau asmenų.

Šiaulietis, įtariama, ne tik neatsakingai tvarkė savo verslo reikalus, neatsakingai pasielgė, dalyvaudamas neteisėtoje medžioklėje, bet ir neatsakingai elgėsi su savo teisėtai laikomais ginklais bei šoviniais. Kratos metu tiek įmonės patalpose, tiek jo gyvenamojoje vietoje  rasta 70 šovinių, kurie buvo  laikomi visiems prieinamose vietose, o ne seife, kai kurie ginklai buvo taip pat ne seife, o pats seifas – atrakintas. Tai – nesuderinama su Ginklų bei šaudmenų kontrolės įstatymo reikalavimais, todėl medžiaga perduota Šiaulių apskrities policijos Licencijavimo skyriui dėl  administracinės teisenos pradėjimo.

Filmuotą medžiagą rasite čia:https://youtu.be/PFok1atwT3A

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi