“Šiauliai” pergalingai pradėjo BBL rungtynių ciklą Šiaulių regione

Avatar

Paskelbta

data

Pakruojyje surengę krepšinio šventę, „Šiauliai” pratęsė pergalių Baltijos krepšinio lygoje seriją. A grupės lyderiai rezultatu 93:72 (26:17, 26:16, 22:26, 19:13) antrą sykį sezone įveikė svečius iš Baltarusijos Minsko „Tsmoki-Minsk” ir laimėjo jau 4-as rungtynes iš eilės.

Šia dvikova Pakruojyje šiauliečiai pradėjo trijų BBL čempionato mačų Šiaulių regione ciklą, kuriuo siekiama populiarinti krepšinį bei tapti visam regionui atstovaujančiu klubu. Kitas dvejas rungtynes komanda žais Joniškyje ir Radviliškyje.

Tiek šiauliečiams, tiek į „Atžalyno” gimnazijos sporto salę susirinkusiems ir komandą palaikiusiems pakruojiškiams įsibėgėti prireikė 7 minučių ir poros Damono Lynno tolimų metimų. Po jų rungtynių šeimininkai spurtavo ir, kėlinio pabaigoje Donatui Sabeckiui įmetus iš po krepšio su varžovo pražanga, susikrovė 9 taškų pranašumą – 26:17.

Antrojo kėlinuko pradžioje visus ant kojų pakėlė krepšį galingu dėjimu sudrebinęs Laurynas Birutis, kuriam kamuolį ore pakabino Kristupas Žemaitis. Sėkmingą šiauliečių atkarpą pratęsė D.Sabeckis, Evaldas Šaulys ir Arminas Urbutis, o komandas ketvirčio viduryje komandas skyrė 19 taškų – 43:24.

Po pertraukos „Šiaulių” pranašumas dar išaugo. Po komandos kapitono A.Urbučio metimo Saulės miesto krepšininkai pirmavo 63:39. Tačiau, vėliau treneriui Antanui Sireikai teko prašyti minutės pertraukėlės ir iš naujo suderinti komandos žaidimą. Pasipylus klaidoms, „Tsmoki-Minsk” sudegino deficitą daugiau nei per pusę – 70:59, iki kėlinuko pabaigos likus žaisti minutę. Jo pabaigoje tritaškį su varžovo pražangą pataikius Nickui Zeisloftui, šiauliečių žaidimas vėl įgavo pulsą.

Per paskutines 10 minučių šeimininkų persvara vėl ėmė augti. Rungtynių pabaigoje puikią atkarpą puolime sužaidė K.Žemaitis, pelnęs 7 iš 9 komandos taškų. Daugiausiai jo pastangomis „Šiaulių” persvara vėl perkopė 20 taškų ribą.

„Šiaulių” komandai taškus pelnė: L.Birutis – 18, E.Šaulys – 13 (5 rez. perdavimai), D.Sabeckis – 12 (5 rez. perdavimai), N.Zeisloftas, Š.Beniušis ir K.Žemaitis (7 atk. kamuoliai, 7 rez. perdavimai) – po 9, A.Urbutis ir D.Lynnas – 8, A.Wrightas – 4, G.Stankevičius – 3, V.Šarakauskas (7 atk. kamuoliai) ir M.Žukauskas taškų nepelnė.

Treneris A. Sireika: „Buvo gražių dalykų, bet buvo ir elementarių klaidų, kurios netinka prie „Šiaulių” veido. Jų neturėtų būti. Nuo rungtynių pradžios matėsi mūsų persvara. Naudojome visus 12 žaidėjų, todėl nėra lengva išsireikalauti, kad kilę nuo suolelio įsijungtų tinkamai, nepritrūktų koncentracijos. Trečiajame kėlinuke varžovai pradėjo naudoti zoninį presingą, kuris šiuolaikiniame krepšinyje jau yra nebemadingas, LKL lygoje jį mažai kas benaudoja. Žaidėjai atpratę nuo to, todėl pasipylė klaidos. Bet tai buvo gera pamoka jaunimui. Besikeičiančios situacijos verčia juos „skaityti žaidimą”. Konkrečių žaidėjų kaltinti negalima, tai visų penkių žaidėjų sąveika. Bet ši atkarpa man labai nepatiko.”