SĖKMĖ XXI NACIONALINIO BALIO DVARIONO PIANISTŲ IR STYGININKŲ KONKURSE

„Šiais metais Nacionaliniam Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursui – 46 metai. Per ilgus gyvavimo metus šis renginys įsitvirtino Lietuvos kultūriniame gyvenime ir greta savo bendraamžės „Dainų dainelės“ tapo viena gražiausių muzikos švenčių mūsų krašte. B. Dvariono konkursas tapo dėkinga proga apžvelgti, kiek turime menams palinkusio jaunimo, kuriam mūsų paskatinimai ir parama atvėrė kelius į didžiąją Muziką, į pasaulinį pripažinimą.

Nedaugelis muzikos pedagogų ryžtasi demonstruoti savo auklėtinių gebėjimus tokio aukšto lygio konkurse, nes pasirodymo metu atsiskleidžia bendras mokytojo kaip atlikėjo suvokimas: repertuaro ir jaunojo atlikėjo santykis. Teisingai parinktas repertuaras – pusė sėkmės. Kita pusė tai mokinio atlikimo technika, vidinė muzikos išraiška ir, žinoma, sceninė kultūra.

Vasario 13 dieną Radviliškio muzikos mokyklos fortepijono vyr. mokytojo Ryčio Borusevičiaus III klasės mokinys Augustas Kazakėvič, pirmą kartą Radviliškio muzikos mokyklos istorijoje tapo ne tik šio prestiziško konkurso laureatu, bet taip pat buvo nominuotas už geriausią šiuolaikinio lietuvių kompozitoriaus kūrinio atlikimą.

Augustui teko garbė atlikti lietuvių šiuolaikinės kompozitorės Dalios Kairaitytės kūrinį „Debesų peizažas“ laureatų baigiamajame koncerte, kuris tradiciškai vyko vasario 16 dieną Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos didžiojoje salėje.

Vasario 17 dieną jaunajam atlikėjui ir jo mokytojui Ryčiui Borusevičiui buvo atsiųstas garbingas kvietimas dalyvauti aukšto lygio XI Tarptautiniame Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkurse balandžio 16-25 dienomis, kuris vyks Vilniuje Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje Kongresų salėje.

Linkime didžiausios sėkmės!

Total
0
Dalinasi
Related Posts