Šeimos drama Pakiršinio kaime, nuolat grasinant nužudyti žmoną, baigėsi siuntimu į kalėjimą

Būna, žmonės išsiskiria ramiai, o būna ir taip… Pakiršinio kaime (Baisogalos seniūnija) gyvenantis Gintautas Dambrauskas du kartus per gegužės mėnesį smurtavo prieš savo žmoną, kuri buvo pradėjusi skyrybų procesą. Jo smurtas pasireiškė ne tik baisiais žodžiais, stumdymais, dėl ko moteris susižeidė, bet ir nuolatiniais grasinimais nužudyti ar sunkiai sužaloti sveikatą. Nukentėjusioji pasakojo, kad grasinimų buvo ir daugiau, tačiau policija buvo iškviesta 2022 m. gegužės 9 d. ir gegužės 23 d. Dėl šių dviejų atvejų teismas Radviliškyje priėmė nuosprendį, galbūt padarysiantį teigiamą įtaką Gintautui D.

Su grasinimais susidurdavo nuolat

Nukentėjusioji policijai pasakojo, kad kol vyksta skyrybų procesas, vyras, su kuriuo kartu nebegyvena, jai nuolat grasina, kad užmuš, atrodo, kad tarsi persekiodamas, ateina į vietas, kur ji lankosi, pavyzdžiui, į kirpyklą, pas draugę ir panašiai. Moteriai pradėjus lankytis pas psichologę, vyras taip pat pradėjo lankytis pas tą pačią psichologę. Nors ir lankosi pas psichologę, bet Gintauto D. elgesys nuo to nepasikeitė – jis, eidamas pro šalį kieme, žmonai grasina, sakydamas, kad nužudys – įpjaus dujų vamzdelį į jos namus ir dėl to ji mirs. 52-iejų vyriškis kalbėjo ir apie tai, kad iš kur nors gaus šaunamąjį ginklą ir ją nušaus. Sutuoktinei buvo žinoma, kad Gintautas D. buvo teistas už nešaunamojo ginklo laikymą be leidimo. Bijodama, kad jo grasinimų teisėsaugai ji neįrodys, nukentėjusioji padarė kelis garso įrašus, kaip su juo kalbantis, vyras jai grasina. Anksčiau yra buvęs vykdomas ikiteisminis tyrimas, kuris dėl įrodymų trūkumo buvo nutrauktas.

Išsigandusi bėgo

Pirmas policijos užfiksuotas incidentas įvyko gegužės 9 d., apie 17.30 val. Radviliškio rajone, Pakiršinio kaime, daugiabučio namo kieme. Gintautas D. tuo metu buvo neblaivus – vėliau pareigūnai alkotesteriu jam nustatė 2,05 promilių girtumą. Nukentėjusioji iš namų išėjo į kiemą. O ten laukė nemaloni staigmena – neblaivus sutuoktinis, kuris pradėjo artintis, garsiai šūkauti, kad ją užmuš. Moteris tokio elgesio išsigando, nes bijojo, kad agresyviai nusiteikęs vyras galėjo ją suspardyti, pasmaugti ar smarkiai sumušti. Moteris ėmė bėgti link vaikų žaidimų aikštelės nuo netikėtai kelią pastojusio sutuoktinio, kuris jau buvo tapęs svetimu. Bėgti į šią vietą nukentėjusioji pasirinko dėl to, kad ten buvo žmonių – matė ten esančią kaimynę J. R. .

Pastumta susižeidė

Bebėgdama nuo pavojaus, moteris užkliuvo už duobės ir pargriuvo, bet beveik neužsigavo. Atsistojusi nukentėjusioji Gintautą D. pamatė visai šalia. Jis sutuoktinę, su kuria nebegyveno, viena ranka pastūmė, dėl ko moteris griuvo ant vaikiškų sūpynių ir susižeidė koją. Nuo atsitrenkimo į metalines sūpynių dalis kojoje liko kraujosruva ir odos nubrozdinimas. Iš skausmo nukentėjusioji apsiverkė.

Apgynė kaimynė

Vyras dar bandė toliau smurtauti – buvo užsimojęs kumščiu, grasino, vadino necenzūriniais žodžiais, tačiau į tarpą tarp sutuoktinių stojo kaimynė, kuri sutrukdė kliudyti nukentėjusiąją. Ši moteris netgi nustūmė įsismarkavusi vyrą nuo puolamos kaimynės. Tuo metu nukentėjusioji klausėsi grasinimų, ką jai smurtautojas gali padaryti vėliau: „Jos gyvenimo dienos suskaičiuotos, jai bus galas, įlipsiu į trečią aukštą, pro balkoną į jos butą ir ją nužudysiu peiliu“. Vyras buvo sudėjęs rankas taip, tarsi jose laikytų šaunamąjį ginklą. Konfliktą matė du mažamečiai vaikai, kurie išsigandę pabėgo. Netrukus nukentėjusioji paskambino į bendrąjį pagalbos centrą, prašydama atsiųsti policininkus užfiksuoti įvykio aplinkybių. Netrukus smurtautojas buvo sulaikytas.

Prisėdo netoliese

Kitas gąsdinantis atvejis nutiko gegužės 23 d. Vyras tuo metu vizualiai atrodė blaivus, tačiau elgėsi sunkiai paaiškinamai. Šį kartą moteriai ir vėl užteko išeiti į kiemą, kad užkliūtų skyrybų procese besisukančiam vyrui. Nukentėjusioji atsisėdo ant suoliuko, esančio šalia daugiabučio namo, vaikų žaidimų aikštelėje. Apie 16.20 val. ji pamatė, kad jos sutuoktinis Gintautas D. eina link netoliese esančio daugiabučio namo. Pamatęs vis dar tebesančią žmona moterį, jis ėmė artintis prie jos, atsisėdo ant suoliuko priešais ją, maždaug 10 metrų atstumu. Iš pradžių vyras tylėjo.

Grasino kažkuo panašiu į peilį

Praėjo maždaug trys minutės, kai agresyvusis vyriškis atsistojo, įkišo ranką į striukės kišenę ir išsitraukė kažkokį daiktą, panašų į atlenkiamą peilį. Laikydamas šį daiktą rankoje ir žvelgdamas į žmoną, jis paklausė: „Nori, aš tave papjausiu?“ Tada sparčiu žingsniu neprognozuojamo elgesio vyras ėmė artėti, išgąsdindamas nukentėjusiąją. Ar jo rankose iš tiesų buvo peilis, taip ir liko nenustatyta. Moteris iš sutuoktinio judesių turėjo pagrindo manyti, kad rankoje jis laiko peilį atlenkiama geležte. Nukentėjusioji ėmė bėgti ir, atsidūrusi šiek tiek toliau nuo smurtautojo, paskambino į bendrąjį pagalbos centrą ir iškvietė policijos pareigūnus. Įvykį matė Gintauto D. sesuo, kuri vėliau pasinaudojo tise neduoti parodymų prieš artimą giminaitį. Šitoks kaltinamojo elgesys buvo ne naujiena policijai ir anksčiau jam buvo skirta kardomoji priemonė nesiartinti prie nukentėjusiosios bei neieškoti su ja ryšių.

Sulaukė teismo atsako

Toks kažkada buvusio artimo žmogaus elgesys moteriai sukėlė sudėtingus išgyvenimus – ji netgi ėmė bijoti išeiti į kiemą. Greičiausiai ši situacija tapo sudėtinga ir jųdviejų vaikams. Du kartus anksčiau teistas, paskutinį kartą – 2021 m. kovo 9 d., Gintautas D. į teismą pakliuvo, pateikus jam kaltinimus pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalį ir už du nusikaltimus, numatytus Baudžiamojo kodekso 145 straipsnio 1 dalyje. Baudžiamąją bylą, 2022 m. rugsėjo 29 d. priimdama nuosprendį, išnagrinėjo Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Edita Jusevičienė.

Bausmė – laisvės atėmimas ir „pamiršta“ bauda

Nuosprendį kaltinamasis Gintautas Dambrauskas išklausė, būdamas suimtas, nes jam nevykdant anksčiau skirtos lengvesnės kardomosios priemonės, ji buvo pakeista iš pradžių į suėmimą, po to – į intensyvią priežiūrą, o tada – dar kartą į suėmimą dviems mėnesiams. Už tris nusikaltimus skirtos laisvės atėmimo bausmės, kurios subendrintos ir paskirta 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kuri sumažinta trečdaliu dėl to, kad byla buvo išnagrinėta sutrumpinus procesą – teisme apklaustas tik kaltinamasis, kuris savo kaltę pripažino visiškai. Jis paaiškino, kad visų nusikalstamų veikų padarymo metu buvo neblaivus ir būtent dėl to taip elgėsi. Vyras aiškino, kad neva gailisi, pridaręs tokių dalykų. Jam paskirta galutinė bausmė – 6 mėnesiai laisvės atėmimo. Prie bausmės pridėta anksčiau teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta ir nesumokėta 81 MGL (4050 Eur) piniginė bauda.

Turi teisę apskųsti

Ar laisvės atėmimas padės vyrui padės pasikeisti, abejotinas klausimas, nes galimai netoleruotinus veiksmus lėmė priklausomybė alkoholiui, kurią reikia gydyti. Nuteistasis Gintautas D. dar gali skųsti teismo nuosprendį – per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos pateikti apeliacinį skundą Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmus. Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmus. Neapskundus nuosprendžio, jis įsiteisėja.

Rita Grigalienė

Asociatyvus koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts