Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šeduvos bibliotekoje pristatyta iškilios kraštietės mokslininkės, mokytojos ir poetės Stasės Dzenuškaitės kūryba.

Avatar

Paskelbta

data

Vėlyvą popietę, gausiai susirinkusiems šeduviams, pažintinę – poetinę programą vedė aktorius, muzikos teatro režisierius ir pedagogas maestro Rimantas Vaitkevičius. Svečias supažindino popietės dalyvius su kraštietės kūryba, biografija, moksliniais darbais. Pasakojimus paįvairindamas muzikiniais intarpais.

Rimantas Vaitkevičius ir Stasė Dzenuškaitė pažįstami nuo 2004 metų. Ši pažintis davė pradžią kūrybinei draugystei. Rimantas organizuodavo kūrybinius vakarus, dalyvavo kaip skaitovas. Jo rūpesčiu išleista keletas kompaktinių diskų.

Stasė Dzenuškaitė gimė 1924 m. Šeduvoje. Baigusi Šiaulių mergaičių gimnaziją, įstojo į Kauno universiteto istorijos – filosofijos fakultetą. Sunkiai vertėsi, todėl įsidarbino leidykloje. 1950 m. nuteista ir išvežta į griežtojo rėžimo Mordovijos lagerius. Po Stalino mirties grįžo į Lietuvą, baigė Vilniaus universitetą. Dirbo auklėtoja Kuršėnų vaikų namuose. Vėliau pakviesta į Pedagogikos mokslinio tyrimo institutą, apgynė kandidatinę disertaciją. Vilniaus pedagoginiame universitete dėstė krikščioniškąją pedagogiką ir dirbo Katechetikos centre.

Pastaruosius 12 metų, Stasė savo gyvenimą neatsiejamai susiejo su poetine kūryba, išleistos 5 poezijos knygos.

Stasė Dzenuškaitė – stiprus žmogus. Tikėjime radusi Tiesą ir idėją,  kurią galima atsiremti ir pasisemti jėgų, ji įveikė kančią, pakilo virš jos, ji moka suprasti kenčiančiuosius, paguosti juos. Per kančią ji tapo uola, į kurią sudūžta audros, nešdamos pasauliui ramybę ir dvasios skaidrumą.

Maestro Rimantas Vaitkevičius padovanojo bibliotekai Stasės Dzenuškaitės 2 poezijos knygas, kompaktus ir įvairių mokslinių darbų straipsnius.

Renginys skirtas Lietuvių kalbos kultūros metams

 

Šeduvos filialo informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi