Šeduviškio kišenėje nešiota „žolė” užtraukė 1000 eurų baudą

Šiaulių apylinkės teisme 2020 metais buvo išnagrinėta 121 baudžiamoji byla dėl nusikaltimų ar baudžiamųjų nusižengimų, susijusių su disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis. Radviliškio teismo rūmuose tokių bylų būta taip pat nemažai. Šiais metais situacija nesikeičia ir kartas nuo karto jauni žmonės pareigūnų užklumpami turintys narkotinių medžiagų, dažniausiai – „žolės”.

Skiriamos įvairios bausmės

Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 2 dalis numato, kad tas, kas neteisėtai gabeno nedidelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų, neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba bauda, arba areštu. Šeduvos gyventojui Ailendui K. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Vilma Šiukštienė rugsėjo 27 d. skyrė baudą.

Pastebėti įtartini asmenys

2021 m. liepos 21 d. policijos patruliai darbo metu apie pirmą valandą nakties Šeduvoje, Kėdainių gatvėje, pastebėjo tris asmenis, kurie ėjo nuo sodo namelių. Kadangi buvo gauta pranešimų dėl vagysčių iš sodo namelių, pareigūnai nusprendė vaikinus apžiūrėti, ar jie neturi vogtų ar draudžiamų daiktų. Paklausti, ar turi tokių daiktų, jie atsakė neigiamai. Buvo atliktos asmenų apžiūros ir pas trisdešimtmetį Ailendą K. bliuzono kišenėje rastas suglamžytas popieriaus lapas, kurio viduje buvo galimai augalinės kilmės narkotinės medžiagos su priemaišomis. Kad tai gali būti narkotinė medžiaga, pareigūnai suprato dėl specifinio aštraus kvapo. Vyras pasakė, kad tai – „žolė“. Vėliau nustatyta, kad tai iš tiesų kanapių antžeminės dalys, ir jų kiekis – 0,864 g. Vyriškio draugai sakė apie Ailendo K. kišenių turinį nežinoję ir išsigynė, kad Ailendas K. jiems būtų siūlęs pirkti ar vartoti šias medžiagas. Sulaikytam šeduviškiui ligoninės priėmimo skyriuje buvo atliktas testas dėl narkotinių medžiagų vartojimo. Nustatyta, kad jis yra vartojęs marihuanos.

Kanapes pirko iš nežinomo asmens

Anksčiau neteistas ir kurį laiką gyvenęs užsienyje Ailendas K. papasakojo, kad marihuaną įsigijo per savo draugą, kurio vardo ir pavardės nenurodė, o telefono numerio nežino. Jis šio draugo paklausė, iš kur gauti narkotinių medžiagų. Draugas pasakė nuvažiuoti į sutartą vietą. Ta vieta nefilmuojama ir yra nuošali. Į susitikimą atvykęs vaikinas buvo vienas. Šeduviškis sakė, kad jo atpažinti ir apibūdinti negalėtų, nes matė pirmą kartą ir tik kelias minutes. Vaikinui už narkotines medžiagas sumokėjo 20 eurų. „Žolę” vyras parsivežė į namus. Visą laiką iki atradimo narkotines medžiagas Ailendas K. nešiojosi džemperio kišenėje ir, jo teigimu, jų esą niekam nerodė, nesiūlė bei nepardavė. 2021 m. liepos 21 d. vakare jis buvo krepšinio aikštelėje kartu su dviem pažįstamais. Jiems einant į namus, policijos pareigūnai sustabdė, atliko asmenų apžiūrą ir rado narkotines medžiagas.

Skirta 1000 eurų bauda

Kadangi teismas pripažino, kad Ailendo K. padaryta nusikalstama veika yra įrodyta ir kvalifikuota teisingai, dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu kaltinamasis neprieštaravo, o civilinis ieškinys nebuvo pareikštas, teismas prokuroro prašymą išnagrinėjo rašytinio proceso tvarka. Teismo baudžiamuoju įsakymu Ailendui K. paskirta 20 MGL (1000 eurų) bauda. Dvi sulaikyme išbūtos dienos prilygintos 4 MGL (200 eurų) ir laikoma, kad ši suma yra sumokėta. Baudą jaunas žmogus turės sumokėti per 6 mėnesius. Nors Ailendas K. yra nedirbantis, pinigus jis sumokėti turės, arba jam skirta bauda bus pakeista į areštą. Faktas tas, kad dėl skirtos baudos mažiau pinigų liks kvaišalams.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
19
Dalinasi
Related Posts