Savo tėvus nuskriaudęs palonietis gavo keturioliktą  teistumą ir nemokamą „poilsį“

Trylika kartų teistas Valdas Žaromskis iš Palonų per liepos mėnesį sugebėjo prilupti tiek savo garbaus amžiaus (70 metų) sulaukusią motiną, tiek dar vyresnį, 79-erių sulaukusį, tėvą. Baudžiamąją bylą išnagrinėjo Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjas Augustinas Mitkus ir savo tėvų negerbiančiam 47 metų vyrui skyrė griežtą bausmę.

Stumdė motiną

Policija į Palonų miestelį vyko šių metų liepos 6 ir 13 dienomis. Pirmą kartą Valdas Ž. vakare, būdamas girtas, sukonfliktavo su motina ir ją pastūmė, dėl ko moteris neišlaikė pusiausvyros ir trenkė galvą į durų staktą bei pargriuvo. Moterį apžiūrėjo medikai, didelių sužalojimų nenustatė ir paliko gydytis namuose, o įsismarkavusį sūnų policija išsivežė į areštinę.

Sužeidė galvą tėvui

Kitą dieną, liepos 13-ąją, 14.45 val., savo namų kieme vyras sukonfliktavo su tėvu. Valdas Ž. ir vėl buvo neblaivus. Prie pavėsinės jis savo tėvui sudavė metaline rankine dviračio pompa į galvą. Šiuo smūgiu jis tėvą sužalojo – buvo padaryta žaizda pakaušyje. Ir šį kartą Valdas gavo „atostogų“ areštinėje.

Supyko ant tėvų

Abu kartus vyrui pareikšti įtarimai, o vėliau ir kaltinimai dėl fizinio skausmo savo artimiesiems sukėlimo, kas numatyta Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalyje. Byla buvo nagrinėjama teisiamajame posėdyje žodinio proceso metu, kur Valdas Ž. savo kaltę pripažino visiškai. Jis teismui paaiškino, kad susikivirčijo su mama ir ją, einančią pro siaurą tarpą, pastūmė, dėl ko moteris pargriuvo. Liepos 13 d. jo tėvas esą jį užgauliojo dėl kaimynei parduoto puodo, todėl Valdas Ž. supyko ir metė į tėvą metalinę pompą, pataikydamas į galvą. Kaltinamasis savo tėvų atsiprašė ir tvirtino, kad dėl savo poelgių labai gailisi.

Išvadų nedaro

Teismas įvertino, kad Valdas Ž. daug kartų teistas, baustas administracine tvarka ir baudų nemoka, visai neseniai teistas už smurtavimą prieš tuos pačius šeimos narius ir, nors dėl nusikaltimo nuoširdžiai gailisi, matyti, kad skiriamos bausmės jam teigiamo poveikio nepadarė, todėl, siekiant užkirsti kelią naujų nusikaltimų darymui, jam gali būti parinktos tik vidutiniškos laisvės atėmimo bausmės, kurių atidėti pagrindo nerasta.

Bausmės lauks suimtas

Paskyrus laisvės atėmimo bausmę, teismas numatė, kad yra pagrindo manyti, kad kaltinamasis kerštaudamas vėl gali smurtauti prieš savo tėvus, taip pat gali bėgti, slėptis ir kitaip vengti bausmės atlikimo, todėl jam turėtų būti skirtas suėmimas.

Atsakomybę sunkina  girtumas

Nors nusikaltimų padarymo metu Valdui Ž. nustatytas tik lengvas girtumas – po pirmą kartą panaudoto smurto, jis į alkotesterį įpūtė 0,20 promiles etilo alkoholio, o antrą kartą nustatytas neblaivumas buvo ne ką didesnis – 0,80 promilės etilo alkoholio, teismas jo apsvaigimą nuo alkoholio įvertino kaip atsakomybę sunkinančią aplinkybę, nes tai turėjo reikšmės nusikalstamų veikų padarymui.

„Ilsėsis“ 7 mėnesius

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjas A. Mitkus nuosprendį priėmė  2022 m. rugsėjo 12 d. Už motinai sukeltą fizinį skausmą teismas skyrė laisvės atėmimą 5 mėnesiams. Dėl analogišką nusikalstamą veiką prieš tėvą jam skirtas 7 mėnesių laisvės atėmimas. Šias bausmes sudėjus, subendrinta bausmė – laisvės atėmimas 9 mėnesiams. Kadangi taikytas sutrumpintas įrodymų tyrimas, ši bausmė sumažinta trečdaliu iki 6 mėnesių laisvės atėmimo. Prie šios bausmės pridėta anksčiau paskirta bausmė, kuri „pailsėjimą“ už grotų prailgino vienu mėnesiu – skirta galutinė 7 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Jos atlikimo palonietis lauks suimtas.   

Nuosprendis yra neįsiteisėjęs – per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmus.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
19
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts