Šaukote įvyko miestelio šventė ir Šv. Roko atlaidai

Praėjusį savaitgalį Šaukoto seniūnijos gyventojai ir svečiai turėjo galimybę dalyvauti daugybėje renginių, mat čia vyko kasmetinė tradicinė miestelio šventė ir Šv. Roko atlaidai. Kaip ir kasmet, šios šventės metu buvo pagerbti garbingų jubiliejų sulaukę seniūnijos ilgaamžiai, apdovanoti gražiai besitvarkantys seniūnijos sodybų šeimininkai.

Šventė prasidėjo nuo pat ankstyvo penktadienio ryto, kai šaukotiškių bendruomenė patraukė į žygį su šiaurietiško ėjimo lazdomis maršrutu: Šaukotas – Tamošiškiai – Goriškis – Šaukotas. Po žygio  bendruomenės moterys miestelio aikštę išpuošė ryškiaspalviais gėlių kilimais.

Šeštadienį  žmonės savo jėgas galėjo išbandyti sportinėse varžybose. Iš ryto prie Šaukoto miestelio tvenkinio rinkosi gausus būrys žvejų. Pasvėrus laimikį paaiškėjo, kad pirmąją vietą užėmė Nerijus Svirplys, sugavęs 3,300 kg. žuvies, antrąją vietą užėmė Tomas Ručys, sužvejojęs  2,390 kg., trečioji vieta atiteko Romui Ručiui su 1,045 kg. laimikiu. Apdovanojus žvejus seniūnijos įsteigtais prizais, visi norintieji buvo vaišinami karšta koše.

Toliau pramogos persikėlė prie Šaukoto kultūros namų. Vaikų čia laukė batutas, o suaugusieji galėjo dalyvauti sportinėse varžybose. Buvo žaidžiama šaškėmis, šachmatais, stalo tenisas, smiginis. Sportininkų ir geros nuotaikos varžybose išties netrūko. Stalo teniso varžybose pirmąją vietą užėmė Vaidas Deimantas, antrąją – Dainius Matuzas, trečiąją – Deividas Ramoška. Smiginio rungtyje nepralenkiamas buvo V. Deimantas, antrasis Andrius Motiečius, trečiąją vietą užėmė Rita Miškūnienė. Šachmatų turnyre nugalėjo Karolis Rožanskas, antrąją vietą užėmė Klaudijus Damanskas, trečiąją – Saulius Macijauskas. Šaškių turnyre pirmąją vietą užėmė Virginija Petrašiūnienė, antrąją – Tomas Vlasovas, trečiąją – Napalis Ženkus. Smagiai pasportavę ir apdovanoti seniūnijos taurėmis ir medaliais žmonės vakare rinkosi prie miestelio tvenkinio, kur vyko šventinė gegužinė, skambėjo nuotaikingos Romos ir Virginijaus atliekamos dainos.

Sekmadienį Šaukoto kultūros namų saviveiklininkai su retroautomobilių palyda, važinėjo miestelio gatvėmis, kviesdami visus į šventę, kuri prasidėjo Šv. mišiomis Šaukoto Švč. Trejybės bažnyčioje. Po mišių gausus būrys šaukotiškių ir svečių rinkosi į miestelio centrinę aikštę, kur vyko šventinis koncertas..

Kaip ir kasmet pagerbti ir įrašyti į Šaukoto krašto metraštį „Aukso knygą“ garbaus jubiliejaus sulaukę seniūnijos senoliai. Šiemet  90 metų jubiliejų atšventė Mikalina Dovidavičienė. 85 metų sulaukė Genovaitė Belskienė, Birutė Ona Dildienė ir Teresė Žiškienė. 80 metų jubiliejaus proga pasveikinti – Aleksandra Nekrošytė Zakienė, Liudvika Bunienė, Antanas Misius Dilda, Petras Beržinskis, Petras Daujotas, Ona Adomaitienė, Zofija Bielskienė, Algirdas Paltarackis, Genovaitė Paškevičiūtė, Janina Vaitkevičienė ir Aldona Vaišvilienė. Senjorai apdovanoti jubiliejinėmis juostomis.

Taip pat tradiciškai Šv. Roko atlaidų – miestelio šventės metu pagerbiami ir apdovanojami gražiai besitvarkančių Šaukoto seniūnijos sodybų šeimininkai. Jų šiemet apdovanoti net 55. Visiems seniūnijos grožio puoselėtojams skirta bendra dovana – ekskursija į Kauno botanikos sodą.

Šventės dalyvius linksmino ir savo dainas skyrė atlikėja Laisva.

Parengta pagal Šaukoto kultūros namų  informaciją

Šaukoto kultūros namų nuotraukos

Total
1
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts