Socialiniai tinklai

Verslas

Saugus darbas namų dirbtuvėse – ką reikėtų žinoti?

Paskelbta

data

Apie darbų saugą kalbama daug, bet tuo pačiu ir per mažai. Pasižiūrėjus į statistiką iš vienos pusės, nelaimingų atsitikimų būna tikrai nedaug, tačiau kol yra nors vienas atsitikimas, kurio galima išvengti, apie tai kalbėti verta. Daug problemų ir bėdų iškyla tuomet, kai žmonės patys dirba savo namų dirbtuvėse. Apžvelkime didžiausias rizikas ir svarbiausią informaciją, kurią reikėtų žinoti apie saugų darbą savo aplinkoje.

Kūno ir akių apsauga

Pradėkime nuo aprangos, avalynės ir apsauginių akinių.

Jeigu norite lituoti, pravers ne tik lituoklis iš varle.lt gera kaina, tačiau reikalinga bus ir speciali rankų apsauga – pirštinės ir geri rūbai, kad lydmetalis neužlašėtų ant jūsų rankų. 

Suvirinimui reikia specialių akinių, kad ryški šviesa ir žiežirbos jų nepažeistų.

Apskritai, kuomet renkatės darbo aprangą, labiausiai saugoti reikia akis, kadangi jos jautriausios pažeidimams. Taip pat saugokite savo rankas ir kojas. Dėvėkite drabužius, kurie uždengia kuo daugiau kūno ir yra pagaminti iš storesnio ir tvirtesnio audinio. Rinkitės avalynę, kuri yra uždaro tipo. Basutės ar šlepetės tinka paplūdimui ar šiltam orui, bet profesionalioje įmonėje, darbo vietoje už jas galėtumėte būti net nubaustas.

Įrangos patikrinimas ir priežiūra

Prieš pradedant darbą turėtumėte patikrinti įrangą ar viskas su ja yra gerai. Jeigu dirbote pvz., vakar ar prieš porą dienų, to daryti galbūt nereikia, bet, jeigu praėjo mėnuo ar net daugiau, visuomet pažiūrėkite, kad technika veiktų taip, kaip numatė gamintojas. 

Nepamirškite savalaikiai prižiūrėti technikos ir įpilti alyvos, ją nuvalyti, išpūsti dulkes ir kitais būdais pasirūpinti geru jos veikimu. Dažniausiai tam reikės tik keliolikos minučių prieš kiekvieną naudojimą po ilgesnės pertraukos.

Pakankamas darbo vietos apšvietimas

Labai daug nelaimių darbo vietoje kyla ne dėl įrankių gedimų ar technikos kaltės. Labai dažnu atveju problemų rizika ir tikimybė išauga tuomet, kai pats dirbantis asmuo nepakankamai pasirūpina savo darbo vieta. Viena iš tokių sričių yra apšvietimas. Jo niekada nebus per daug ir, jeigu galima apšvietimą padaryti blausesniu, tai yra daug geriau nei tuomet, kai trūksta ryškumo.

Apšviesta darbo vieta yra saugi darbo vieta, kadangi jūs matote ne tik savo tikslus ir projekto eigą, bet ir neužkliūsite už tamsoje nesimatančios kliūties ar laidų, neužminsite ant nukritusios technikos ir taip toliau. 

Apšvietimui reikėtų įsirengti pakankamai galingus šviestuvus arba įsigyti pastatomus LED šviestuvus, jeigu darbo vieta yra pusiau atvira arba mobili.

Ausinės

Problema, kurią galima kentėti 5 minutes, bet jokiu būdu negalima su ja dirbti neapsisaugojus – per didelis triukšmas. Pjovimo įrenginių keliamas triukšmas gali siekti kurtinančius 120-140 dB lygius. Ką jau kalbėti apie sunkią statybinę techniką, kurios dažniai iš vis yra sunkiai pakeliami. Tam, kad būtų įmanoma dirbti su garsia technika, reikia ausinių. Jos izoliuoja aukšto dažnio garsus ir nors pro jas jausite vibracijas bei žemo dažnio bangas, triukšmo tikrai nebus. Apsaugosite savo klausą ir išvengsite nepatogių galvos skausmų.

Tinkamas elgesys su elektros įranga

Elektra – turbūt svarbiausias ateities resursas. Tačiau nepaisant to, kad jos reikia beveik visiems darbams ir įrankiams, netinkamas elgesys su ja gali būti labai pavojingas. Daug kas nepaiso saugumo reikalavimų naudodami prailgintuvus. Išsirinkite prailgintuvą, kurio ilgio pakaktų nuo lizdo iki darbo vietos. Stenkitės, kad prailgintuvas gulėtų tik ant sausos dangos. Jeigu danga ar Žemė yra drėgna, prailgintuvo nenaudokite arba ieškokite, ką galite padaryti, kad jis neliestų paviršiaus.

Na ir galiausiai, tinkamai atjunkite savo įrangą iš lizdo po to, kai baigėte darbą. 

Apsauga gaisro atveju

Didelė problema visada yra gaisro pavojus. Kad ir kokį ramų darbą dirbate, ten, kur yra elektros įvadas arba dirbama su aukštos temperatūros įranga, verta žinoti bent jau esminius dalykus, ką reikėtų daryti gaisro atveju. Turėkite gesintuvą, kurį galėtumėte naudoti elektros įrangos ar dirbtuvėse esančių medžiagų gesinimui. Taip pat naudokite karščiui ir ugniai kuo atsparesnes pirštines, kad nelaimės atveju turėtumėte daugiau laiko atlikti veiksmus.

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kaip efektyviau valdyti savo paskolas

Paskelbta

data

Skelbia

Jei žiūrėjote 2009 m. filmą „Parduotuvių maniakės išpažintis“, žinote, kas nutinka, kai gyvenate ne pagal galimybes. Aukščiausios klasės mados viliojama jauna moteris skolinasi tol, kol atsiduria ant finansinės katastrofos slenksčio. Na, filmas, kaip ir dauguma filmų, turėjo laimingą pabaigą, tačiau realybėje jums gali pasisekti ne taip gerai, kaip filmo herojei Rebekai.

Taigi, jei ir jūs turite įprotį skolintis, kad pasiektumėte savo tikslus, prisėskite ir pagalvokite – ar tikrai sugebėsite be jokių sunkumų grąžinti skolas? Štai keletas patarimų, kurie padės jums lengviau suvaldyti savo turimas paskolas!

Pirmiausia grąžinkite paskolas su didesnėmis palūkanomis

Sudarykite savo skolų sąrašą pagal palūkanų normas. Tikėtina, kad būsto paskola arba studijų paskola turės mažesnes palūkanų normas. Be to, būsto vertė laikui bėgant didės. Kita vertus, už kredito kortelių skolas ir vartojamąsias paskolas paprastai mokamos šiek tiek didesnės palūkanų normos. Todėl verta jas sumokėti pirmiausia prieš pereinant prie „saugesnių“ paskolų.

Refinansuokite savo paskolas

Tarkime, kad turite būsto paskolą, paskolą automobiliui, vieną vartojamąją paskolą ir lizingu mokate už buitinę techniką. Finansinių įsipareigojimų našta kiekvieną mėnesį yra didelė ir jums tenka laiku padengti ne vienos paskolos grąžinimo įmoką skirtingiems kreditoriams. Tačiau net jei jūs esate atsakingi vartotojai, kurie tinkamai žvelgiate į savo turimus finansinius įsipareigojimus, laikui bėgant gali tapti sunku laiku padengti kiekvieną įmoką. Be to, tokiu atveju tikėtina, kad mokate pakankamai daug palūkanų, kurios iš jūsų biudžeto kiekvieną mėnesį atima nemenką pinigų sumą. Todėl tokiose situacijose labai praverčia paskolų refinansavimas.

Paskolų refinansavimo paslaugos padeda apjungti visus vartotojo turimus finansinius įsipareigojimus, perkeliant juos į vienų pasirinktų kreditorių rankas. Tuomet kreditoriai refinansuotiems finansiniams įsipareigojimams pritaiko palankesnę palūkanų normą ir prailgina paskolos grąžinimo terminą. Visa tai sumažina finansinę naštą ir padeda lengviau stabilizuoti savo finansinę situaciją.

Padidėjo atlyginimas?

Kai darbe jums pakelia atlyginimą, padidinkite ir savo mokamų mėnesinių įmokų dydį. Kuo labiau padidinsite grąžinamų įmokų dydį, tuo greičiau galėsite grąžinti skolas – ir, žinoma, tuo mažiau reikės mokėti palūkanų.

Gavote premiją? Atlikite išankstinį mokėjimą

Gavus netikėtą premiją ar investicijų grąžą, kyla pagunda išlaidauti patiems įvairiausiems pirkiniams, kurių galbūt jums iš tikrųjų visiškai nereikia. Tačiau jei jus slegia krūva skolų, būtų praktiškiau pirmiausia iš jų išsikapstyti. Geriausia būtų, jei bet kokia netikėta suma būtų skirta skoloms grąžinti. Daugelis paskolų, įskaitant būsto paskolas, yra suteikiamos su išankstinio grąžinimo galimybe netaikant jokių papildomų mokesčių.

Prašykite mažesnės palūkanų normos

Jei esate ilgametis kreditorių klientas ir turite gerą kredito reitingą, pabandykite derėtis dėl mažesnės palūkanų normos. Jums gali pasisekti.

Laiku atlikite mokėjimus

Labai svarbu kiekvieną mėnesį laiku atlikti paskolų grąžinimo įmokas. Jokiu būdu nemanykite, kad nieko baisaus, jei keletą dienų vėluosite. Visa tai turės neigiamos įtakos jūsų kredito istorijai ir kredito reitingui. Todėl išsiugdykite gerą įprotį laiku atlikti mokėjimus.

Sumažinkite išlaidas

Sumažinkite „prabangos“ išlaidas, kurios nėra būtinos, pavyzdžiui, valgymą restoranuose ir savaitgalio keliones. Gyvenkite santūrų gyvenimą, kol grąžinsite visas skolas. Turėsite pakankamai progų atsigriebti, kai būsite jų atsikratę.

Pabaigai

Paskolos yra rimti finansiniai įsipareigojimai, todėl jas reikėtų imti tik tuomet, kai esate tikri, kad galėsite jas valdyti kartu su kitomis išlaidomis. Skyrę šiek tiek daugiau dėmesio planavimui, galite visą tai nesunkiai suderinti ir mėgautis ramiu gyvenu bei tvirtu finansiniu pagrindu.

Skaityti daugiau

Aktualijos

ŠIUOLAIKINIO BIURO ĮRENGIMAS

Paskelbta

data

Skelbia

Šiuolaikinį biurą galime įsivaizduoti įvairiai, o jo vaizdas didžia dalimi priklauso nuo to, kokio dydžio mieste, rajono centre ar miestelyje jis įsikūręs. Juk biuras gali būti įsikūręs ne tik Vilniuje ar Kaune, bet ir kur nors kitur. Tačiau turėdami omenyje optimalaus biuro aplinką, vis tiek turime pripažinti, jog jis pirmiausiai privalo atitikti darbuotojo poreikius ir nepažeisti jo teisės į komfortišką ir patogią darbo aplinką, nes nuo to priklauso jo darbo kokybė, puiki darbinė nuotaika, palaikanti gerą dirbančiojo sveikatą.

Kaip vertinti sąvoką „šiuolaikinis biuras“?

Šiuolaikiškumą kiekvienas žmogus supranta savaip. Vienam šiuolaikinis biuras atrodys labai erdvus, jame ne vien darbui skirtos vietos, bet ir poilsio bei pasitarimų kambariai, priedo – mini virtuvėlė. Kito vaizduotėje toks biuras iškils tarsi fantastinio filmo dekoracinis paviljonas su neoninio apšvietimo fontanais ir išmaniaisiais darbastaliais bei ekranais.

Iš dalies šiuolaikinis biuras tikrai jau turėtų remtis išmaniosiomis technologijomis. Jau esame girdėję, kad dabartinės kartos biuruose imama atsisakyti tokių įprastinių biuro baldų, kaip tradicinės dokumentų spintos, nes didelė dalis informacijos skaitmenizuojama ir saugoma internetinėje erdvėje. Todėl šiuose biuruose didžioji dalis investicijų nukreipiama įsigyti itin patogioms darbuotojų kėdėms, daug funkcijų galintiems atlikti baldams bei reguliuojamo aukščio stalams.

Standartiniai ir nestandartiniai baldai – jų panaudojimas šiuolaikiniame biure

Standartiniai baldai, kuriant darbinę erdvė, dažniausiai tarpusavyje būna derinami, prireikus sujungiami. Tuo tarpu nestandartinius baldus galima puikiai panaudoti neįprastai užpildyti patalpose esančias erdves. Individualumą galima puikiai išreikšti panaudojus aliuminio spalvos detales, arba skaidrų arba matinį stiklą. Kad būtų galima išvengti darbinio triukšmo biure, darbines erdves galima kuo puikiausiai atskirti viena nuo kitos specialiomis pertvaromis.Į biurui būtinų baldų sąrašą patenka pagrindiniai darbo stalai, pagalbiniai darbui kompiuteriu, priestaliai, skirti lankytojams. Biure taip pat praverčia stumdomų arba varstomų durų spintos, jei norite taupyti biuro patalpų plotą vietoje spintų galite panaudoti atvirų bei uždarų lentynų konstrukcijas, kurios suteiks jūsų kontorai išskirtinę išvaizdą. Daugiau patarimų biuro įrengimo klausimais rasite interneto svetainėje: https://www.ofisasprabangiai.lt/paslaugos/biuro-baldu-nuoma. Kreipkitės ir jums bus padėta. 

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi