Rugsėjo 1-oji – statybvietėse ir be stadiono

Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėją Laisvūną Vaičiūną Tarybos posėdyje užklupo klausimų lavina dėl rajono švietimo įstaigų pasiruošimo rugsėjo 1-ajai. Teirautasi dėl mokyklų remonto bei mokinių testavimo.

Mokyklos – atsinaujinusios ir be stadiono

Skyriaus vedėjas trumpai išvardijo mokyklų statistiką: į klases ateina 307 pirmokai, iš jų 179 – mieste, abiturientai – 260, iš kurių 145 – mieste, iš viso moksleivių yra 3748, ikimokyklinio ugdymo įstaigas ir priešmokyklinio ugdymo grupes lankys atitinkamai 305 ir 987 vaikai. Savivaldybės taryba skyrė dėmesį rajono ugdymo įstaigoms, skirdama biudžete 100 tūkst. eurų mokyklų laboratorijų įrengimui – jos įrengtos Šeduvoje ir Baisogaloje bei yra modernios, atitinkančios laikmetį ir europinius standartus bei padės vaikams ugdytis „Steam“ platformoje. Iš visos išvardintos informacijos labiausiai nustebino, kad Radviliškio Vaižganto gimnazijoje stadionas vis dar renovuojamas ir rugsėjo 1-ąją mokiniai jame sportuoti negalės.

Vaikai mokslo metus pradės ir statybvietėse

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Tarybos narius taip pat informavo, kad vyksta Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos ir Baisogalos gimnazijos renovavimo darbai. Statybos darbai taip pat nebus baigti iki mokslo metų pradžios. Bus dedamos pastangos, kad mokiniai patirtų kuo mažiau problemų renovuojamose mokyklose.

Situacija dėl koronaviruso

L. Vaičiūnas pagrindiniu iššūkiu įvardijo tai, kad nuo rugsėjo mėn. vaikai mokysis kontaktiniu būdu – klasėse. Valstybiniu lygmeniu prognozuojama, kad toks ugdymas nenutrūks. Mokyklos ruošiasi reguliuoti srautus, dezinfekuoti paviršius ir kalbėtis su tėvais dėl vaikų testavimo, kuris yra rekomenduojamas, bet neprivalomas. Kalbama, jog mokyklos kreipsis į tėvelius dėl sutikimo, kad vaikai būtų testuojami ne kaupinių metodu, bet antigenų testais. Tokiu atveju atsakymas bus aiškus vos už kelių minučių. Jeigu atsakymas mokiniui dėl koronaviruso bus neigiamas, jis galės eiti į klasę, o jeigu teigiamas – turės pėdinti namo. Tarybos nariai pasidomėjo, kaip bus sprendžiama problema, jeigu vaikas atsisakys testuotis. Į šį klausimą atsakyta, kad testavimas yra neprivalomas ir, jeigu vaikas nesitestuoja, jis vis tiek galės mokytis klasėje.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts