Rajoninių kelių būklė – tragiška, vadovai vis svarsto

Tiek gatvių, tiek šaligatvių būkle skundėsi ir radviliškiečiai

Radviliškio rajono kelius užklupo žiemiški orai. Paspaudus šaltukui, juos nuklojo sniego sluoksnis, kurį kelininkai ne visada spėjo nuvalyti, o šiek tiek atitirpus – neįmanomai slidu. Kai kurie rajono gyventojai skundžiasi, kad, įvažiavus į Radviliškio rajoną, keliai tampa nepalyginamai prastesni nei gretimų rajonų – slidūs ir nenuvalyti, daug kas kalba apie seniūnijų nepabarstytus ir močiutėms neįveikiamus takelius. „Kas turi nutikti Baisogaloje, kad keliai ir takeliai būtų bent pabarstyti žvyru? Antri metai iš eilės…“ – klausia vienas baisogalis socialiniuose tinkluose. Kitas atsako: „Užsimerk ir sugalvoki norą. Žvyro kainos Baisogalai per brangios. Kai seniūnė koją išsisuks, bus tos kainos nebeįdomios“. Netgi ne vienas siūlo pakeisti seniūnę ir visos problemos išsispręstų.

Baisogalos seniūnė takelius siūlo pasibarstyti patiems

Ką ji mano, kodėl žmonės dalijasi tokiomis mintimis, paklausėme Baisogalos seniūnės Renatos Masiulienės. Pasak jos, žmonių skundai socialiniuose tinkluose yra tik iš dalies teisingi. Takeliai buvo barstomi „ir pirmadienį, ir antradienį“, o va trečiadienį buvo 17 laipsnių šalčio, todėl niekas nedirbo viešųjų darbų. R. Masiulienė pasiūlė atkreipti dėmesį į prie pagrindinių takų esančias dėžes su žvyru, duodama suprasti, kad keliukus žmonės turėtų pasibarstyti patys. Vairuotojams seniūnė siūlė atsižvelgti į oro sąlygas, važinėti žiemai parengtais automobiliais ir nesitikėti, kad keliai žiemą bus tokie pat, kaip vasarą.

Rajono vadovai kelių būkle rūpinasi kalbėdami

Neseniai Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Krikščiūnas skelbėsi, kad telkia ūkininkus savo lėšomis tvarkyti rajono kelius ir sakė, kad tai jo, kaip mero pavaduotojo, atsakingo už kelius, pareiga. Kodėl pagal vicemero norą rajono ūkininkai turėtų tvarkyti valdiškus kelius savo lėšomis, taip ir liko neaišku. Paklausėme, kokių priemonių ėmėsi šį kartą vicemeras, kai Radviliškio rajono kelių būklė daugiau nei apverktina. Pats mero pavaduotojas V. Krikščiūnas į paklausimą atsakyti nesugebėjo. Gautas bendras mero V. Simelio, administracijos direktorės J. Margaitienės ir vicemero V. Krikščiūno atsakymas, kuriame pasakojama, kaip rajono valdžia rūpinasi kelių būkle. Esą kelių būkle domimasi nuolat, kalbama tiek su rangovais, tiek su seniūnais, tiek su įmonių, atsakingų už valstybinių kelių priežiūrą, atstovais. Pasak savivaldybės vadovų, visi vietinės reikšmės keliai rajone yra pravažiuojami ir ten, kur reikia, nuvalyti.  Pasak savivaldybės ir administracijos vadovų, daugiau priekaištų sulaukiama dėl valstybinės reikšmės kelių priežiūros.Esą ypatingai keliais Radviliškio rajone rūpinasi rajono meras V. Simelis. Cituojame: „Telefonu meras V. Simelis kalbėjo su Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovu, atsakingu už Kėdainių ir Radviliškio rajonų kelių priežiūrą, dar kartą išsakyti savivaldybės gyventojų lūkesčiai, savivaldos pastabos.“ Tokie eiliniai rajono vadovų išsisukinėjimai, problemų nesprendimas, ką ir parodo sunkiai pravažiuojami rajoniniai keliai, gyventojų neguodžia, nes į darbą ar vaikus nuvežti į darželį reikia kiekvieną dieną, o ne po savaitės, kai koks valdininkas atsibus ir pradės dirbti.

Tarybos narys G. Lipnevičius paragino savivaldybės vadovus imtis priemonių

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys, visuomeninio komiteto „UŽ GERESNĮ GYVENIMĄ VISIEMS“ grupės seniūnas Gediminas Lipnevičius, sulaukęs itin daug radviliškiečių nusiskundimų dėl kelių ir šaligatvių būklės, kreipėsi raštu į savivaldybės vicemerą Vytautą Krikščiūną bei administracijos direktorę Jolantą Margaitienę, prašydamas neatidėliotinai imtis priemonių,  kad būtų užtikrinta savalaikė, kokybiška kelių bei šaligatvių priežiūra. Apie tai Tarybos narys pasidalino ir socialiniuose tinkluose, prašydamas gyventojų pasidalinti nuotraukomis, kaip atrodo jų keliai bei šaligatviai šiuo metu.

Neabejingi gyventojai dalijosi informacija

Radviliškio rajono žmonės gausiai dalinosi informacija apie sudėtingą situaciją rajono keliuose. Kad Liepų ir Naujoji gatvės Aukštelkuose „kaip stiklas“, dalinosi šio kaimo gyventoja Simona. Vieną po kitos neabejingi gyventojai vardijo vietoves, kur sunku pravažiuoti: Kalnelio Gražioniai, Beržės gatvė Ilguočių kaime, kelias Liaudiškiai – Gražioniai, kelio atkarpa per Karčemų kaimą ir netgi gatvės Radviliškio mieste, pavyzdžiui, slidi kaip čiuožykla Darbininkų gatvė, kurioje nėra šaligatvio, o vaikai eina į mokyklą, rizikuodami pakliūti po ratais… Vardijami Tyruliai, Arimaičių kaimas, kelias link Giedraičių kaimo, užmirštas Rudžių kaimelis ir daugelis kitų rajono kelių…

Tikimės, kad gavę tiek Tarybos nario, tiek gyventojų paraginimus, meras, vicemeras bei administracijos direktorė imsis konkrečių veiksmų, o ne imituos darbą, sakydami „mes kalbėjome, skambinome…“  Skaitytojus, turinčius pastebėjimų dėl Radviliškio rajono kelių, prašome ir toliau pranešti apie situaciją rajone, siųsti kelių nuotraukas, vaizdo įrašus redakcijai el. paštu redakcija@radviliskiokrastas.lt arba išsakyti pastebėjimus telefonu 8 606 82 602.

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts