Radviliškio tikintiesiems – gera žinia

Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia patyrė nemažai išbandymų: du kartus sudegė, ją atstatė vokiečių belaisviai, 1987 m. buvo perstatyta parapijiečių ir tuometinio klebono, kunigo Liongino Vaičiulionio pastangomis. Natūralu, kad bėgant laikui bažnyčios fasadas nušiuro ir nebepuošia Dievo namų

Tikintieji prašė pagalbos Tarybos nario

Kadangi Radviliškio bažnyčia – tikinčiųjų parapijiečių traukos centras, gyventojai ją nori matyti gražią ne tik iš vidaus bet ir iš išorės. Vasarą buvo atnaujintos bažnyčios  pagrindinės durys, tad  ir radviliškiečiai, ir miesto svečiai gali pasigrožėti menininko Martyno Gaubo kūriniu, kuriame pavaizduoti krikščionybės simboliai.

Tačiau, atnaujinus bažnyčios duris, dar labiau  tikintiesiems akis pradėjo badyti aptrupėjęs  maldos namų fasadas. Parapijiečiai kreipėsi į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių, prašydami atkreipti dėmesį į apgailėtiną išorinę bažnyčios pastato būklę.

Tarybos narys sureagavo į  gyventojų prašymus ir  nuvyko apžiūrėti Radviliškio  bažnyčios fasado. Vaizdelis tikrai buvo ne koks: fasado tinkas aptrupėjęs, kai kur nusilupę dažai.

G. Lipnevičius kreipėsi į dekaną, kleboną Tadą Rudį, o gavęs jo pritarimą, nedelsdamas teikė  Tarybai siūlymą – Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios remontui skirti lėšų iš savivaldybės biudžeto

Prašymas buvo išgirstas

Vasario 27 d. vykusiame posėdyje  Tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus siūlymas buvo patvirtintas ir Radviliškio bažnyčios remontui skirta trisdešimt tūkstančių eurų.

„Labai džiaugiuosi, kad mano siūlymą palaikė ir kiti Tarybos nariai, dėkoju ir administracijos darbuotojams. Juk čia mūsų, krikščionių, vienintelė Radviliškio miesto bažnyčia, kurioje lankausi ir aš, ir mano šeima, kaimynai, draugai, bendruomenės nariai. Mes privalome ja rūpintis. Dėkoju mūsų klebonui dekanui Tadui Rudžiui ir kunigui Edvardui Zeidotui už kasdienį rūpinimąsi mumis, tikinčiaisiais“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius

Be pagalbos tokį darbą atlikti – iššūkis

Pasiteiravome Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios klebono T. Rudžio, kada parapijiečiai galės pasigrožėti atnaujintu maldos namų fasadu.

Kada planuojami pradėti ir baigti bažnyčios fasado remonto darbai?

Bažnyčios remonto darbai jau pradėti. Tikiuosi, kad darbus vykdantieji darbus baigs kaip numatyta. Tačiau dabar viskas priklauso ne vien nuo gamtos sąlygų ar darbštumo…

Kokius bažnyčios fasado remonto darbus planuojama atlikti?

Radviliškio rajono savivaldybės Taryba skyrė pinigus mūsų bažnyčios išorės sutvarkymui – perdažymui.

Ar Tarybos skirtų 30 tūkst. eurų užteks visiems numatytiems darbams atlikti?

Bažnyčios perdažymu užsiimantys patikino, kad turėtų pakakti. Labai norėčiau to tikėtis. Be išorinės pagalbos pačiai parapijai tokius darbus atlikti būtų iššūkis. Visgi parapijiečių ekonominės galimybės nėra labai didelės.

Džiugu, kad  naujieji Tarybos nariai ne tik kalba, tačiau realiais darbais prisideda prie rajono žmonių gerovės kūrimo. Dabar belieka laukti, kada Radviliškio bažnyčia parapijiečius pasitiks pagražėjusi, atsinaujinusi.

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts