Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškio mieste ir „gyvatuko“ mokesčiai auksu spindi…

Avatar

Paskelbta

data

Į Tarybos narį bei  savaitraščio „Radviliškio kraštas“  redakciją  kreipėsi radviliškiečiai su skundais dėl žymiai pabrangusio mokesčio. „Balandžio mėnesį už šilumos kiekį, perduodamą per karšto vandens tiekimo sistemą, mokėjome 10, 04 euro , o už gegužę – 12,93 eurus. Peržiūrėjus sąskaitas matosi, kad  mokestis už vadinamąjį „gyvatuką“ nėra pastovus, neaišku, dėl ko, bet jis vis kinta“,- viešoje erdvėje rašė radviliškiečiai.

Kadangi buvo ir daugiau gyventojų  nusiskundimų, paanalizavome vieno namo gyventojų mokestį už šilumos kiekį, perduodamą per karšto vandens tiekimo sistemą.

Štai  radviliškiečiai, gyvenantys Gedimino g., Nr. 15 name, už šį perduodamą šilumos kiekį gegužės mėnesį mokėjo žymiai  daugiau nei balandžio mėnesį. Pavyzdžiui, jeigu  šio buto gyventojai balandį  mokėjo 5,73 eurus, tai gegužę šis mokestis pakilo net  iki 11,21 euro. Be to, pasak gyventojų, naktimis vonioje esantis  „gyvatukas“ kažkodėl labai įkaista.

„Radviliškio šilumos“ vadovas klausimo nesuprato…

Pasiteiravome UAB „Radviliškio šiluma“ vadovo P. Mickaičio, kodėl šilumos kiekio, perduodamo per karšto vandens tiekimo sistemą,  mokestis kai kuriems gyventojams netikėtai  padidėjo beveik du kartus. Tačiau šis pasirodė kaip iš medžio iškritęs, arba mes nesupratome jo atsakymo į klausimą, cituojame: „Šiame daugiabučiame name UAB „Radviliškio šiluma“ nėra karšto vandens tiekėjas“. Bet juk daugiabučių gyventojams nepasirinkus karšto vandens tiekimo būdo, karšto vandens tiekėju automatiškai tampa šilumos tiekėjas. Tad ir už padidėjusį mokestį, manome, atsakinga „Radviliškio šiluma“. Beje, sąskaitose aiškiai matosi, kad pinigų gavėjęs už karštą vandenį yra  to pačio pono P. Mickaičio vadovaujama UAB „Radviliškio šiluma“.

Netikėtas  istorijos posūkis – mokestis  sumažėjo

Nors  UAB „Radviliškio  šiluma“ vadovas  ir neatsakė į klausimą, dėl kokios priežasties daugelis radviliškiečių už šilumos kiekį, perduodamą per karšto vandens tiekimo sistemą,  mokėjo daugiau, tačiau  šiuo netikėtu pabrangimu pradėjus domėtis Tarybos nariui bei savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai, gyventojai  informavo, kad mokestis už  šias paslaugas sumažėjo beveik dvigubai. Už balandį radviliškiečiai mokėjo  5,73 eurus, už gegužę – 11,21 euro, o už birželį – 6,33 eurus. Tokie  kainų „viražai“ karštą vandenį gaminančiose įmonėse  neliko nepastebėti ir specialiųjų tarnybų.

Karšto vandens tiekėjais susidomėjo specialiosios tarnybos (STT

Kaip informavo STT, analizuojant karšto vandens kainų nustatymo reglamentavimą, nustatyta, kad pagal reglamentavimą, karšto vandens apskaitos prietaisus turi įrengti ir jais rūpintis paslaugos teikėjas, todėl galimų praradimų dėl apskaitos prietaisų paklaidų, deklaravimo ir suvartojimo neatitikimų perkėlimas tik vartotojams, t. y. įskaičiuojant juos į kainą, yra ydingas antikorupciniu požiūriu. 

Taip ir sunku suprasti, kas dedasi  konservatorių „karalystėje“ – vieni konservatoriai  savivaldybėje perka baseinui kėdes už tris kartus didesnę kainą, pas kitus konservatorius „netikėtai“ padidėja „gyvatuko“ mokestis. O  dar įdomesnis atvejis, kai mokesčius  už buto šildymą padidino vėjas…

(Bus daugiau)

Jonas PetrikasKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Dokumentus klastojęs šiaulietis indulgencijos nuo baudžiamosios atsakomybės nepasigamino

Avatar

Paskelbta

data

Ne vienerius metus Šiaulių centre gyvenęs ir savo butą dokumentų klastojimo dirbtuvėmis pavertęs vyras buvo demaskuotas  praėjusių metų balandį, kai Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, tikrindami informaciją apie Šiaulių apskrityje gaminamus  netikrus  dokumentus, jo bute atliko kratą.

Į kriminalistų akiratį šis 62 metų vyras su dar keletu asmenų pateko 2018 m. vasarą. Šiaulių pareigūnai sulaukė pagalbos prašymo iš Estijos kolegų, kurie turėjo informacijos, jog į jų šalį iš Šiaulių atkeliauja suklastoti  asmens tapatybės dokumentai ir  prašė nustatyti netikrų dokumentų gamintojus. Netrukus Estijoje buvo sulaikytas suklastotą dokumentą įsigijęs estas ir jį atgabenęs tarpininkas iš Latvijos. Į tyrimą įsitraukę Šiaulių pareigūnai nustatė net keletą su  dokumentų klastojimu susijusių asmenų, tarp kurių  – ir minėtas  šiaulietis.

Tai, ką išvydo jo bute, pribloškė net daug visko mačiusius kriminalistus. Butas buvo paverstas tikromis dokumentų klastojimo dirbtuvėmis. Kratos metu pareigūnai čia rado krūvas blankų netikriems dokumentams gaminti ir  įvairių institucijų antspaudų, tiems pagamintiems dokumentams patvirtinti. Už tam tikrą pinigų sumą klientas čia galėdavo įsigyti Kelių transporto priemonių vairuotojo pasirengimo vežti pavojingus krovinius pažymėjimus, Šiaulių profesinio rengimo centro ar kitų mokymo įstaigų mokinio pažymėjimus,  Šiaulių profesinio rengimo centro, įvairių Lietuvos universitetų bei kolegijų  bakalauro  ar magistro diplomus, brandos atestatus, net Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Tačiau dokumentai buvo gaminami iš netinkamo popieriaus, neturinčio vandens ženklų, atspausdinti rašaliniu spausdinimo įrenginiu,  juose nurodyti tikrovės neatitinkantys duomenys, nes nurodyti asmenys, realiai nesimokė ir  egzaminų nelaikė.

Vyro gyvenamojoje vietoje buvo rasta ir 19netikrų juridinių bei fizinių asmenų antspaudų. Tarp jų  – notarų,  Šiaulių darbo biržos,  Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“, įvairų mokslo įstaigų antspaudai.

Šiauliečiui pareikšti kaltinimai  ne tik dėl dokumentų bei antspaudų klastojimo, bet ir dokumentų pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo, nes jis,  neturėdamas teisėto pagrindo, įgijo ir laikė  vieno Italijos piliečio pasą bei Lietuvos piliečiui priklausantį Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Pastarosiomis dienomis ikiteisminis tyrimas dėl minėtų nusikalstamų  jau baigiamas ir vyras stos prieš teismą.

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/dP-Mwf2vPhM

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Vėriškių kaime moteris smurtavo prieš vaiko teisių apsaugos specialistus

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 18 d. 14.30 val. Radviliškio rajone, Vėriškių kaime, bute  moteris,
gim. 1974 m., panaudodama fizinį smurtą, pasipriešino Šiaulių
apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams.
Nukentėjusieji į gydymo įstaigas nesikreipė.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi