Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje paskelbta epidemija. Niežų!

Avatar

Paskelbta

data

Ekstremaliosios situacijos dėl koronaviruso pandemijos sąlygomis dirbanti Radviliškio ligoninė susidūrė su dar vienu iššūkiu – paaiškėjo, kad ligoninėje užfiksuotas niežų protrūkis. Galimai Radviliškio ligoninės vadovas norėjo nuslėpti  šią  nemalonią informaciją, tačiau ją paviešino patys  ligoninės darbuotojai

Radviliškio ligoninėje – antisanitarinės sąlygos?

Žinoma, kad niežai plinta per kūno priežiūros daiktus, patalynę, tiesioginio kontakto metu su sergančiuoju. Bet kokiu būdu ši liga galėjo paplisti ligoninėje ekstremalios situacijos metu, kai visos patalpos turi būti ypač atidžiai ir kruopščiai dezinfekuojamos?

Radviliškio rajono savivaldybė  kovai su koronaviruso epidemija iš vargstančių žmonių atėmė  200 tūkst. eurų, iš kurių nemažos sumos buvo skirtos dezinfekcinėms priemonėms pirkti, tačiau tai nepadėjo  – pasirodo, ligoninėje  klesti antisanitarinės sąlygos! Kyla klausimas, pagal kokią paskirtį Radviliškio ligoninėje buvo  naudojamas dezinfekcinis skystis, jeigu gydymo įstaigoje, lyg benamių landynėse, plinta niežų užkratas?

Slepiama, kiek  susirgo medikų bei darbuotojų

Radviliškio ligoninės vadovai taip pat slepia skaičių, kiek niežais užsikrėtė ir šiuo metu gydosi ligoninės medikų bei darbuotojų, tik savo pranešime visuomenei  mini, jog  serga du ar daugiau darbuotojų. V. Smalinskas  apie sergančių darbuotojų skaičių informaciją slepia prisidengdamas duomenų apsauga: „Dėl asmens duomenų apsaugos ligoninė neturi informacijos dėl kokių priežasčių ligoninės darbuotojams yra išduoti nedarbingumo pažymėjimai“.

Tačiau patys ligoninės darbuotojai „nutekino“ informaciją, kad užsikrėtusiųjų niežais skaičius siekia apie 20 asmenų, iš atostogų atšaukiami atostogaujantieji pavaduoti susirgusių kolegų.

Apkaltino silpniausią?

Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją paskambinusi baisogalietė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) skundėsi, kad dėl niežų epidemijos Radviliškio ligoninėje buvo apkaltintas jos  65 – erių metų brolis.

„Brolis buvo paguldytas į Radviliškio ligoninės Vidaus ligų skyrių. Jis sakė, kad buvo paguldytas į lovą su nepakeista patalyne – ant paklodės bei antklodės užvalkalo jis pastebėjo kraujo taškelius. Ir dar nustebino, kad  atėjusi medikė jį apžiūrėjo, ar ant kūno neturi spuogelių – vadinasi, jau tada ligoninėje kažkas sirgo niežais ir jis  galimai užsikrėtė nuo nešvarios patalynės. Ligonio neatėjo apžiūrėti ir odos gydytoja – nėra jokio įrašo. Iš Vidaus ligų skyriaus brolį perkėlė į Slaugos skyrių, iš kurio mes jį parsivežėme į Baisogalą. Jo Radviliškio ligoninėje niekas nuo niežų negydė – visas kūnas buvo pasidengęs šašais. Baisogalos ligoninės gydytojas Andrius Autukas iš karto nustatė, kad tai niežai ir skyrė gydymą“,-  redakcijai pasakojo moteris.

Pasak baisogalietės, jeigu  jos brolis prieš vykdamas į Radviliškio ligoninę būtų sirgęs niežais, tai šia nemalonia liga būtų užsikrėtus ir ji, nes prižiūrėjo brolį, ir Baisogalos slaugos skyriaus, kuriame jis gulėjo, personalas bei ligoniai. Tačiau Baisogalos ligoninės Slaugos skyriuje niežų – nei pėdsakų.

„Be abejo, ligoninės vadovams dėl savo apsileidimo lengviausia apkaltinti silpniausią – neįgalų pagyvenusį žmogų, negalintį apsiginti“, – apmaudą liejo moteris.

Meras problemos nemato…

Pasiteiravome Radviliškio rajono mero A. Čepononio, kuriam, kaip ir Tarybai yra pavaldus ligoninės direktorius V. Smalinskas, ar jam žinoma apie niežų ligos protrūkį Radviliškio ligoninėje. Mero atsakymas buvo labai santūrus: „Taip, buvau informuotas tiek apie šios ligos protrūkio pradžią, tiek apie priemones, pradėtas taikyti protrūkio suvaldymui“.

Pasiteiravome mero, kokių priemonių jis ėmėsi šiai problemai spręsti. Pasirodo – jokių, situaciją suvaldyti pavesta paslaptingiems „atsakingiems asmenims“, cituojame: „Šį darbą dirba atsakingi asmenys. Šiuo metu VšĮ Radviliškio ligoninėje yra atliekamas epidemiologinis tyrimas“

Meras Radviliškio ligoninės vadovo darbu patenkintas

Kadangi Radviliškio ligoninėje – antisanitarinės sąlygos, kuriomis plinta niežai, pasiteiravome rajono mero, ar jis kels klausimą dėl V. Smalinsko tinkamumo eiti ligoninės vadovo pareigas – juk dėl šios skandalingos situacijos atsakingas įstaigos vadovas. Meras  raštu atsakė, jog „tam nėra pagrindo“. Bet radviliškiečiams nuo to ne geriau –  Radviliškio  ligoninę vienas po kito krečia skandalai.

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau  rašė  apie tai, kai už mamos nepriežiūrą ir jos patirtas kančias Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje sūnus prisiteisė tūkstantinę sumą; praėjusiais metais, po Kalėdų, iš lovos iškrito pacientas, kuris buvo nuvežtas į Šiaulių ligoninę ir ten mirė; iš Stebėjimo palatos  žmonės naktį išprašomi į namus ir taip toliau.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kam užkliuvo paspirtukai?

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka
tyrimą dėl svetimo turto sugadinimo ir siekia nustatyti, kam
Šiauliuose užkliuvo pavėžėjimo paslaugų bendrovės gyventojams
nuomojami paspirtukai. Paspirtukų dalijimosi platforma „Scoot911“
šiame mieste startavo rugsėjį. Viena paspirtukų statymo vietų –
prie Tilžės g. esančio prekybos ir pramogų centro „Saulės
miestas“.

Būtent, šioje vietoje spalio paskutinėmis ir lapkričio pirmosiomis dienomis buvo užfiksuotos chuliganiško elgesio apraiškos, dėl kurių  apgadintos kelios šios transporto  priemonės ir paspirtukus nuomojanti įmonė patyrė per 600 eurų turtinės žalos.

Peržiūrėję vaizdo kamerų įrašus, pareigūnai pamatė, kad paspirtukai per ilgąjį savaitgalį prieš Visų Šventųjų dieną buvo niokojami tris kartus. Du kartus tai darė mergina, lengvu spyruokliuojančiu žingsniu pereidama   per visus prie sienos pastatytus paspirtukus ir juos kaip kortų kaladę sugriaudama vienas ant kito. Dėl griūties paspirtukai buvo apgadinti. Tai ji padarė spalio 31-ąją, o lapkričio 2-osios dieną žygį per paspirtukus ji pakartojo.

Lapkričio 1-osios naktį prie „Saulės miesto“ stovintys paspirtukai patyrė neblaivaus vaikino  atakas. Prabėgdamas pro juos, jis koja spyrė į vieną paspirtuką, kuris  griūdamas parvertė šalia esantį  ir dėl to jie buvo apgadinti.

Dėl svetimo turto sugadinimo ikiteisminį tyrimą atliekantys tyrėjai prašo šiuos jaunuolius atpažinusius asmenis paskambinti telefonais (8 700 61475) ir (8 656) 65742 arba parašyti elektroniniu paštu ovidijus.brazys@policija.lt.

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/Myk4vYpU4F4

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Komisariate atliekama vaiko apklausa. Kodėl joje dalyvauja ir vaiko teisių apsaugos specialistas?

Avatar

Paskelbta

data

Vaiko dalyvavimas teisminiuose procesuose jau savaime nėra nei jam, nei jo tėvams malonus įvykis. Tačiau situacijų pasitaiko įvairių ir išvengti nepilnamečio kaip nukentėjusiojo, įtariamojo ar liudytojo apklausos kartais neįmanoma. Dar daugiau nerimo ir klausimų šeimoms kelia vaiko teisių specialisto dalyvavimas tokioje apklausoje. Kaip atliekamos tokios apklausos, kokioje aplinkoje tai daroma, kiek kartų gali būti apklausiamas vaikas ir, visgi, koks vaiko teisių gynėjo vaidmuo šiame procese? Į šiuos klausimus atsako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Klaipėdos miesto  vyriausioji specialistė Nijolė Kriščiūnienė.

  • Kokiais atvejais Tarnybos atstovas dalyvauja nepilnamečio apklausoje policijos komisariate?

Privalomas Tarnybos atstovo dalyvavimas numatomas tik baudžiamajame procese. Nepilnametis baudžiamajame procese gali būti apklausimas kaip nukentėjęs, liudytojas, ar įtariamasis. Dažniausiai dalyvaujame nukentėjusiųjų arba liudytojų paauglių, nuo 14 iki 17 metų, apklausose.

Vaikai dažnai būna kaip nukentėjusieji plėšimų metu ir dėl patirto smurto artimoje aplinkoje, kaip įtariamieji dėl vagysčių, narkotinių medžiagų vartojimo bei platinimo, taip pat būna smurto artimoje aplinkoje liudytojai. Kur kas retesniais atvejais nepilnamečiai būna nukentėję nuo seksualinės prievartos.

Tarnybos atstovo dalyvavimas galimas ir dėl nusikaltimų žmogaus gyvybei, sveikatai, laisvei, seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui, vaikui ir šeimai, dėl pelnymosi iš nepilnamečio prostitucijos, nepilnamečio įtraukimo į prostituciją arba kitais atvejais, kai to prašo proceso dalyviai.

  • Kaip vyksta pati procedūra?

Tarnybos teritorinis skyrius gauna pranešimą iš policijos, kad reikia atstovauti nepilnamečiui apklausoje. Pranešime būna nurodytas pagrindas, kuriuo vadovaudamiesi atstovausime nepilnametį. Iškart susisiekiame su tyrėja ir patvirtiname savo dalyvavimą.

Baudžiamajame procese nukentėjusio interesams atstovauja prokuroras, kuris nepilnamečiui ir jo atstovui turėtų paaiškinti, kaip vyks tyrimas, procesas, apklausa konkrečioje byloje.

  • Kokioje aplinkoje vyksta apklausa? 

Tokios apklausos visuomet rengiamos vaiko apklausos kambaryje. Patalpa yra atskirta užtamsinta stikline pertvara. Vaikas su psichologu sėdi vienoje pertvaros pusėje, kitoje – specialistai. Tam, kad vaikas jaustųsi saugiai ir patogiai, specialiai sukurta erdvė, kurioje jis nemato visų specialistų, išskyrus psichologą, kuris ir kalbina vaiką. Psichologui bendraujant su vaiku, tyrėjas žymisi informaciją, pildo apklausos protokolą.

Apklausos metu labai svarbi vaiko emocinė būklė, todėl aplinka yra pritaikyta vaikui, raminanti, kambaryje yra daug žaidimų, ant sienų  –  piešiniai. Apklausų metu vaikas gali spalvinti, dėlioti dėlionę ar užsiimti kita veikla.

Vaikas prieš apklausą yra informuojamas, jog už pertvaros yra specialistai, jo būtinai pasiteiraujama, ar pageidauja, kad jo klausytųsi mama, tėtis ar kitas įstatyminis atstovas. Esu susidūrusi su atveju, kai vaikas nenorėjo, jog klausytųsi mama, todėl jos buvo paprašyta išeiti.

Nepilnamečių liudytojų ar nukentėjusiųjų apklausos metu daromas vaizdo ir garso įrašas.

  • Kokie specialistai dalyvauja apklausose?

Nepilnamečio liudytojo ar nukentėjusiojo apklausoje visada dalyvauja teismo psichologas, tyrėjas, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovas ir kai kuriais atvejais advokatas. Vaiko tėvai, įtėviai, globėjai, rūpintojai ar įstaigos, kuri rūpinasi nepilnamečiu, įgalioti asmenys taip pat visuomet turi teisę dalyvauti, tik būtina įvertinti, ar jie nedarys poveikio vaikui.

  • Koks vaiko teisių apsaugos specialisto vaidmuo apklausoje?

Kartais tėvai tikrai nežino, kokiu tikslu apklausoje dalyvauja vaiko teisių gynėjas. Atsiranda papildomų, nepagrįstų baimių ne tik dėl susiklosčiusios padėties, vaiko dalyvavimo apklausoje, bet ir dėl rizikos šeimai turėti nemalonumų dėl vaiko priežiūros. Tačiau tai – klaidingas suvokimas. Dalyvaudamas apklausoje, vaiko teisių specialistas stebi, ar apklausos metu nepažeidžiamos nepilnamečio teisės, ar užduodami klausimai netraumuoja vaiko – štai tokia jo funkcija. Tarnybos atstovas tiesiogiai su vaiku nebendrauja, klausimų jam neužduoda ir į apklausą nesikiša, jo įsitraukimas yra reikalingas tik tada, kai pastebi vaikui daromą spaudimą, bet tai pasitaiko retai.

Galimas ir kitoks vaiko teisių gynėjo vaidmuo apklausome – per darbo metus man taip pat yra tekę dalyvauti nepilnametės apklausoje kaip liudytojai. Mergaitė buvo nukentėjusi nuo smurto artimoje aplinkoje. Po šios apklausos ikiteisminis tyrimas visgi buvo baigtas susitaikymu ir teko pasirašyti  susitaikymo protokole.

  • Kaip apklausų metu jaučiasi vaikai?

Mažamečiai vaikai apklausų metu neretai būna išsigandę, bet psichologas deda visas pastangas, kad vaikai atsipalaiduotų, jaustųsi saugūs. Paaugliai atrodo mažiau sunerimę. Mano praktikoje nėra buvę, kad vaikas, pavyzdžiui, verktų, tačiau yra pasitaikę, jog vaikas apklausos metu nepratarė nė žodžio.

Teigiamai vertinu tai, kad siekiant kuo mažesnio neigiamo poveikio vaikui, baudžiamojo proceso įstatymas numato, jog jaunesnis kaip aštuoniolikos metų liudytojas ar nukentėjusysis ikiteisminio tyrimo metu būtų apklausiamas vieną kartą. Įstatymas nedraudžia esant poreikiui vaiką apklausti pakartotinai, tačiau siekiant kuo mažiau jį traumuoti rekomenduojama pakartotines apklausas riboti. Tais atvejais, kai ikiteisminio tyrimo metu būtina pakartotinė nepilnamečio liudytojo ar nepilnamečio nukentėjusiojo apklausa, juos paprastai apklausia tas pats asmuo.

Nepilnametis liudytojas ir nepilnametis nukentėjusysis į teisiamąjį posėdį šaukiami tik išimtiniais atvejais.

  • Ar tikrai svarbus ir būtinas psichologo dalyvavimas apklausoje?

Psichologas padeda apklausti nepilnametį atsižvelgdamas į jo socialinę ir psichologinę brandą. Psichologai, dalyvaujantys apklausose, yra specialiai apmokyti, kaip užmegzti kontaktą su mažamečiu, paaugliu, išmano, kaip parengti jį apklausai, kokiu būdu formuluoti klausimus, kad būtų galima gauti teisingus parodymus. Ypatingai svarbu gebėti prakalbinti ir nepadaryti daugiau žalos vaikui, kuris ir taip yra sudėtingoje situacijoje. Kiek man teko dalyvauti apklausose, visose jose psichologai labai profesionaliai atliko savo darbą.

  • Kaip galima padėti vaikui, kuris turi dalyvauto tokioje apklausoje?

Emociškai sunkiu metu vaikui ypač reikalingas tėvų palaikymas ir supratimas. Tėvai turėtų ne smerkti atžalas, o padrąsinti. Nepamirškime, kad laikui bėgant visos problemos išsisprendžia, o vaiko pasmerkimas, atstūmimas gali padaryti gilesnes žaizdas nei susiklosčiusi laikina nemaloni situacija. Esant poreikiui, kreipkitės pagalbos į specialistus, kalbėkitės, kad vaikas nepatirtų psichologinių traumų. Tik tėvų dėmesys ir pagalba padės vaikui išgyventi nelengvą periodą.

Greta Bliutaitė

Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė

Klaipėdos ir Tauragės apskrityse

Mob. tel. 8 688 92276

El. p. greta.bliutaite@vaikoteises.lt

I. Kanto g. 8, Klaipėda

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019