Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje paskelbta epidemija. Niežų!

Avatar

Paskelbta

data

Ekstremaliosios situacijos dėl koronaviruso pandemijos sąlygomis dirbanti Radviliškio ligoninė susidūrė su dar vienu iššūkiu – paaiškėjo, kad ligoninėje užfiksuotas niežų protrūkis. Galimai Radviliškio ligoninės vadovas norėjo nuslėpti  šią  nemalonią informaciją, tačiau ją paviešino patys  ligoninės darbuotojai

Radviliškio ligoninėje – antisanitarinės sąlygos?

Žinoma, kad niežai plinta per kūno priežiūros daiktus, patalynę, tiesioginio kontakto metu su sergančiuoju. Bet kokiu būdu ši liga galėjo paplisti ligoninėje ekstremalios situacijos metu, kai visos patalpos turi būti ypač atidžiai ir kruopščiai dezinfekuojamos?

Radviliškio rajono savivaldybė  kovai su koronaviruso epidemija iš vargstančių žmonių atėmė  200 tūkst. eurų, iš kurių nemažos sumos buvo skirtos dezinfekcinėms priemonėms pirkti, tačiau tai nepadėjo  – pasirodo, ligoninėje  klesti antisanitarinės sąlygos! Kyla klausimas, pagal kokią paskirtį Radviliškio ligoninėje buvo  naudojamas dezinfekcinis skystis, jeigu gydymo įstaigoje, lyg benamių landynėse, plinta niežų užkratas?

Slepiama, kiek  susirgo medikų bei darbuotojų

Radviliškio ligoninės vadovai taip pat slepia skaičių, kiek niežais užsikrėtė ir šiuo metu gydosi ligoninės medikų bei darbuotojų, tik savo pranešime visuomenei  mini, jog  serga du ar daugiau darbuotojų. V. Smalinskas  apie sergančių darbuotojų skaičių informaciją slepia prisidengdamas duomenų apsauga: „Dėl asmens duomenų apsaugos ligoninė neturi informacijos dėl kokių priežasčių ligoninės darbuotojams yra išduoti nedarbingumo pažymėjimai“.

Tačiau patys ligoninės darbuotojai „nutekino“ informaciją, kad užsikrėtusiųjų niežais skaičius siekia apie 20 asmenų, iš atostogų atšaukiami atostogaujantieji pavaduoti susirgusių kolegų.

Apkaltino silpniausią?

Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją paskambinusi baisogalietė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) skundėsi, kad dėl niežų epidemijos Radviliškio ligoninėje buvo apkaltintas jos  65 – erių metų brolis.

„Brolis buvo paguldytas į Radviliškio ligoninės Vidaus ligų skyrių. Jis sakė, kad buvo paguldytas į lovą su nepakeista patalyne – ant paklodės bei antklodės užvalkalo jis pastebėjo kraujo taškelius. Ir dar nustebino, kad  atėjusi medikė jį apžiūrėjo, ar ant kūno neturi spuogelių – vadinasi, jau tada ligoninėje kažkas sirgo niežais ir jis  galimai užsikrėtė nuo nešvarios patalynės. Ligonio neatėjo apžiūrėti ir odos gydytoja – nėra jokio įrašo. Iš Vidaus ligų skyriaus brolį perkėlė į Slaugos skyrių, iš kurio mes jį parsivežėme į Baisogalą. Jo Radviliškio ligoninėje niekas nuo niežų negydė – visas kūnas buvo pasidengęs šašais. Baisogalos ligoninės gydytojas Andrius Autukas iš karto nustatė, kad tai niežai ir skyrė gydymą“,-  redakcijai pasakojo moteris.

Pasak baisogalietės, jeigu  jos brolis prieš vykdamas į Radviliškio ligoninę būtų sirgęs niežais, tai šia nemalonia liga būtų užsikrėtus ir ji, nes prižiūrėjo brolį, ir Baisogalos slaugos skyriaus, kuriame jis gulėjo, personalas bei ligoniai. Tačiau Baisogalos ligoninės Slaugos skyriuje niežų – nei pėdsakų.

„Be abejo, ligoninės vadovams dėl savo apsileidimo lengviausia apkaltinti silpniausią – neįgalų pagyvenusį žmogų, negalintį apsiginti“, – apmaudą liejo moteris.

Meras problemos nemato…

Pasiteiravome Radviliškio rajono mero A. Čepononio, kuriam, kaip ir Tarybai yra pavaldus ligoninės direktorius V. Smalinskas, ar jam žinoma apie niežų ligos protrūkį Radviliškio ligoninėje. Mero atsakymas buvo labai santūrus: „Taip, buvau informuotas tiek apie šios ligos protrūkio pradžią, tiek apie priemones, pradėtas taikyti protrūkio suvaldymui“.

Pasiteiravome mero, kokių priemonių jis ėmėsi šiai problemai spręsti. Pasirodo – jokių, situaciją suvaldyti pavesta paslaptingiems „atsakingiems asmenims“, cituojame: „Šį darbą dirba atsakingi asmenys. Šiuo metu VšĮ Radviliškio ligoninėje yra atliekamas epidemiologinis tyrimas“

Meras Radviliškio ligoninės vadovo darbu patenkintas

Kadangi Radviliškio ligoninėje – antisanitarinės sąlygos, kuriomis plinta niežai, pasiteiravome rajono mero, ar jis kels klausimą dėl V. Smalinsko tinkamumo eiti ligoninės vadovo pareigas – juk dėl šios skandalingos situacijos atsakingas įstaigos vadovas. Meras  raštu atsakė, jog „tam nėra pagrindo“. Bet radviliškiečiams nuo to ne geriau –  Radviliškio  ligoninę vienas po kito krečia skandalai.

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau  rašė  apie tai, kai už mamos nepriežiūrą ir jos patirtas kančias Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje sūnus prisiteisė tūkstantinę sumą; praėjusiais metais, po Kalėdų, iš lovos iškrito pacientas, kuris buvo nuvežtas į Šiaulių ligoninę ir ten mirė; iš Stebėjimo palatos  žmonės naktį išprašomi į namus ir taip toliau.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje – Covid -19 viruso protrūkis

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai Radviliškio ligoninė išgarsėjo dėl šioje įstaigoje išplitusios niežų epidemijos, rugsėjo 14 dieną redakciją  pasiekė  ligoninės  darbuotojų  informacija dėl Covid – 19 virusu  užsikrėtusių ligonių bei darbuotojų.

Covid – 19 viruso židinys – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje

Į savaitraščio  redakciją kreipėsi Radviliškio ligoninės darbuotojos dėl Covid -19 viruso plitimo šioje įstaigoje. Pasak besikreipusiųjų, šią informaciją ligoninės vadovas V. Smalinskas bando nuslėpti, o pačioje ligoninėje kilusi didelė sumaištis.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija  nedelsiant kreipėsi į Radviliškio ligoninės vadovą V. Smalinską  dėl  situacijos paaiškinimo, tačiau  net kitą dieną atsakymo dar nebuvo gauta. Tikimės, kad direktorius turi svarbesnių reikalų, nei informuoti radviliškiečius apie niežų ir koronaviruso epidemijas Radviliškio ligoninėje.

Savaitraščio redakcija  kreipėsi ir į Sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą bei Radviliškio rajono savivaldybės  vadovus, prašydama patikslinti informaciją dėl koronaviruso paplitimo ligoninėje.

Atsitiktinumas, ar ne, bet tik  pateikus užklausą Sveikatos apsaugos ministerijai, po kurio laiko rajono savivaldybė savo socialinėje paskyroje pranešė apie Covid – 19 virusu užsikrėtusį Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientą bei darbuotoją.

Iš savivaldybės atsiųstame rašte informacija apie koronavirusą ligoninėje buvo patvirtinta: „Šiuo metu testuojami tiek skyriuje dirbantys slaugos darbuotojai, tiek pacientai, aiškinamasi ligos išplitimo mastas. Susirgęs pacientas išvežtas į Šiaulių infekcinę ligoninę tolesniam gydymui“.
Rugsėjo 16 dieną buvo pranešta, kad užfiksuoti dar du Covid-19 ligos atvejai Radviliškio rajone. Vienas atvejis iš užregistruotųjų siejamas su Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriumi. Susirgę asmenys izoliuoti. Asmenys, turėję kontaktų su susirgusiaisiais, įspėti dėl būtinybės izoliuotis. Vadinasi, Covid – 19 virusas Radviliškio ligoninėje  bei  rajone žaibiškai plinta.

Informacijos skelbti nebuvo reikalo?

Pasiteiravus savivaldybės vadovų, kodėl informacija apie Covid – 19 viruso židinį Radviliškio ligoninėje buvo paskelbta tik 15 valandą, kai ligoninės personalo darbuotojai panikuoti pradėjo daug anksčiau. Pasak  rajono vadovų, „informacija apie naujus COVID-19 atvejus paskelbiama visuomenei tuomet, kai ji būna gaunama iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kai ji yra tiksli ir aiški. Grėsmę pacientams ir darbuotojams labiau kelia skleidžiami gandai, kurie sėja baimę ir paniką“. 
Tikėtina, kad  labiau paniką ir baimę sėja nežinomybė apie viruso paplitimo mastą bei jo ištakų vietą ir laiku nepateikta savivaldybės valdininkų  informacija. Pakalbinti radviliškiečiai buvo sunerimę, kodėl nei meras, nei Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius E. Pranys laiku nepranešė apie koronaviruso plitimą pačios ligoninės viduje.

Ligoninėje pacientų lankymas draudžiamas

Pasiteiravus, ar dėl  koronaviruso  išplitimo Radviliškio ligoninėje ji bus uždaryta, buvo atsakyta, kad to daryti nėra būtinybės. Šiuo metu pacientai aptarnaujami Radviliškio konsultacinėje poliklinikoje, o ligoninės stacionare gulinčių pacientų lankymas  uždraustas.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio geležinkelio stotyje rastas baltarusiškų rūkalų krovinys

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio geležinkelio stotyje pasieniečiai aptiko, įtariama,
krovininiu traukiniu iš Baltarusijos atgabentus 8 tūkst. pakelių
kontrabandinių cigarečių.

Ketvirtadienį Radviliškio geležinkelio stotyje Valstybės sienos
apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai kartu su AB
„Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento
darbuotojais rado 30 polietilenu apvyniotų paketų. Jie gulėjo šalia
geležinkelio bėgių prie krovininio traukinio sąstato, kuris prieš
kelias valandas atvyko į šią stotį iš Baltarusijos.

Aptikti paketai buvo drėgni, nes, manoma, buvo į Lietuvą atgabenti
cisternoje su skystomis trąšomis.

Išardę paketus pasieniečiai rado 7000 pakelių cigarečių „Fest“
ir 1000 pakelių cigarečių „NZ Gold“, paženklintų
baltarusiškais akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis
Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Cigaretės saugomos Pagėgių pasienio rinktines Šiaulių pasienio
užkardoje.

Aistė Žalnieraitienė

Valstybės sienos apsaugos tarnybos

prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pagėgių pasienio rinktinės

Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė

  +370 46 397849

  Gintaro g. 1, LT-92237 Klaipėda

aiste.zalnieraitiene@vsat.vrm.lt

http://www.pasienis.lt

 

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019