Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje paskelbta epidemija. Niežų!

Avatar

Paskelbta

data

Ekstremaliosios situacijos dėl koronaviruso pandemijos sąlygomis dirbanti Radviliškio ligoninė susidūrė su dar vienu iššūkiu – paaiškėjo, kad ligoninėje užfiksuotas niežų protrūkis. Galimai Radviliškio ligoninės vadovas norėjo nuslėpti  šią  nemalonią informaciją, tačiau ją paviešino patys  ligoninės darbuotojai

Radviliškio ligoninėje – antisanitarinės sąlygos?

Žinoma, kad niežai plinta per kūno priežiūros daiktus, patalynę, tiesioginio kontakto metu su sergančiuoju. Bet kokiu būdu ši liga galėjo paplisti ligoninėje ekstremalios situacijos metu, kai visos patalpos turi būti ypač atidžiai ir kruopščiai dezinfekuojamos?

Radviliškio rajono savivaldybė  kovai su koronaviruso epidemija iš vargstančių žmonių atėmė  200 tūkst. eurų, iš kurių nemažos sumos buvo skirtos dezinfekcinėms priemonėms pirkti, tačiau tai nepadėjo  – pasirodo, ligoninėje  klesti antisanitarinės sąlygos! Kyla klausimas, pagal kokią paskirtį Radviliškio ligoninėje buvo  naudojamas dezinfekcinis skystis, jeigu gydymo įstaigoje, lyg benamių landynėse, plinta niežų užkratas?

Slepiama, kiek  susirgo medikų bei darbuotojų

Radviliškio ligoninės vadovai taip pat slepia skaičių, kiek niežais užsikrėtė ir šiuo metu gydosi ligoninės medikų bei darbuotojų, tik savo pranešime visuomenei  mini, jog  serga du ar daugiau darbuotojų. V. Smalinskas  apie sergančių darbuotojų skaičių informaciją slepia prisidengdamas duomenų apsauga: „Dėl asmens duomenų apsaugos ligoninė neturi informacijos dėl kokių priežasčių ligoninės darbuotojams yra išduoti nedarbingumo pažymėjimai“.

Tačiau patys ligoninės darbuotojai „nutekino“ informaciją, kad užsikrėtusiųjų niežais skaičius siekia apie 20 asmenų, iš atostogų atšaukiami atostogaujantieji pavaduoti susirgusių kolegų.

Apkaltino silpniausią?

Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją paskambinusi baisogalietė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) skundėsi, kad dėl niežų epidemijos Radviliškio ligoninėje buvo apkaltintas jos  65 – erių metų brolis.

„Brolis buvo paguldytas į Radviliškio ligoninės Vidaus ligų skyrių. Jis sakė, kad buvo paguldytas į lovą su nepakeista patalyne – ant paklodės bei antklodės užvalkalo jis pastebėjo kraujo taškelius. Ir dar nustebino, kad  atėjusi medikė jį apžiūrėjo, ar ant kūno neturi spuogelių – vadinasi, jau tada ligoninėje kažkas sirgo niežais ir jis  galimai užsikrėtė nuo nešvarios patalynės. Ligonio neatėjo apžiūrėti ir odos gydytoja – nėra jokio įrašo. Iš Vidaus ligų skyriaus brolį perkėlė į Slaugos skyrių, iš kurio mes jį parsivežėme į Baisogalą. Jo Radviliškio ligoninėje niekas nuo niežų negydė – visas kūnas buvo pasidengęs šašais. Baisogalos ligoninės gydytojas Andrius Autukas iš karto nustatė, kad tai niežai ir skyrė gydymą“,-  redakcijai pasakojo moteris.

Pasak baisogalietės, jeigu  jos brolis prieš vykdamas į Radviliškio ligoninę būtų sirgęs niežais, tai šia nemalonia liga būtų užsikrėtus ir ji, nes prižiūrėjo brolį, ir Baisogalos slaugos skyriaus, kuriame jis gulėjo, personalas bei ligoniai. Tačiau Baisogalos ligoninės Slaugos skyriuje niežų – nei pėdsakų.

„Be abejo, ligoninės vadovams dėl savo apsileidimo lengviausia apkaltinti silpniausią – neįgalų pagyvenusį žmogų, negalintį apsiginti“, – apmaudą liejo moteris.

Meras problemos nemato…

Pasiteiravome Radviliškio rajono mero A. Čepononio, kuriam, kaip ir Tarybai yra pavaldus ligoninės direktorius V. Smalinskas, ar jam žinoma apie niežų ligos protrūkį Radviliškio ligoninėje. Mero atsakymas buvo labai santūrus: „Taip, buvau informuotas tiek apie šios ligos protrūkio pradžią, tiek apie priemones, pradėtas taikyti protrūkio suvaldymui“.

Pasiteiravome mero, kokių priemonių jis ėmėsi šiai problemai spręsti. Pasirodo – jokių, situaciją suvaldyti pavesta paslaptingiems „atsakingiems asmenims“, cituojame: „Šį darbą dirba atsakingi asmenys. Šiuo metu VšĮ Radviliškio ligoninėje yra atliekamas epidemiologinis tyrimas“

Meras Radviliškio ligoninės vadovo darbu patenkintas

Kadangi Radviliškio ligoninėje – antisanitarinės sąlygos, kuriomis plinta niežai, pasiteiravome rajono mero, ar jis kels klausimą dėl V. Smalinsko tinkamumo eiti ligoninės vadovo pareigas – juk dėl šios skandalingos situacijos atsakingas įstaigos vadovas. Meras  raštu atsakė, jog „tam nėra pagrindo“. Bet radviliškiečiams nuo to ne geriau –  Radviliškio  ligoninę vienas po kito krečia skandalai.

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau  rašė  apie tai, kai už mamos nepriežiūrą ir jos patirtas kančias Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje sūnus prisiteisė tūkstantinę sumą; praėjusiais metais, po Kalėdų, iš lovos iškrito pacientas, kuris buvo nuvežtas į Šiaulių ligoninę ir ten mirė; iš Stebėjimo palatos  žmonės naktį išprašomi į namus ir taip toliau.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Ar milijoninės vertės vamzdžių keitimas didins šilumos kainą?

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 1 d. vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje nemažai nepatogių klausimų sulaukė UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius Pranas Mickaitis. Tarybos narių bei radviliškiečių akį patraukė įspūdingi skaičiai „Radviliškio šilumos“ ataskaitoje už  2020 metus – šiluminių trasų keitimas kainuos apie 2 milijonus eurų.

Ar ne per brangus projektas?

Tarybos narys Gediminas Lipnevičius suabejojo, ar ne per brangiai bus keičiamos antžeminės šilumos trasos į požemines – ataskaitoje parašyta, jog 1444,52 metro magistralinių šilumos tiekimo tinklų pakeitimo kaina – apie 2 milijonus eurų. Kadangi „Radviliškio šilumos“ vadovas P. Mickaitis dar nebuvo prisijungęs prie posėdžio, šios bendrovės specialistė į klausimą atsakyti nesugebėjo.

Visos investicijos gula ant vartotojų pečių…

Klausimų „Radviliškio šilumos“ direktoriui turėjo ir prie Tarybos posėdžio prisijungęs radviliškietis. „Ar šiluminių trasų pakeitimo investicija neguls ant vartotojų pečių – kiek trasų buvo keičiama, tiek didėjo šilumos kaina – beje, Radviliškyje šildymo kaina didėja septynerius metus iš eilės. Kodėl dėl nežinomų priežasčių didėja ir šilumos kiekis, ateinantis į namą, nors ir administratorius, ir šilumininkai teigia nieko nereguliuojantys?“ – klausė gyventojas.

Beje, savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad gyventojai žiemą pastebėjo ryškų šilumos padidėjimą nakties metu.

Šiluma jau metus nebrangsta…

Prie Tarybos posėdžio prisijungęs „Radviliškio šilumos“ vadovas atsakė į Tarybos nariams bei gyventojams kylančius klausimus. Pasak  P. Mickaičio, šiluminių trasų keitimas kainavo ne 2 milijonus eurų, o tik  milijoną su trupučiu (koks tas truputis, direktorius neįvardijo). „Sąmatinė  projekto vertė buvo 2 mln. eurų, tačiau konkurse dalyvavo 10  įmonių ir suma pamažėjo“,- sakė P. Mickaitis. Šiuo metu keičiami paskutiniai antžeminių šiluminių trasų metrai iš buvusių 25 kilometrų.

„Radviliškio šilumos“ vadovas visus labai nustebino tikindamas, jog  šiluma nebrangsta jau nuo 2020 m. rugpjūčio mėnesio. „Šilumos pastovioji dalis 2,98  nesikeičia, o brangsta kintamoji dalis dėl kuro  kainos“,- sakė P. Mickaitis. Keistokas paaiškinimas – nors šią žiemą biržoje kuras ir buvo atpigęs, radviliškiečiai  šilumos atpigimą vargu, ar pajuto…

Pjauną šaką, ant kurios sėdi?

Buvo aptartas ir daugiabučių namų  renovacijos klausimas. Gyventojų nuomone,  Radviliškio rajone daugiabučių namų renovacija vyksta labai vangiai, nes renovacijos administratorius – „Radviliškio šiluma“. Kaip žinia, renovacijos paskirtis – taupyti šilumos energiją daugiabučiuose namuose, tad  galimai „Radviliškio šiluma“ ir nenori pjauti šakos, ant kurios sėdi – juk taupant šilumą sumažės ir šios įmonės pajamos.

Tačiau P. Mickaitis patikino, kad taip tikrai nėra ir renovacijos rūpesčius  jis su džiaugsmu atiduotų  kitam administratoriui: „Mes pradėjome administruoti daugiabučių renovaciją, nes turėjome specialistų ir jų nereikėjo papildomai samdyti – taip buvo sutaupytos biudžeto lėšos“.

Tik įdomu, nuo kada konservatoriai pradėjo rūpintis biudžeto ar gyventojų lėšų taupymu? Radviliškiečių nuomone,  jeigu galimai nuo renovacijos projekto nieko „nenubyrėtų“, vargu, ar „Radviliškio šilumos“ vadovai  jo  imtųsi – juk šio proceso metu tenka nuolat išklausyti nepatenkintų gyventojų skundų dėl renovacijos darbų  bei didelių kainų.

Jonas PetrikasSkaityti daugiau

Aktualijos

Informacija apie COVID-19 Radviliškio rajone: sergamumo statistika, skaičiai ir ribojama švietimo įstaigų veikla

Avatar

Paskelbta

data

Nauji atvejai – 2 (7 dienų vidurkis – 4), sergančiųjų – 63, pasveikusiųjų – 2 224, nauji atvejai per 14 d. 100 tūkst. gyventojų – 173,5. Naujų atvejų pokytis (per savaitę) – -12,1 proc. Mirtys nuo COVID-19 – 32, iš viso su Covid-19 diagnoze – 88.

Radviliškio rajone šiuo metu aktualūs protrūkiai fiksuojami vienoje transporto įmonėje, vienoje siuvimo įmonėje, Radviliškio kelių tarnyboje, Radviliškio lopšelyje-darželyje „Eglutė“, kiti susirgimai fiksuojami šeimose.

Nuo 2020 metų rugsėjo 21 d. iki šiol Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte ištirta 4 799 mėginių dėl COVID-19 ligos, iš jų 1 292 – teigiami, tame pačiame punkte nuo kovo 9 d. vykdomi profilaktiniai tyrimai greitaisiais antikūnų testais, ištirti 325 mėginiai, vienu atveju mėginys buvo teigiamas.

Radviliškio rajono švietimo įstaigose – infekcijų plitimą ribojantis režimas

Informuojame, kad, siekiant taikyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą mažinančias priemones, infekcijų plitimą ribojantis režimas įvestas šiose Radviliškio rajono švietimo įstaigose:

 • nuo 2021 m. kovo 31 d. iki 2021 m. balandžio 6 d. – Radviliškio Vaižganto progimnazijos 4a ir 4c klasėse.
 • nuo 2021 m. kovo 30 d. iki 2021 m. balandžio 9 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ grupėje „Želmenėliai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 1 d. iki 2021 m. balandžio 11 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ grupėje „Kačiukai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 6 d. iki 2021 m. balandžio 13 d. – Radviliškio r. Palonų daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo grupėje „Pelėdžiukai“.

Nurodytu laikotarpiu ugdymas kontaktiniu būdu nurodytose įstaigų klasėse ar grupėse sustabdomas, jis organizuojamas nuotoliniu ugdymo proceso organizavimo būdu, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais.

Vakcinavimas ir testavimas – būdai sustabdyti pandemiją

Kviečiame visus, nerimaujančius, kad su jais nesusisiekta dėl skiepijimosi, susisiekti su savo šeimos gydytoju.

Kviečiame naudotis mobiliojo punkto teikiama galimybe išsitirti antikūnus ir atskirų grupių asmenis, kuriems rekomenduojama testuotis dėl vykdomos veiklos, intensyviau registruotis antikūnų testui telefonu 1808 arba internetu 1808.lt arba kreiptis į savo polikliniką ir užtikrinti savo ir savo klientų saugumą. Tyrimai atliekami Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte (Radmės g. 1, Radviliškyje) arba jūsų poliklinikoje. Šiuo metu testuotis nemokamai kviečiami kontaktiniu būdu dirbantys:

 • asmens sveikatos priežiūros darbuotojai;
 • socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai;
 • ugdymo įstaigų darbuotojai;
 • psichologai, psichoterapeutai;
 • vaistinių darbuotojai;
 • muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
 • profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai;
 • valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
 • audinių ūkių darbuotojai;
 • vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
 • institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę;
 • prokuratūrų, teismų, notarų biurų darbuotojai, antstoliai ir jų darbuotojai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi