Radviliškio ligoninėje nužudymas ar savižudybė?

Pastaruoju metu Radviliškio ligoninė neišbrenda iš skandalų liūno. Sutapimas ar ne, tačiau ši įstaiga  Lietuvoje iš prastosios pusės „pagarsėjo“ pradėjus vadovauti direktoriui Vaidui Smalinskui.

Slaugos skyriuje rastas lavonas su durtinėmis žaizdomis

Spalio 7 d., apie 11 valandą dienos, Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje buvo rastas 78 metų paciento lavonas su durtinėmis žaizdomis. Kol  kas dėl šio įvykio vyksta tyrimas.

Kaip redakciją informavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai G. Smagriūnienė, įvykis tikrai neeilinis ir ar vyriškis buvo nužudytas, ar nusižudė –  tiria ekspertai. Beje, šis pacientas, kaip ir daugelis gulinčiųjų Slaugos skyriuje, sirgo koronavirusu.

Redakcija pasiteiravo Radviliškio ligoninės direktoriaus, kaip tai galėjo nutikti, kad niekas nepastebėjo  žmogžudystės ar savižudybės. „Dėl 2020-10-07 įvykusio nepageidaujamo įvykio yra pradėtas tyrimas, todėl informacijos pateikti negalime“,- redakcijai atsakė ligoninės direktorius V. Smalinskas.

Vadinasi, paciento mirtis direktoriui tik „nepageidaujamas įvykis“… Na, kitoje civilizuotoje valstybėje, kur vadovai į postus skiriami ne pagal ištikimybę „teisingai“ partijai, nedelsiant būtų pradėtas spręsti klausimas dėl gydymo įstaigos vadovo tinkamumo eiti pareigas.

Direktoriaus taip pat pasiteiravome, ar Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje netrūksta personalo – juk žmogus  galimai vaitojo, kraujavo, o slaugytojos to nepastebėjo, tik  po kurio laiko konstatavo mirtį.

V. Smalinskas atsakė, jo Slaugos skyriuje su personalu problemos nėra: „Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje šiuo metu darbuotojų pakanka, pacientų slauga užtikrinama“.

Jeigu pacientų slaugos užtikrinimas – konstatuoti nukraujavusio ligonio mirtį, tada gal ir tiesą rašo direktorius.

Beje, per pastarąjį laikotarpį  tai ne pirmas skandalingas įvykis, kai  Radviliškio ligoninėje susižaloja, o po to miršta pacientai.

Ligonis mirė  iškritęs iš lovos

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ skaitytojams priminsime, jog 2019 metų pabaigoje, po Kalėdų, rajoną sukrėtė žinia, jog Radviliškio ligoninėje iš lovos iškrito pacientas, kuris nuvežtas į Šiaulių respublikinę ligoninę mirė. Ir šio ligonio,  iškritusio iš lovos ir susižeidusio, kurį laiką nepastebėjo personalo darbuotojai. Ką gi, turbūt tai galima paaiškinti šventiniu laikotarpiu.

Ligoninėje per pusmetį – dvi epidemijos

Dar Radviliškio ligoninę Lietuvoje išgarsino vos per pusmetį čia kilusios dvi epidemijos –  niežų ir Covid – 19. Beje, jų  židiniai atsirado tame pačiame Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje.

Šiuo metu Radviliškio ligoninė uždaryta naujiems pacientams ir lankytojams, atidėtos visos operacijos, neteikiamos jokios paslaugos.

Na, o Radviliškio ligoninės vadovas V. Smalinskas, kol plinta epidemijos ir atsitinka keistos mirtys, paklaustas dėl asmeninės atsakomybės, atsakė, jog  planuoja dirbti geriau…

Jonas Petrikas

Total
27
Dalinasi
Related Posts