Radviliškio ligoninėje jau dirba ir plastikos chirurgas

Radviliškio ligoninėje darbą pradės plastikos ir kraujagyslių chirurgai

Nors Sveikatos apsaugos ministerijoje svarstoma dėl Radviliškio ligoninės pertvarkymo ir nėra iki galo aišku, kokie skyriai joje toliau veiks, savivaldybės tarybai buvo pateiktas sprendimo projektas dėl dviejų naujų gydytojų pareigybių. Pasak VšĮ „Radviliškio ligoninė“ direktoriaus V. Smalinsko, didėja kraujagyslių chirurgijos bei plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos paslaugų paklausa, todėl jis pasiūlė ligoninėje įdarbinti kraujagyslių chirurgą bei plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoją.

Pasiūlymas sukėlė diskusijas dėl plastikos chirurgo reikalingumo

Jeigu dėl kraujagyslių chirurgo reikalingumo daugiausia tyliai pritarta, tai dėl plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo viešojoje erdvėje pasisakyta gana aštriai. Neva į tokį gydytoją kreiptųsi tik dėl mokamų brangių grožiui skirtų operacijų. Tarybos posėdyje „darbietė“ Zita Žvikienė netgi siūlė leisti atskirai balsuoti dėl kraujagyslių chirurgo bei plastikos chirurgo reikalingumo. Esą plastinės operacijos – ne pirmo būtinumo reikalas. Ligoninės direktorius V. Smalinskas Tarybos posėdyje bandė paneigti mitus, kad plastinės operacijos yra tik grožio procedūros kaprizingiems žmonėms. Jis paminėjo, kad tokios operacijos atliekamos moterims po onkologinių ligų gydymo, žmonėms po avarijų, kai susidaro randai, arba operuojamos iš prigimties atlėpusios ausys. Tarybos narys Arvydas Budrikas siūlė tik pasidžiaugti, kad į rajoną atvyksta toks specialistas ir informavo, kad kai kuriais atvejais plastinės – rekonstrukcinės operacijos kompensuojamos iš Ligonių kasų. Po tokių Tarybos nario, gydytojo A. Budriko žodžių „darbietė“ Z. Žvikienė netgi įsižeidė ir pasiguodė, kad jaučiasi labai prastai po šitokio „pabarimo“.

Taryboje kalbėta dėl ligoninės likimo

Tarybos posėdyje diskutuota, ar šiuo metu tinkamas laikas spręsti dėl naujų gydytojų priėmimo, nes Sveikatos apsaugos ministerija vis daugiau kalba apie visų šalies ligoninių pertvarką, kuri palies ir Radviliškio ligoninę. Į tai VšĮ „Radviliškio ligoninė“ direktorius Vaidas Smalinskas atsakė, kad galimai reforma vyks 2-3 metus, o chirurgas pasiruošęs operacijas atlikti jau dabar. Direktorius prognozavo, kad šių specialistų darbui reforma įtakos neturės. Pasak V. Smalinsko, planuojama Radviliškyje išlaikyti chirurginio profilio skyrių. Jis pasiūlė tik džiaugtis, kad į Radviliškį ateina dirbti chirurgai, nes Lietuvoje tokių gydytojų trūksta.

Ligoninės direktorius patvirtino – poreikis yra

Tarybos posėdyje pasidomėta, ar Radviliškio ligoninėje yra plastinių operacijų poreikis ir kokia nauda ligoninei iš paciento lėšomis apmokamų operacijų. Į tai V. Smalinskas pakomentavo, kad kai kurios plastinės rekonstrukcinės operacijos yra kompensuojamos Ligonių kasų, pacientui už jas nereikia mokėti iš savo kišenės. Tokių paslaugų paklausa yra ir bus. Norintys plastinių operacijų galės mokėti savo lėšomis, kai bus patvirtinti įkainiai, jeigu tokio gydytojo pareigybės atsiradimui pritars Taryba. Dėl privačių operacijų – dalis paciento sumokėtos sumos teks operaciją atlikusiam gydytojui, o dalis – ligoninei.

Plastikos chirurgas jau dirba

Nepartiniai Tarybos nariai Vilma Aleknienė bei Gediminas Lipnevičius kartu su kitais Tarybos nariais pritarė naujų gydytojų atsiradimui ligoninėje. Dėl naujų gydytojų atėjimo į Radviliškio ligoninę nebalsavo tik socialdemokratė Vida Janulaitienė bei „darbietė“ Zita Žvikienė. Po Tarybos posėdžio Radviliškio ligoninės direktoriaus pasiteiravome, kada šie gydytojai pradės darbą. V. Smalinskas informavo, kad plastikos chirurgas jau dirba ligoninėje. Jis gali atlikti operacijas, kurias kompensuoja Ligonių kasos. Grožio operacijų daryti šis gydytojas dar negali, nes nėra nustatyti įkainiai. Direktorius pažadėjo įkainius pateikti iki kito Tarybos posėdžio ir kol kas negalėjo informuoti, kiek plastikos chirurgo paslaugos Radviliškio ligoninėje kainuos. V. Smalinskas prasitarė, kad plastines operacijas atliekantis gydytojas važinėja iš Šiaulių, tačiau jo pavardės nepasakė. Tuo tarpu kraujagyslių chirurgas ligoninėje dar nedirba. Esą su tokiu gydytoju yra sutarta, tačiau darbo sutartis nesudaryta.

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts