,,Radviliškio krašto bendruomenė“ pramogavo žirgyne

Saulėtą gegužės 10-osios dieną būrys ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ aktyvių narių, pakviesti RKB pirmininko Gedimino Lipnevičiaus, lankėsi Raudondvaryje esančiame Radviliškio verslo ir technologijų centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus žirgyne.

,,Radviliškio krašto bendruomenės“ narius žirgyne pasitiko  Centro direktorius Jonas Pravilonis, o skyriaus vedėjas Arūnas Vaičiulis, praktinio mokymo vadovas Alvidas Slavinskas ir žirgyno vedėja Edita Matišiūtė pakvietė svečius pasigrožėti mokymo įstaigos žirgais. Svečiai buvo supažindinti su gyvūnų laikymo sąlygomis, treniruotėms skirtais maniežais – tiek uždaru, tiek ir atviru. Centro darbuotojai pasidžiaugė, kad turėdami uždarą maniežą gali nenutraukti treniruočių ir tobulintis bei rengti varžybas ištisus metus.

Trenerė Inga Gailiuvienė pademonstravo, kaip žirgas balnojamas, paruošiamas darbui – šukuojamas, tvarkomos kanopos, atliekamos kitos kasdieninės procedūros, bei papasakojo daug įdomių faktų apie žirgus ir net paneigė  visuomenėje populiarius mitus. Sužinota, kad posakis ,,vaistų kaip arkliui“, turint galvoje didelį kiekį, yra visiškai neteisingas, nes, pasirodo, arkliai yra labai jautrūs gyvūnai ir jiems skiriamos itin mažos kruopščiai atrinktų vaistų dozės. Net tepalas, skirtas arkliams, pasirodo, yra švelnus, kad nenudegintų jautrios gyvūno odos.

,,Kiekvienas žirgas yra individualus ir savitas, turintis tik jam būdingą charakterį, todėl priėjimas prie gyvūno taip pat yra skirtingas“. Jojikas turi būti labai išprusęs, daug išmanyti tiek žirgo anatomiją, tiek psichologiją, tiek ir mediciną, juk tenka net dantis arkliams patiems gydyti. Treneriui privalu matyti ir numatyti žirgo elgseną, charakterio ypatybes, nes pirmiausia reikia rūpintis treniruojamų vaikų saugumu,“– atviravo trenerė I. Gailiuvienė.

,,Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai sužinojo, pagal kokias tradicijas žirgams renkami vardai, kiek kainuoja jų įsigijimas ir išlaikymas ir dar daug daug su žirgininkyste susijusios informacijos.

Svečiai, susipažinę sau žirgais, pasiklausę įdomių pasakojimų grožėjosi skyriaus mokinių pasirodymais, konkūro rungtimis atvirame manieže, o po įspūdingų žirgų pasirodymų, kurie tik norėjo, patys sėdo ant žirgų ir nors trumpam tapo raiteliais.

Po pažinties su žirgais, susėdę prie gamtoje padengto stalo, svečiai ir žirgyno darbuotojai vaišinosi arbata, dalijosi patirtais įspūdžiais, artimiau susipažino ir išsiskirstė tikėdamiesi, kad malonus pirmasis susitikimas išaugs į didelę ir gražią draugystę.

,,Trumpa, tačiau pilna įspūdžių, žinių ir gerų emocijų“, – taip kelionę apibūdino jos dalyviai, kurie nuoširdžiai dėkojo ją organizavusiems ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkui G. Lipnevičiui, Centro direktoriui Jonui Praviloniui, skyriaus vedėjui Arūnui Vaičiuliui, praktinio mokymo vadovui Alvidui Slavinskui, žirgyno vedėjai Editai Matišiūtei, trenerei Ingai Gailiuvienei, mokiniams bei visiems prisidėjusiems prie malonaus, naudingo ir pilno įspūdžių ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ narių laisvalaikio žirgyne.

Lina Steponkienė

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts