Radviliškietei, kėde trenkusiai per galvą buto nuomotojui, – ketvirtas teistumas

Kiekvieną kartą, matant nuosprendį, kuriuo už smurtą nuteisiama moteris, kyla dviprasmiški jausmai – juk įprasta manyti, kad smurtautojai yra tik vyrai, o aukos – visada moterys. Tačiau kartais būna atvirkščiai. Štai radviliškietė Irena Verkulytė medine kėde trenkė į galvą savo nuomotojui, pas kurį apsigyveno ir galimai yra priklausoma nuo jo malonės leisti patogiai gyventi. Incidentas įvyko šių metų spalio 11 d., 22.00 val. Medikams apžiūrint nukentėjusįjį, ant veido buvo matyti sukrešėjęs kraujas, o kaktoje žiojėjo maždaug 3 cm dydžio kirstinė žaizda. Šitoks 54-erių metų moters išsišokimas pelnė jai ketvirtą teistumą.

Pranešė anonimas

Specialiąsias tarnybas iškvietė nenorėjęs prisistatyti asmuo. Prie bylos pridėtas bendrojo pagalbos centro darbuotojos pokalbio su pranešėju garso įrašas. Iš balso akivaizdžiai blaivus vyras pranešė, kad moteris savo nuomotojui kėde praskėlė galvą, todėl prašė policijos pagalbos, nes nuomotojas nori parašyti pareiškimą. Vyras nurodė, kad asmenys tarpusavyje – ne sugyventiniai, juos sieja tik nuomininkės ir nuomotojo santykiai. Nors įvykio metu buvo sužalotas žmogus, pranešėjas sakė, kad greitosios medicinos pagalbos nereikia. Garso įraše pranešėjo balsas ramus, jis kalba lėtai, garsiai, jo kalba rišli, įvykio aplinkybes jis nurodė aiškiai ir suprantamai.

Priežastis – alkoholis

Atvykę į įvykio vietą Maironio gatvėje, Radviliškyje, policijos pareigūnai nustatė neblaivumą smurtautojai – alkotesteris užfiksavo 1,47 promiles alkoholio, o nukentėjusysis irgi buvo šiek tiek išgėręs – nustatytas 0,59 promilių girtumas. Nukentėjusysis policijos pareigūnams guodėsi, kad Irena V., gyvenanti pas jį pusę metų, dažnai vartoja alkoholį ir būna agresyvi. Smurtautoja ir pati prisipažino, jog alkoholį vartoja kiekvieną dieną. Konflikto priežastimi taip pat tapo alkoholis – nuomininkė įsiuto, kad be jos buvo geriamas alus ir jai šio gėrimo nebeliko.

Supyko, kad „buvo nedraugiški“

Nukentėjusysis P. K. davė parodymus ikiteisminio tyrimo metu. Pasak jo, name tuo metu gyveno trise: jis ir du nuomininkai. Viena iš jų – Irena V. 2022 m. spalio 11 d., apie 15.00 val., namo savininkas gėrė alų kartu su nuomininku G. N. Išgertuvėms einant į pabaigą, kadangi ištuštėjo alaus „bambalis“, į namus grįžo Irena V., kuri supyko, kad vyrai nepalaukė, kol ji sugrįš, ir išgėrė visą alų. Moteris išdidžiai vyrams parodė, kad turi alaus „bambalį“ ir išėjo iš namų. Apie 21.00 val. Irena V. grįžo į namus stipriai išgėrusi bei, anot nukentėjusiojo, nesiorientavo aplinkoje. Nors ir būdama girta, nuomininkė, garsiai keikdamasi, virtuvėje gamino maistą, tačiau, nepavykus pasigaminti vakarienės, nuėjo miegoti.

Trenkė ir apsimetė miegančia

Miegoti susiruošė ir nukentėjusysis su kitu nuomininku. Vos P. K. užmigo, laukė netikėtumas – jis iš karto pajuto stiprų smūgį į galvą. Užsimiegojęs, vyras ranka palietė kaktą ir pastebėjo, jog bėga kraujas. Pažiūrėjęs į Irenos V. lovos pusę, vyras pastebėjo, jog moteris guli lovoje, tarsi nieko nebūtų buvę. Kitas nuomininkas taip pat gulėjo lovoje. Nukentėjusysis atsikėlė iš lovos, nuėjo į virtuvę, nusiplovė kraują ir vėl grįžo į miegamąjį, kur netrukus užmigo. Ryte nubudęs, P. K. savo nuomininkės neberado. Besikalbant su kartu iš vakaro girtavusiu nuomininku, nukentėjusysis pastebėjo, kad kambaryje buvusi medinė kėdė yra numesta prie jo lovos. Nuomininkas paaiškino, kad Irena V. dažnai būna agresyvi, todėl būtent ji galėjo kėde trenkti per galvą. Pas nukentėjusįjį atvyko jo buvęs nuomininkas, kuris patarė kreiptis į policiją ir paskambino į bendrąjį pagalbos centrą.

Prisipažino

Kaltinamoji Irena V., apklausiama ikiteisminio tyrimo metu, savo kaltę pripažino. Pasak jos, įvykio dieną ji vartojo alkoholį – gėrė 6 proc. stiprumo alų ir buvo apsvaigusi. Vakare grįžusi į namus, ji rado namo savininką ir kitą nuomininką geriančius alų. Moteris pripažino, kad ji supyko, kad vyrai girtauja be jos ir, pasiėmusi savo atsineštą alų, išėjo ieškoti kitos kompanijos. Kai grįžo namo, Irena V. jautėsi dar labiau apsvaigusi. Būdama įpykusi, kad P. K. už jos pinigus gėrė, gulinčiam lovoje nuomotojui kėde trenkė į nosį. Irena V. sakė, kad matė, jog nuo smūgio pasipylė kraujas. Ji teigė maniusi, kad nukentėjusiajam prakirto nosį. Ar kitas namo gyventojas jos veiksmus matė, Irena V. sakė nepamenanti. Trenkusi kėde, ji esą išėjo iš namų. Pasak alkoholio mylėtojos, būdama blaiva, ji taip pasielgusi nebūtų.

Skirtas laisvės apribojimas – uždrausta girtauti

Baudžiamoji byla išnagrinėta, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą. Su prokuroro pasiūlymu bylą išspręsti tokiu būdu Irena V. sutiko. Jai tiko ir pasiūlyta bausmė. Teismas prokuroro pareiškimą tenkino, bylą išsprendė rašytinio proceso tvarka. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Vilma Šiukštienė 2022 m. gruodžio 7 d. priėmė teismo baudžiamąjį sakymą, kuriuo Ireną Varkulytę pripažino kalta pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 1 dalį bei skyrė jai 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Bausmės vykdymo laikotarpiu moteris įpareigota dalyvauti elgesio pataisos programoje, jai uždrausta vartoti alkoholį bei kitas psichiką veikiančias medžiagas. Nežiniai, ar akivaizdžiai turinčiai priklausomybę radviliškietei pavyks laikytis įpareigojimų. Kaip jai seksis tvarkytis su alkoholio vartojimo problema, stebės Probacijos tarnyba. Jeigu įpareigojimai nebus vykdomi, yra tikimybė, kad paskirta bausmė gali būti pakeista į griežtesnę.

Gali skųsti

Teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisės po 14 dienų nuo jo įteikimo nuteistajai. Irena V. turi dvi savaites pagalvoti, ar pasiūlyta bausmė jai iš tiesų tinka, o jeigu ne, pareikšti teismui prašymą surengti žodinį bylos nagrinėjimą ir apsvarstyti galimybę skirti kitą bausmę.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts