Radviliškiečiai paminėjo Pasaulinę ruonių dieną

Sausio 1 -o ji  diena – Pasaulinė ruonių dieną. Šią dieną visi ledinių maudynių mėgėjai, sveikuoliai ir aistruoliai neria į eketes, ežerus, upes, jūrą.  Kiekvienų metų pirmąją dieną visi pasaulio „ruoniai“ rengia simbolinį susitikimą vandenyje. Kiekvienas atskirai, kartu su savo šeima ar bendruomene tam tikrą valandą panyra į savo eketę: upėje, ežere ar jūroje, liudydamas beribes žmogaus dvasines ir fizines galias.

Sveikuoliams tai yra šventė, kai visi gali susitikti vandenyje tą pačią dieną, sutartu laiku ir patvirtinti sau, savo artimiesiems ir draugams, kad sveikas gyvenimo būdas pašalina nepagrįstas baimes gamtai, padidina kūno galimybes ilgiau išlikti jaunu, energingu ir sveiku, o sielą nuteikia prasmingam buvimui ant šios žemės.

Ši diena buvo paminėta ir Radviliškyje, prie Eibariškių tvenkinio. Pasak vieno iš organizatorių Tado Grimailos, Radviliškio ir Šiaulių rajono ruoniai šią dieną paminėjo su trenksmu. Jų buvo gausiausias būrys visoje Lietuvoje.

„Šalta tikrai nebuvo ir tokių minčių net negali būti. Buvo karšta tiesiogine to žodžio prasme. Su tokia didele kompanija ir negali kitaip būti. Buvo labai daug pirmų kartų, kas išbandė ledines maudynes. Visi liko patenkinti, su plačiomis šypsenomis veiduose ir tuo paslaptingu jausmu išlindus iš ledinio vandens, kurį sunku nupasakoti žodžiais. Reikia tiesiog atvykti į Radviliškį, prisijungti prie mūsų ir išbandyti šią pramogą“,- sakė T. Grimaila.

„Džiaugiuosi, kad ši šventė jau tampa tradicine ir ši graži idėja  suburia gausų  būrį sveikos gyvensenos entuziastų. Bendruomenės vardu dėkoju gerbiamam Tadui Grimailai ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie šios gražios šventės“,- sakė  Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys, „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts