Socialiniai tinklai

Eismas

Radviliškiečiai  „ledynmečiu“  buvo atsargūs

Avatar

Paskelbta

data

 

Sausio 23 d., pirmadienis, radviliškiečiams (ir ne tik jiems) kelionė iš namų į darbą ar prekybos centrą tapo tikru išbandymu: buvo slidu, žmonės griuvinėjo. Tačiau galime pasidžiaugti, kad radviliškiečiai gan atsargūs žmonės – į medikus dėl patirtų traumų kreipėsi tik 12 gyventojų.

 

Pasak Radviliškio miesto seniūno L. Grigaliūno, seniūnija dėl slidžių šaligatvių ar gatvių jokių nusiskundimų negavo. „Šiandien neturime nei vieno viešųjų darbų darbuotojo, viską darome savo jėgomis, kiek galime, tiek barstome šaligatvius, gatves. Nenorėkime, kad nuo ankstus ryto būtų pabarstyti visi šaligatviai, net miesto pakraščiuose, bet stengiamės dirbti“,- sakė seniūnas.

Ši „ledo diena“ nesukėlė ir daug eismo įvykių. Pasak Radviliškio policijos komisariato Reagavimo skyriaus vado Erlando Pranio, Radviliškio mieste buvo užfiksuoti tik du techniniai eismo įvykiai. Prie prekybos centro „Iki“ nuslydo vilkikas, tačiau įvykį užfiksavo kitas policijos ekipažas.

„Rimtesnė“ avarija įvyko Radviliškio rajone, Beinoraviškių kaime (Grinkiškio seniūnija) pirmadienio rytą.

Avarijos metu susidūrė du vienodi automobiliai „Audi A6“. Įvykio metu žmonės nežuvo, o viename iš automobilių buvusio vaiko gyvybę išgelbėjo tėvų atsakingumas – vaikas buvo vežamas specialioje kėdutėje.

Pasak E. Pranio, šioje avarijoje rimčiau sužeistų nebuvo – žmonės atsipirko vien sutrenkimais ir sumušimais.

Kiek prastesnės dienos vairuotojams buvo sausio 17 d. ir sausio 19 d.

Sausio 17 d., apie 11 valandą, kelyje Radviliškis-Voskoniai apsivertė krovininis automobilis. Atvykus greitoji suteikė medicininę pagalbą.

Sausio 19 d. kelyje Panevėžys – Šiauliai, Radviliškio rajone, Dambavos kaime, automobilio „Opel Zafira“ vairuotojas, nesuvaldęs automobilio, nuvažiavo nuo kelio. Įvykio metu buvo sužeistas aštuonerių metų berniukas, kuris dėl rankos plaštakos sužalojimo išleistas gydytis į namus. Vairuotojas buvo blaivus.

Policijos pareigūnai perspėja vairuotojus, kad, esant slidžiai kelio dangai, pasirinktų saugų greitį – taip nenukentės nei transporto priemonės, nei žmonės.

Eismas

SAUGOKITĖS KELYJE

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 1 dienos įstatymų pakeitimai, kuriuos reikia žinoti vairuotojams
2015 m. sausio 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimo įstatymas. Šiuo įstatymu iki 2014 m. gruodžio 31 d. galiojusios baudos litais, perskaičiuotos ir nurodytos eurais.

Pakeitimai, susiję su Kelių eismo taisyklių pažeidimais:
Atsakomybė už transporto priemonių, kurių padangos neatitinka nustatytų techninių ar padangų naudojimo reikalavimų, vairavimą. Už tokį pažeidimą numatyta bauda nuo 28 iki 43 eurų.
Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 50 kilometrų per valandą nebegali būti baudžiamas administraciniu areštu.

Numatyta nuobauda už vaikų (mokinių) vežimo mokykliniu autobusu ar transporto priemone su vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais tvarkos pažeidimą. Už tokį pažeidimą numatyta bauda nuo 57 iki 86 eurų.
Numatyta atsakomybė už vairavimą, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (daugiau kaip 0 promilių, bet ne daugiau kaip 0,4 promilės) taksi automobilių, mopedų, motociklų, triračių, lengvųjų keturračių, keturračių, galingųjų keturračių, transporto priemonių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė negu 3,5 t arba turinčių daugiau kaip 9 sėdimas vietas, arba vežančių pavojinguosius krovinius, vairuotojams, taip pat pradedantiesiems vairuotojams. Pradedantiesiems vairuotojams už šį Kelių eismo taisyklių reikalavimo nesilaikymą numatyta bauda nuo 231 iki 289 eurų. Kitiems ATPK 126 straipsnio 2 dalyje nurodytų transporto priemonių vairuotojams – nuo 144 iki 289 eurų.

131 straipsnis nebus taikomas mopedų ir lengvųjų keturračių motociklų vairuotojams, t. y. šių transporto priemonių vairuotojai atsakomybėn bus traukiami pagal bendrus, kitų transporto priemonių vairuotojams taikomus, ATPK straipsnius.

Atsakomybė numatyta ne tik už naudojimosi saugos diržais tvarkos pažeidimą, bet ir naudojimo vaikų ūgiui ir svoriui pritaikytomis atitinkamos grupės sėdynėmis pažeidimą. Numatyta bauda – nuo 28 iki 57 eurų (vairuotojams ir (ar) keleiviams). Be to, už šio straipsnio 2 dalies sankcijoje numatytą pažeidimą (tokia pat veika, padaryta asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio pirmojoje dalyje numatytą pažeidimą) panaikinta administracinė nuobauda – teisės vairuoti transporto priemones atėmimas.

Padangų Parduotuvė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019