Pristatyta dar viena literatės S. Kilbauskienės knyga

Visai neseniai Radviliškio viešoji biblioteka išleido dar vieną literatų klubo „Jonvabalis“ narės Stasės Kilbauskienės kūrybos knygą „Takas praeitin“. Joje spausdinamos dvi apysakos: „Meilė niekada nesibaigia“ ir „Kelias iš akmenų“ bei medikų darbo prisiminimais paremta dalis „Skambink 03!“. Pirmoji apysaka pakartota iš autorės pirmosios knygos „Meilė niekada nesibaigia“, kurią taip pat padėjo išleisti Viešoji biblioteka (2016 m.).

Spalio 12-ąją naujoji S. Kilbauskienės knyga „Takas praeitin“ pirmą kartą buvo pristatyta Radviliškio bibliotekos skaitytojams. Naująjį literatės kūrinį gana išsamiai aptarė gera S. Kilbauskienės gera bičiulė  Elena Stančikienė. Ji skaitytojus kvietė į Staselės kurtą kelionę – kartu vėsaus rudens vakarą persikelti į senelių ir tėvelių laikus, kai dar nebuvo televizorių, mobiliojo ryšio telefonų ir žmonės kitaip vertino gyvenimą. Negailėdama gražių žodžių autorei, E. Stančikienė subtiliai ir neatskleisdama įdomiausių knygos vietų susirinkusius masino ją perskaityti.

Kilbauskienė – nėra profesionali rašytoja, tačiau jos kuriamų tekstų sakiniai labai sklandūs, skambūs, o turinys – įtraukiantis skaityti. Trylika metų dirbusi felčere kaime, o po to – Radviliškyje, eiles pradėjo rašyti dar mokyklos suole. Išleidusi vieną poezijos knygą, autorė ir toliau rašo eiles. Šiandien jos rankose – antroji, tik ne poezijos, o prozos, knyga. S. Kilbauskienė atviravo, kad jau seniai norėjosi parašyti apie senelius, kurie gyveno Radviliškio krašte. Nors, iš tikrųjų, ji nė neprisimena, koks buvo jų gyvenimas.

Knygos pristatymo metu autorė dalijosi mintimis apie naująją knygą, vaikystės prisiminimus, o vėliau susirinkusiems skaitė naujausius savo kūrybos poezijos posmus. Kas gali žinoti, gal kitais metais dienos šviesą išvys ir trečioji autorės knyga – to daugelis ir linkėjo.

Į S. Kilbauskienės knygos pristatymą susirinko būrys autorės gerbėjų, kolegų, draugų ir artimųjų, kurie sveikino ir džiaugėsi nauja knyga, bei ragino autorę kurti toliau. Už Radviliškio miestui padovanotą antrąją savo kūrybos knygą S. Kilbauskienei dėkojo ir Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, kuri autorei įteikė gėlių, pasidžiaugė nauja knyga ir palinkėjo neprarasti kūrybinės ugnelės. Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja ir Radviliškio rajono literatų klubo „Jonvabalis“ pirmininkė Vida Marcinkienė įteikė rašytojai padėką už aktyvų dalyvavimą literatų klubo „Jonvabalis“  veikloje ir  linkėjo lengvos plunksnos rašant tekstus.

Vakaras bibliotekoje neprailgo – visi susirinkę galėjo mėgautis įdomiais pasakojimais ir nuostabiais kanklių muzikos garsais, kuriuos padovanojo Radviliškio muzikos mokyklos kanklių mokytoja Irena Lipinskienė ir jos mokinė.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

 

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts