Prasidėjo javapjūtė – ir vėl dega kombainai


Ūkininkai skelbia javapjūtės pradžią, kurią ugniagesiai kasmet pasitinka su nerimu. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento statistikos duomenimis, jos metu itin padaugėja kombainų ir kitos žemės ūkio technikos gaisrų. Vien tik per praėjusį savaitgalį šalies laukuose užsidegė 4 kombainai ir 2 ritinių presai. Kiekvienais metais ugnis sunaikina arba sugadina vidutiniškai apie 60 žemės ūkio technikos vienetų. Ne vienas toks gaisras išplito ir į javų laukus. Per penkerius metus šalyje per rugpjūčio mėnesį sudegė 104 kombainai.
Todėl ugniagesiai prašo ūkininkų atsakingai pasiruošti javapjūtei ir į laukus išvykti tvarkinga technika, turinčia pirmines gaisro gesinimo priemones, t. y. gesintuvus, nedegius audeklus ir kastuvus.
„Tuo būtina pasirūpinti, nes, kilus gaisrui, ugnis transporto priemonę sunaikina maždaug per 10 minučių. Turintys pirmines gesinimo priemones dar gali ją išgelbėti. Tuo labiau kad per tiek laiko ugniagesiai tikrai nespės atvykti į atokiau esančias vietoves“, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas.
Žemės ūkio technika dažniausiai dega dėl kuro sistemos ir elektros instaliacijos gedimų. Gaisrus taip pat sukelia ir ant įvairių įkaitusių mechanizmų paviršiaus susikaupusios degios dulkės, ištekėję tepalai ar užkritę šiaudai. Todėl kasdien, prieš skubant į laukus, ugniagesiai pataria patikrinti technikos būklę, apžiūrėti ar nėra kuro, tepalų nutekėjimų, nuvalyti susikaupusias dulkes ir šiaudus nuo kaistančių ir besisukančių mechanizmų paviršių.
Ugniagesiai vyko į Auksūdžio k., kur pusės hektaro plote degė ražiena. Paaiškėjo, kad sausa ražiena užsidegė nuo kombaino „Massey Ferguson“. Po ratu susikaupus storam sluoksniui dulkių, jos užsidegė nuo įkaitusio rato guolio, o tada ugnis persimetė ir į ražieną. Kombainą pavyko užgesinti 6 kg milteliniu gesintuvu, o ugnį ražienoje sutramdė atvykę ugniagesiai.
Kombainas degė ir Kalvarijos sav. Tarprubežių k. Nors ugnį užgesino pats savininkas iki atvykstant ugniagesiams, variklio skyrius vis dėlto apdegė, nukentėjo ir savininkas – jam apdegė rankos.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo
departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos

Total
33
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts