Prašė viešųjų darbų – vis tiek gaus atlikti areštą

Praeitame „Radviliškio krašto“ numeryje rašėme apie Vitalijų K., kuriam teismo baudžiamuoju įsakymu dėl vairavimo neblaiviam buvo skirta arešto bausmė. Praėjo vos kelios dienos, kai gavome duomenų, kad Vitalijus K., nesutikdamas su jam paskirta arešto bausme, pateikė teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jis prašė skirti viešųjų darbų bausmę. Šių metų liepos 22 d. Radviliškio teismo rūmų teisėja Vilma Šiukštienė Vitalijui K., paskelbė nuosprendį ir juo skyrė tokio pat dydžio, kaip ir prieš tai, arešto bausmę.

Sakė turįs prižiūrėti sergantį brolį

Vykstant teisiamajam posėdžiui, Vitalijus K. kaltu prisipažino visiškai. Jis nurodė tokias pat aplinkybes, kaip ir duodamas parodymus policijos pareigūnams. Prisiminė, kad tada, kai važiavo neblaivus, jis pagalvojo, kad jau labai vėlu, todėl apsisuko važiuoti atgal ir netikėtai jį sustabdė policijos pareigūnai. Jis nurodė, kad vairuotojo pažymėjimo neturi, blaivus nevažinėja. Labai gailėjosi. Svarbiausia, ką norėjo nurodyti teismui – tai, kad negali atlikti arešto bausmės. Prašė šios bausmės neskirti, mat turi prižiūrėti onkologine liga sergantį brolį. Jis brolį prižiūri vienas, mama jo prižiūrėti negali. Brolis gyvena su juo ir mama. Pas gydytojus brolį vežioja jo žmona. Vitalijus K. nurodė, kad nedirba ir norėtų, kad jam būtų skirta viešųjų darbų bausmė.

Sutrumpintas įrodymų tyrimas

Kadangi Vitalijus K. kaltu prisipažino visiškai ir sutiko, kad kiti įrodymai nebūtų tiriami, o nusikaltimo padarymo aplinkybės nekėlė abejonių, įrodymų tyrimas buvo nutrauktas. Su tokia įrodymų tyrimo tvarka sutiko prokuroras.

Viešųjų darbų bausmė negali būti skirta

Už nusikaltimą, kai asmuo vairuoja transporto priemonę, būdamas girtas, ir nustatytas didesnis nei 1,5 promilės girtumo laipsnis, pagal Baudžiamąjį kodeksą, jis gali būti baudžiamas bauda arba areštu, laisvės atėmimu iki vienerių metų. Viešųjų darbų bausmė už šio nusikaltimo padarymą negali būti skiriama. Teismas nusprendė, kad kitos numatytos bausmės – baudos – taip pat Vitalijui K. negalima skirti. Šiuo atveju minimalus dydis yra nuo 50 MGL, kas sudaro 2 500 Eur. Kadangi Vitalijus K. nedirba, manoma, kad  paskirtos baudos jis neturėtų galimybių sumokėti.

Skirta ta pati arešto bausmė

Teismas atsižvelgė į kaltinamojo asmenybę, nusikaltimo padarymo aplinkybes, itin didelį girtumo laipsnį, dėl neatsakingo elgesio sukeltą didžiulį pavojų eismo dalyvių ir jų turto saugumui. Prieita išvados, kad tik arešto bausmė šiuo atveju būtų teisinga. Teismo nuosprendžiu Vitalijui K. skirta galutinė 60 parų arešto bausmė. Taip pat vyras trijų metų laikotarpiu negalės vairuoti transporto priemonių – jam ši teisė atimta. Nors, teismo požiūriu, Vitalijus neturi galimybės sumokėti baudą, jis pajus ir finansines pasekmes, kadangi bus konfiskuota automobilio vertę atitinkanti suma – 850 eurų. Nuosprendis neįsiteisėjęs ir per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būtų skundžiamas.

Rita  Grigalienė

Total
5
Dalinasi
Related Posts