Praleido Radviliškio autobusų stotyje duotą šansą ir pelnė teistumą

Vėlų kovo 23-osios vakarą net du policijos pareigūnų ekipažai nuskubėjo į Radviliškio autobusų stoties aikštelę Gedimino gatvėje, kur blaškėsi neblaivus (nustatytas 2,69 promilių girtumas) Stanislovas Baranauskas, kuris veržėsi žūtbūt sėsti už automobilio „Ford Focus“ vairo. Pareigūnams teko agresyviai besielgiantį vyrą tramdyti, guldyti ant žemės ir surakinti antrankiais.

Atsipeikėjo, gulėdamas ant asfalto

Baudžiamoji byla, kurioje Stanislovas B. kaltintas padaręs nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalyje, išnagrinėta, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą. Kaltinamasis buvo apklaustas ikiteisminio tyrimo metu. Vyras, kai išsiblaivėjo, savo kaltę pripažino. Apie 21 val. automobiliu „Ford Focus“ jis iš savo giminaičio, kurio nurodyti nenorėjo, namų vyko namo. Prieš tai vyrai vartojo alkoholį – išgėrė apie 5 litrus 6 laipsnių stiprumo alaus. Stanislovas B. sakė, kad nesijautė apsvaigęs, todėl nusprendė, kad namo parvažiuoti sugebės. Apie atsakomybę už tai tada jis esą negalvojo, svarbu buvo tik pasiekti namus. Vyro atmintyje išliko tik tai, kad jis įsėdo į savo automobilį, išvažiavo, o po kažkiek laiko policininkas jį jau paguldė ant žemės. Kaip jis buvo sustabdytas, Rimantas B. visiškai neprisiminė, tačiau neneigė, kad į autobusų stoties teritoriją atvažiavo, būdamas visiškai neblaivus.

Geradaris dėjo viltis

Tai, kad Stanislovas B. buvo sulaikytas ir nebetęsė savo kelionės, labiausiai nusipelnė liudytoju baudžiamojoje byloje apklaustas L. P. Jis apklausoje paaiškino policijos pareigūnams, kad važiuodamas su drauge, ties degaline „B P“ pasivijo „Ford“ markės automobilį, kuris įtartinai vinguriavo po kelią.  Kilo įtarimų, kad vairuotojas gali būti neblaivus. Pastabus vyrukas nusprendė važiuoti „fordui“ iš paskos. Maždaug ties Radviliškio autobusų stotimi L. P. pradėjo signalizuoti šio automobilio vairuotojui. Jis sureagavo ir sustojo. Pilietiškas vaikinas priėjo prie vairuotojo, kuris akivaizdžiai buvo neblaivus – iš automobilio salono sklido stiprus alkoholio kvapas, vyras už vairo kalbėjo nerišliai. L. P. paprašė vairuotojo, kad automobiliu įvažiuotų į autobusų stoties teritoriją ir sustotų. Vairuotojas nesiginčijo. Atsakingas vaikinas galvojo, kad pasiseks vairuotoją sulaikyti nuo tolesnio nusikaltimo darymo be policijos įsikišimo.

Bandė apgauti

Liudytojo ir kaltinamojo automobiliai įvažiavo į autobusų stoties teritoriją. L. P. paprašė, kad „Ford“ automobilio vairuotojas užrakintų automobilį ir eitų pėsčiomis namo. Vyras išėjo. Vis tik vaikinui kilo abejonių ir jis nutarė pažiūrėti, ar pastarasis negrįš ir nebandys vėl sėsti prie vairo. Įtarimai pasitvirtino – minėtas vyras grįžo prie savo automobilio. Kadangi kilo įtarimas, jog gerokai apgirtęs asmuo vėl bandys vairuoti, L. P.  paskambino bendruoju pagalbos numeriu 112. Vairuotojas, kuris, kaip paaiškėjo, buvo Stanislovas B., sėdo už automobilio vairo ir pradėjo važiuoti. Liudytojas savo automobiliu „BMW“ privažiavo prie beišvykstančio automobilio ir priešais jį pastatė savo mašiną. Iššokęs iš savo automobilio, L. P. pribėgo prie „fordo“ ir iš užvedimo spynelės ištraukė užvedimo raktelį. Netrukus atvyko policijos pareigūnai ir vyrą sulaikė.

Sunkiai tramdomas

Prieš sulaikymą „Ford Focus“ vairuotojas su pareigūnais bendravo nenoriai bei agresyviai. Jis svirduliavo, nuo vyro sklido stiprus alkoholio kvapas. Stanislovas B. nepripažino, kad vairavo automobilį bei su policininkais bendravo nepagarbiai, vartojo necenzūrinius žodžius. Kai jis pradėjo dar agresyviau elgtis, spjaudytis ir nepakluso  pareigūnų teisėtiems reikalavimams, vyriškiui buvo uždėti antrankiai. Iškviestas dar vienas policijos ekipažas su tarnybiniame automobilyje įrengta laikino sulaikymo patalpa. Net ir uždėjus antrankius, girtas vyriškis kurį laiką ir toliau elgėsi agresyviai, atsisakė tikrintis blaivumą, neatsakinėjo į klausimus. Jis aiškino, kad automobilis yra ne jo, tačiau duomenų bazėje rasti visai kitokie duomenys. Pasitvirtinus informacijai, kad Stanislovas B. vairavo neblaivus, jo automobilis buvo išvežtas į automobilių saugojimo aikštelę, o jis pats dėl neadekvataus elgesio sulaikytas ir pristatytas į areštinę.

Skirta švelni bausmė – „baudelė“

Prokuroras savo pareiškime dėl teismo baudžiamojo įsakymo priėmimo siūlė Stanislovui B. skirti baudžiamojo įstatymo straipsnio sankcijoje numatytą švelnesnę bausmės rūšį – 60 MGL dydžio baudą, kas priverstų jį tinkamai įvertinti savo netinkamą elgesį. Kadangi byla išnagrinėta supaprastinto proceso būdu, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą, nuspręsta, kad paskirta bausmė turėtų būti mažinama trečdaliu, tad teismas, tenkinęs prokuroro prašymą, Stanislovui Baranauskui skyrė galutinę 40 MGL (2000 Eur) baudą. Įskaitytas sulaikyme išbūtas laikas – viena para, todėl laikoma, kad vyrukas yra sumokėjęs 100,00 Eur baudos. 1900,00 Eur baudą nuteistasis turės sumokėti per 8 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

Neteko privilegijų

Taip pat Stanislovui Baranauskui uždrausta vairuoti kelių transporto priemones 2 metų laikotarpiui bei konfiskuoti ir perduoti valstybės nuosavybėn automobilį jam priklausantį automobilį „Ford Focus“. Teismo baudžiamasis įsakymas priimtas 2023 m. gegužės 24 d. ir yra išsiųstas nuteistajam susipažinti. Jeigu jis nesutiks su teismo paskirta bausme, turi teisę pareikšti prašymą teisme surengti žodinį bylos nagrinėjimą iš naujo ir tikėtis kitokios bausmės.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts