Politiko persekiotojai liko it musę kandę

Bauda panaikinta, o nuobaudą savo pareigą vykdžiusiam Tarybos nariui Gediminui Lipnevičiui skyrusi pareigūnė paskubėjo. Tai paaiškėjo po Šiaulių apygardos teismo posėdžio, panaikinusio žemesnės instancijos teismo priimtą sprendimą. 

Padėjo žmonėms — gavo baudą

2020 m. balandžio pradžioje, pirmojo karantino metu, į Tarybos narį G. Lipnevičių kreipėsi Radviliškio nakvynės namų gyventojai, skųsdamiesi prastomis gyvenimo sąlygomis bei apsaugos priemonių nebuvimu, kuriomis juos turėjo aprūpinti rajono savivaldybė.

„Balandžio mėnesio 10 dieną sulaukiau Nakvynės namų gyventojų skambučio su prašymu padėti. Jie kreipėsi pagalbos savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ perskaitę žinutę, jog gali kreiptis pagalbos į mane kaip Tarybos narį. Nedelsiant kreipiausi į Jūratę Čiūladienę ir informavau, kad gavau skundą. Su ja kalbėjausi telefonu ir pasakiau, kad atvyksiu pasižiūrėti, kaip teikiama apnakvindinimo paslauga. Teismo posėdyje Čiūladienė bandė teismą klaidinti, jog neskambinau. Į Nakvynės namus atvykau darbo metu, mane užeiti į vidų pakvietė gyventojai. Jokių draudimo ženklų nebuvo. Galiu pasakyti, jog gyventojams grėsė pavojus – jie neturėjo jokių apsaugos priemonių. Sunku buvo patikėti, jog karantino metu dušas buvo užrakintas su spyna, žmonės valgį gamino kibire, po miestą vaikščiojo be apsaugos priemonių. Po mano vizito problemos išsisprendė, gyventojams buvo suteiktos apsaugos priemonės ir pagerėjo jų gyvenimo sąlygos. Su nakvynės namų gyventojais pabendravau labai trumpai – apie 10 minučių – ir pasišalinau. Dėl esamos netvarkos raštu kreipiausi į savivaldybės administraciją, Seimo kontrolierių, Seimo Žmogaus teisių komitetą. Šie raštai davė rezultatų – gyvenimo sąlygos pagerėjo. Kadangi esu Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys ir daviau priesaiką ginti, atstovauti gyventojams, tą dariau ir darysiu. Viską dariau nuosekliai, pagal įstatymus: skambinau telefonu, derinau atvykimo laiką, išsakiau problemas, kurių nesprendžia vadovė“,- teisme sakė G. Lipnevičius.

Skundas derintas su administracijos direktore bei juristais

Tarybos nario G. Lipnevičiaus vizitas į Nakvynės namus karantino metu pasirodė „gardus kąsnelis“ rajoną valdantiems konservatoriams.

Radviliškio teismo rūmuose vykusiame teismo posėdyje buvo paviešinta,  kas slypi už  Nakvynės namų  direktorės skundo  policijai. Pasirodo, viskas buvo derinta su administracijos direktore J. Margaitiene.

Socialinio skyriaus vedėja R. Miškinienė, pasitarusi su administracijos direktore J. Margaitiene bei dviem savivaldybės juristais, davė nurodymą J. Čiūladienei teikti skundą dėl Tarybos nario karantino sąlygų pažeidimo. Ši, paklusdama savivaldybės administracijai, ir „suraitė“ skundą policijai, apskųsdama Tarybos narį.

Kaltas, nors administratorė nieko nematė…

Į teismo posėdį kaip liudytoja buvo pakviesta Nakvynės namų administratorė Irena Rulienė. Pasak I. Rulienės, ji nematė, ar G. Lipnevičius buvo įėjęs į nakvynės namų pastatą, ar ne. „Aš nieko negaliu pasakyti, kadangi nieko nemačiau. Manęs tik moteris paklausė, kur yra Nakvynės namai – aš parodžiau ir nuėjau į namus“, – sakė I. Rulienė. Pasak liudininkės, į jos pareigas įeina į Nakvynės namus vakare įleisti gyventojus, o ryte jiems paliepti išeiti. „Karantino metu į Nakvynės namus nebuvo galima įeiti, o ar ant durų kas nors buvo parašyta apie draudimą negaliu pasakyti, tikrai nebeprisimenu“, – sakė administratorė. Keistas toks administratorės požiūris į darbą – nieko nemato, kas ateina į jos administruojamą pastatą, darbo vietoje apsilanko tik epizodiškai.

Vadinasi, nors Nakvynės namų administracija ir nematė, ar G. Lipnevičius buvo įėjęs į pastato vidų, ar su gyventojais kalbėjosi lauke, jis vis tiek kaltas pažeidęs karantino sąlygas.

Likimo  nuskriaustųjų  gyvenimo sąlygos pagerėjo

Nors pirmos instancijos teisme Tarybos nariui G. Lipnevičiui ir buvo skirta 550 eurų bauda, kuri Šiaulių apygardos teisme panaikinta, guodžia tai, jog po jo apsilankymo Nakvynės namuose gyvenimo sąlygos čia žymiai pagerėjo. Į teismo posėdį buvo pakviestas liudytojas – Nakvynės namų gyventojas Edmundas Svidras. „Karantino metu savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ pamatėme žinutę, jog į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių galima kreiptis pagalbos, tad taip ir padarėme – paskambinę jam susitarėme susitikti. G. Lipnevičiui atvažiavus, papasakojome savo bėdas, pasakėme, ko trūksta ir jis išėjo. Tarybos narys buvo atėjęs su kauke, dėvėjo pirštines. Po jo apsilankymo situacija žymiai pagerėjo – mums buvo duotos apsaugos priemonės, leista naudotis dušu, kuris iki tol buvo užrakintas. Tik lovos liko senos“, – sakė  liudytojas. 

Byla sugrąžinta policijai

Šiaulių apygardos teismas G. Lipnevičiaus bylą sugrąžino Radviliškio policijos komisariatui su nurodymu ištaisyti tyrimo klaidas, nes liko neaišku, Tarybos narį G. Lipnevičių baudė  kaip juridinį ar kaip fizinį asmenį. 

Byloje pastebėta ir tai, kad Radviliškio Nakvynės namai nėra stacionari socialinės globos įstaiga, kurioje lankytis karantino metu draudžiama. Maža to – benamiai apnakvindinami tik iki 9 valandos ryto, o Tarybos narys juose apsilankė jau po 9 valandos. 

Pastebėta trūkumų ir lengva ranka sprendimą priėmusios Radviliškio teisėjos darbe.

Ar Tarybos narys G. Lipnevičius netaps pirmuoju rajone, gavęs baudą  dėl to, kad ėjo  padėti  likimo nuskriaustiems žmonėms, parodys  laikas.

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts