Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Pociūnėlių moksleiviui – I vieta rašinio konkurse ,,Ką mes žinome apie mūsų gyvenvietės senąsias kapines“

Avatar

Paskelbta

data

2017 m. gruodžio 28 d. Šiaulių universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete paaiškėjo rašinio konkurso ,,Ką mes žinome apie mūsų gyvenvietės senąsias kapines“ rezultatai. Šiame konkurse Pociūnėlių pagrindinės mokyklos devintokas Ovidijus Buivydas laimėjo I vietą už rašinį ,,Senosios Pociūnėlių kapinės – unikali miestelio vieta“. Rašinio konkursas organizuotas pagal Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą ,,Senųjų Radviliškio rajono kaimo kapinių apskaita (inventorizavimas) ir istoriniai tyrimai“, vykdomą Šiaulių universiteto tyrėjų grupės.

Rašinyje ,,Senosios Pociūnėlių kapinės – unikali miestelio vieta“ Ovidijus Buivydas, konsultuojamas lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės Romos Buivydienės, surinko duomenis ir aprašė senųjų kapinių istoriją, papasakojo apie čia palaidotus žmones, apie istorinių įvykių atspindžius paminkluose. Daug vertingos medžiagos rašiniui pateikė Pociūnėlių miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojai: Veronika Kalinaitienė, Vladas Kalinaitis, Nijolė Damaševičienė, Vladas Astrauskas, Valerija Sirtautienė, Bronė Ribikauskienė, Tadas Naulickas, Sigitas Buivydas. Darbe remtasi spaudoje skelbtais straipsniais apie mūsų miestelį, knyga ,,Tai mūsų namai. Radviliškio kraštas“, lankstinuku ,,Žingsnis po žingsnio aplink Pociūnėlius“. Prie rašinio pridėtos 95 nuotraukos, kuriose užfiksuotas ne tik dabartinis, bet ir beveik dviejų dešimtmečių senumo kapinių vaizdas (fotografavo Ovidijus, Roma ir Sigitas Buivydai).

Devintokas Ovidijus Buivydas apdovanotas Šiaulių universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto diplomu, kurį pasirašė dekanas doc. dr. Gintaras Šaparnis ir vertinimo komisijos pirmininkė prof. dr. Rita Regina Trimonienė. Mokiniui taip pat skirta padėka už dalyvavimą rašinio konkurse bei prizai: Valdo Rakučio knyga ,,Karo meno istorija“, užrašų knygelė, Šiaulių universiteto Istorijos ir filosofijos katedros rašiklis bei katedros maišelis pirkiniams. Mokinį parengusiai ir konsultavusiai mokytojai skirtas Šiaulių universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto pažymėjimas.

 

Danguolė Kavaliauskienė,
Pociūnėlių pagrindinės mokyklos pradinių klasių ir dailės mokytoja

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi