Pociūnėliečiai Kuršėnuose ir Kryžių kalne

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos 1-6 klasių mokiniai rugsėjo 20 d. vyko į Kuršėnus, Lietuvos puodžių sostinę, ir Kryžių kalną. Šios edukacinės ekskursijos tikslas – ugdyti bendrąsias etines ir estetines vertybes, pagarbą lietuvių liaudies menui, praktiškai pasimokyti keramikos paslapčių.

Išvykos dalyviai pirmiausia lankėsi Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, įkurtame Kuršėnų dvare. Vaikus sudomino gidės pasakojimas apie dvarą – vienintelį vertingiausią medinės dvarų architektūros palikimą Šiaulių rajone. Jie taip pat sužinojo, kad dabar dvaro rūmuose veikia nuolatinės Šiaulių krašto tautodailininkų darbų ir etnografinės ekspozicijos. Vaikai aplankė centre veikiančią keramikos, grafikos ir tapybos darbų parodą, grožėjosi dailės kūriniais ir stebėjosi mūsų lietuvių menininkų talentu.

 Amatų centre mokiniai ir mokytojos dalyvavo praktiniame edukaciniame keramikos užsiėmime. Išklausę tautodailininko, 2011 m. septintojo Lietuvos Puodžių karaliaus Algimanto Tamašausko pamokymų, patarimų, kaip dirbti su moliu, vaikai ėmėsi praktinės veiklos: jie lipdė pieštukines. Visiems kūrybinė užduotis pavyko!

Paskui ekskursijos dalyviai aplankė Kryžių kalną, kuris unikalus tūkstančiais kryžių, atvežtų iš įvairių Lietuvos vietų bei užsienio. Kryžių kalnas įsimintinas ir tuo, kad 1993 m. jame lankėsi popiežius Jonas Paulius II. Mokiniai ir mokytojos sako, kad Kryžių kalne jautėsi pakylėti prasmingų akimirkų. Norintieji įprasminti savo apsilankymą visiems tikintiesiems svarbioje vietoje tradiciškai Kryžių kalne paliko po kryželį.

Turiningą edukacinę išvyką į Kuršėnus bei Kryžių kalną organizavo Pociūnėlių vaikų dienos centro ,,Spindulėlis“ vadovė Giedrė Petrėtienė. Kartu su ja vaikus lydėjo pradinių klasių mokytojos Jurgita Goscevičienė, Audronė Macijauskienė ir Danguolė Kavaliauskienė.

Roma Buivydienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Total
0
Dalinasi
Related Posts