Po to, kai rašėme Ūkininko paviešinta situacija dėl medžioklės būrelyje kelia emocijas

Neseniai rašėme, kad ūkininkas Žydrūnas Vileikis iš Birietiškių kaimo turi keblumų dėl medžiojimo savo žemės plotuose, kadangi „Briedžio“ medžiotojų būrelis reikalauja susimokėti 10 tūkst. stojamąjį mokestį arba medžioti svečio teisėmis, už parą medžioklės susimokant 40 eurų. Ūkininko žemėje „šeimininkauja“ šernai, o žemę valdantis Ž. Vileikis negali užkirsti kelio žvėrims daryti žalą.

Medžiotojas sulaukė skaitytojų palaikymo

Paskelbus straipsnį spaudoje bei interneto portale, sulaukta ūkininkų ir medžiotojų skambučių bei reakcijų. Dalintasi emocijomis, kad medžiotojų būrelių pirmininkai dažnai savivaliauja. Atsiliepė netgi medžiotojas iš Telšių rajono, kuris užsiminė, kad jam teko susidurti su panašia situacija kaip ir mūsų minėtam ūkininkui. Kitas ūkininkas bei medžiotojas, nenorėjęs nurodyti vardo ir pavardės, siūlėsi Ž. Vileikiui pagelbėti patarimais, kaip situaciją išspręsti ir lengviau rasti sutarimą su medžiotojų būrelio vadovu. Jis savo patarimus išsakė jaunajam ūkininkui asmeniškai.

Internete sulaukė užgauliojimų

Jei patarimai ir pasidalinimas patirtimi yra pagalba į redakciją besikreipusiam ūkininkui, tai viešai išsakomi užgauliojimai ir netgi šmeižtas – anaiptol. Socialiniuose tinkluose, vienoje medžiotojų grupėje, vykstant diskusijoms, sulaukta komentaro, kuriame pasisakė Ž. Vileikio kaimynu prisistatantis asmuo: „Patikėkit manim, nėra taip, kaip rašo tame laikraštyje. Brakonierium gimęs, gamtos mylėtoju netapsi“. Komentatoriaus, savo profilį pavadinusio „Saulius Aš“ buvo paklausta, kiek kartų Ž. Vileikis baustas už brakonieriavimą, ar jam buvo atimta teisė medžioti, tačiau atsakyta: „Jeigu neatima ir nenubaustas, nereiškia, kad nebuvo brakonieriavimų“.

Dėl teisinės atsakomybės bus sprendžiama

Dėl tokių viešų teiginių ūkininkas Ž. Vileikis sako pasitaręs su teisininku ir žada kreiptis į teismą. Ūkininkas sako, kad šiuos komentarus parašiusį asmenį atpažįsta ir mano, kad jis turi savų interesų skleisti tikrovės neatitinkančią informaciją. Pats „Saulius Aš“ į redakcijos užklausimą socialiniame tinkle neatsakė.

Medžiotojų draugijos pirmininkas apie jokį brakonieriavimą nežino

Ar yra ką nors girdėjęs apie Ž. Vileikio brakonieriavimus, paklausėme Radviliškio medžiotojų ir žvejų draugijos ir Radviliškio rajono „Briedžio“ medžiotojų būrelio vadovo Algirdo Fergelio. Jis apie šiam ūkininkui mestus kaltinimus brakonieriavimu nieko negalėjo pasakyti: „Apie Ž. Vileikį nieko blogo negaliu pasakyti. Su juo pasišnekame. Bendravome ir šiandien. Mano žiniomis, jis nieko blogo nėra padaręs. Apie brakonieriavimą taip pat nežinau. Galbūt ten kokie pažįstami ar kaimynai daugiau emocijomis dalinasi. Na, o žvėrys į Ž. Vileikio žemes ėjo ir eis, mes nieko negalime padaryti, nors stengiamės, kad nedarytų žalos.“

Šiaulių medžiotojai ir ūkininkai susitaria draugiškai

Kokia situacija medžiotojų būreliuose Šiaulių rajone, pasiteiravome Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko Algirdo Baikausko. Įdomu, ar ir ten ūkininkai susiduria su problema medžioti savo žemės plotuose. A. Baikauskas sako, kad su tokia problema susidurti neteko ir panašius konfliktus daugiau lemia žmogiškieji faktoriai – ambicijos, charakteris:

„Prieš keletą metų buvo atlikti sociologiniai tyrimai apie medžiotojų struktūrą pagal veiklas. Šiaulių medžiotojų draugijoje iš 1000 medžiotojų 17 procentų savo pagrindine veikla nurodė žemdirbystę ar kitą su žemės ūkio veikla susijusį darbą. Kurie iš jų norėjo medžioti, visi medžioja. Šiaulių rajone tokios problemos, kad ūkininkai negalėtų medžioti savo žemės plotuose, nėra. Jie gali sudaryti sutartis su medžiotojų būreliu ir medžioti be mokesčio. Jeigu ūkininkas turi daugiau nei 15 ha žemės, klubas tokį ūkininką gali priimti į medžiokles pagal taisykles, kurios galioja kitiems būrelio nariams, nemokamai. Problemos kyla, kai žmonės yra probleminiai ir nori daugiau, nei jiems priklauso. Žmogiškai su visais būrelių vadovais galima susitarti. Stojamasis mokestis medžiotojų būreliuose gali būti įvairus, jis nėra ribojamas įstatymais. Manau, kad stojamojo mokesčio dydis priklauso nuo skirtų būrelio veiklai investicijų. Spėju, kad ir minimas būrelis Radviliškio rajone yra į savo veiklą investavęs. Jeigu medžiotojų netenkina būrelio pirmininko veiksmai ir priimami sprendimai, būrelio įstatuose paprastai būna numatyta organizuoti susirinkimą ir prašyti pirmininko pasiaiškinti, o galbūt netgi atsistatydinti.“

Gali būti, kad tai – ne istorijos pabaiga. Ką nuspręs ūkininkas Ž. Vileikis dėl galimo šmeižto ir trukdymo medžioti savo žemės plotuose, informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose. Turintiems pamąstymų ir pasiūlymų šia tema siūlome skambinti savaitraščio redakcijai telefonu (8 606) 82 602 arba elektroniniu paštu redakcija@radviliskiokrastas.lt

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts