Socialiniai tinklai

Aktualijos

Po redakcijos įsikišimo Liaudiškių kaime užsidegė šviesos…

Avatar

Paskelbta

data

Tęsiame Aukštelkų seniūnės A.Kubilinskienės atsakymų ciklą į šios seniūnijos gyventojams aktualius klausimus. Kaip jau buvo minėta, Aukštelkų seniūnijos Liaudiškių bei kitų kaimų gyventojai neranda būdų susitikti ir jiems rūpimus klausimus pateikti tiesiogiai seniūnei, gyventojai kreipėsi į savaitraštį „Radviliškio kraštas“.
Kaimas skendėjo tamsoje
Šį kartą – apie Liaudiškių kaime nedegančias šviesas. Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją su klausimu, kodėl Liaudiškių kaime nedega šviesos, kreipėsi Liaudiškių kaimo gyventojai.
„Sutemus mūsų kaime apskritai nedega šviesos – tamsu, nors į akį durk. Dabar anksti temsta, tad kaimo gyventojai jaučiasi nesaugiai. Kodėl sutemus mūsų kaime nedega šviesos, atsakymo iš seniūnės nesulaukėme“,- skundėsi redakcijai Aukštelkų seniūnijos Liaudiškių kaimo gyventoja.
Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija uždavė šį klausimą Aukštelkų seniūnei  konservatorei A. Kubilinskienei ir sulaukė tokio atsakymo: „Visu tamsiuoju paros metu šviesos nedega. Dega įsakymu patvirtinta tvarka“.
Kokia ta įsakymu patvirtinta tvarka?
Kokia ta įsakymu patvirtinta tvarka, seniūnė  detaliau neinformavo, tačiau  redakcija ją pateikia Aukštelkų seniūnijos gyventojams. Pagal Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą „Dėl Radviliškio rajono miestų ir gyvenviečių gatvių apšvietimo tamsiu paros metu režimo nustatymo“,  Radviliškio rajono seniūnijose apšvietimas ryte įjungiamas 6 val. ir išjungiamas ryte 0,5 val. iki saulės patekėjimo, vakare įjungiamas 0,5 val. po saulės laidos ir išjungiamas 21 val.
Seniūnai, esant reikalui (organizuojamų įvairių švenčių, susirinkimų, susibūrimų ar kt. renginių metu) ir atsižvelgdami į turimas ūkinėms reikmėms skirtas lėšas, suderinę su kaimo bendruomenėmis ir seniūnaičiais, gali prailginti ar sutrumpinti rekomenduojamą gatvių apšvietimo laiką.
Seniūnė apšvietimo klausimą interpretavo savaip
Na, Aukštelkų seniūnė A. Kubilinskienė turbūt vadovavosi žodžiais, kad  „esant reikalui gali prailginti ar sutrumpinti rekomenduojamą gatvių apšvietimo laiką“, tačiau, pamiršusi suderinti su Liaudiškių kaimo bendruomene, nutarė kaimą  pasmerkti visiškai tamsai.
Tačiau įvyko beveik kalėdinis stebuklas – tik „Radviliškio krašto“ redakcijai pasiteiravus, kodėl šiame kaime sutemus apskritai nedega šviesa, –  apšvietimo lemputės ant stulpų netikėtai įsižiebė!
„Išėjau į lauką, užvertęs galvą pažvelgiau į elektros stulpą, tikėdamasis išvysti nedegančias  lemputes, ir net nustėrau – ant stulpų degė visos apšvietimo lemputės, nei vienos net nebuvo perdegusios! Pamaniau, kad į Liaudiškių kaimą atėjo kalėdos“,- sakė šio kaimo gyventojas.
Na, nepasiginčysi, kad spaudos galia didelė – štai jai padedant kaimas sulaukė šviesos.
Kitame  savaitraščio numeryje  paviešinsime kitus Aukštelkų seniūnės A. Kubilinskienės atsakymus į seniūnijos gyventojams aktualius klausimus.
Radviliškio rajono gyventojams, susiduriantiems su seniūnų savivale, prašome kreiptis į redakciją ir mes paklausime seniūnų, už ką jie gauna algą.
Bus daugiau.

„Radviliškio krašto“ informacija


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio konservatoriai – vėl teismų verpetuose

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio konservatoriai, su meru A.Čepononiu priešakyje, ne vienerius metus mynę teismų slenkstį, vėl atsidūrė teisėsaugos akiratyje. Šį kartą Temidė vėl  kirto ūkininkui G.Žilėnui.

Skundas atmestas

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas kasacine tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl Šiaulių apygardos teismo 2018 m. liepos 4 d. nuosprendžio, Lietuvos apeliacinio teismo 2019 m. balandžio 11 d. nuosprendžio ir nuteistųjų kasacinius skundus atmetė.

Aukščiausiasis Teismas buvusį Seimo narį Vitą Matuzą dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo nuteisė trejų metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant dvejiems metams.

Ir kitiems nuteistiesiems šioje baudžiamojoje byloje laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidedamas dvejiems metams. Buvusio Seimo nario sutuoktinė Danutė Matuzienė pripažinta kalta dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo, jai subendrinus bausmes skirtas 2 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimas. Moteriai teks sumokėti ir 7980 eurų baudą. Buvusio Seimo nario žmonai bausmės buvo subendrintos, nes tai nebe pirmasis apkaltinamasis nuosprendis. D. Matuzienė jau anksčiau buvo pripažinta kalta dėl pasikėsinimo apgaule gauti subsidiją Žilvyčių kooperatinei bendrovei, kreditinio sukčiavimo, dokumentų klastojimo.

Buvusiam akcinės bendrovės „Panevėžio energija“ vadovui Vytautui Šidlauskui, pripažintam kaltu dėl piktnaudžiavimo, paskirta dvejų metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

„Žilvyčių“  kooperatinės bendrovės valdybos pirmininkas Gintaras Žilėnas pripažintas kaltu dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo, jam paskirta metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Juridinis asmuo – „Žilvyčių kooperatinė bendrovė“ – pripažinta kalta dėl piktnaudžiavimo, jai paskirtas likvidavimas.

Buvęs „Panevėžio energijos“ darbuotojas Stanislovas Raipa nuosprendžio neskundė. Jis ankstesnių teismų sprendimais buvo pripažintas kaltu dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo, paskiriant dvejų metų laisvės atėmimo bausmę.

Visiems nuteistiesiems teks sumokėti po 376 eurų įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Samdė partietį

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, tyrimą organizavo ir baudžiamosios bylos nagrinėjimo teisme metu valstybinį kaltinimą palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. STT Panevėžio valdybos pareigūnai išsiaiškino, kad akcinėje bendrovėje „Panevėžio energija“ buvo neskaidriai vykdomi viešieji pirkimai, kurių vertė siekė apie 5 mln. eurų. Teismas konstatavo, kad nuteistieji bendrininkavo piktnaudžiaudami per AB „Panevėžio energija“ organizuotus viešuosius pirkimus, o nusikalstamas veikas organizavo buvęs Seimo narys Vitas Matuzas. Pirkimai buvo suorganizuoti taip, kad juos laimėtų „Žilvyčių kooperatinė bendrovė“.

G. Žilėnas teismuose – ne naujokas

Norime priminti, kad ūkininkas G. Žilėnas teismų slenkstį mina jau ne pirmą kartą. Šiaulių apygardos teisme buvo  nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai korupcija buvo pateikti 9 asmenims ir vienai įmonei. Ši baudžiamoji byla teismui buvo perduota dar 2014 metų balandį, o pradėta nagrinėti kitų metų birželį.

Byloje dėl pastatų rekonstrukcijos kaltinimai buvo pareikšti devyniems fiziniams ir vienam juridiniam asmeniui. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai teigia nustatę, kad vieno iš Radviliškio miesto kultūros centro pastatų rekonstrukcijos bei Radviliškio rajono Šaukoto Švč. Trejybės bažnyčios restauravimo darbų konkursus laimėjo finansinių problemų turėjusi bendrovė. Jos akcininkai konservatoriai Aloyzas Juodis ir Gintaras Žilėnas buvo ir Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai, turėję kontroliuoti šį juridinį asmenį. Šioje byloje jiems taip pat buvo pateikti kaltinimai.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Chemoterapija yra pelninga

Avatar

Paskelbta

data

Pirmasis chemoterapijos vaistas/garstyčių dujos/ pirmiausia buvo naudotos Pirmajame pasauliniame kare kaip cheminis ginklas. Po to per vieną Antrojo pasaulinio karo operacijų buvo paskelbta, kad žmonės, gavę garstyčių dujų, turėjo labai sumažėjusį baltųjų kraujo ląstelių – leukocitų skaičių. Todėl buvo padaryta hipotezė, kad garstyčių dujos gali sumažinti sparčią leukocitų reprodukciją, kuri vyksta esant limfomai – viena iš kraujo vėžio rūšių.

Buvo nuspręsta garstyčių dujas išbandyti ant limfoma sergančių ligonių ir jiems buvo duodamos intraveninės injekcijos. Laikinas pagerėjimas buvo žymus. Šis tyrimas paskatino chemoterapijos tyrimus ir jos naudojimą kitoms vėžio rūšims gydyti. Tai tęsiasi iki šių dienų.

Šiandieną chemoterapija naudojama žudyti vėžines ląsteles bet kurioje kūno vietoje. Bet chemoterapija yra citotoksiška – nuodija ląsteles. Jei vėžinės ląstelės dauginasi labai greitai, chemoterapija duoda apgaulingą laikiną pagerėjimą.

Deja, nuodydama vėžines ląsteles, ji kartu nuodija ir sveikąsias. Todėl naudojant chemoterapija tikimasi nunuodyti vėžį pirmiau nei bus nunuodytas žmogus. Deja, dažnai atsitinka atvirkščiai. Tai kaip tik ir paaiškina, kodėl chemoterapijos efektyvumas yra vos keli procentai. Kadangi chemoterapija taip pat sumažina sveikų ląstelių dalijimąsi, dažnai žmogus žūva pirmiau nei vėžys. Chemoterapija ypač efektyviai griauna imuninę sistemą ir vėžys dažnai po kurio laiko sugrįžta, nes vėžinių ląstelių kiekvieno žmogaus organizme laikas nuo laiko atsiranda. Jei imuninė sistema tinkamai funkcionuoja, šios ląstelės iš karto būna sunaikinamos, o jei imuninė sistema nusilpusi, vėžinės ląstelės atsinaujina.

Terapija taip pat sunaikina kitas greitai besidauginančias kaulų čiulpų ląsteles, kurios gamina raudonąsias kraujo ląsteles – eritrocitus,taip pat skrandžio ir žarnyno ląsteles, plaukų šaknų ląsteles. Todėl žmonės,
gaunantys chemoterapiją, nuplinka. Kadangi chemoterapija yra citotoksiška, ji apnuodija kraują, žmogų nuolat pykina, prarandamas apetitas, jaučiamas nuovargis. Daug ką pasako statistika, kad daug onkologų, išgirdusių vėžio diagnozę, sau jos nedarytų. Tad iškyla klausimas, kodėl jie tai siūlo kitiems žmonėms?

Šiandien chemoterapijos vaistai yra toksiškiausi iš visų vaistų. Deja, daugelis onkologų net nežino apie mažiau pavojingus ir paprastus gydymo būdus ir dar blogiau – parekomendavęs netradicinį metodą gydytojas gali būti paduotas į teismą. Štai iki ko priėjo šiuolaikinė medicina, kai už vėžio išgydymą galima net į kalėjimą atsisėsti. Chemoterapija atneša tiek daug pinigų, kad etinius principus nusveria noras pasipelnyti. Chemoterapija negydo vėžio priežasties. Nepaisant ir taip mažo efektyvumo, chemoterapija tiesiog gydo simptomus,o ne tikrą vėžio priežastį.

Diagnozavus vėžį tradicinė medicina jį puola nuodyti, visiškai ignoruodama chemoterapijos žalą ir holistinį požiūrį į organizmą. Bet simptomus gydyti yra labai pelninga ir tai yra pagrindinė šiuolaikinės medicinos duona. Kaip ir visuomet, žmogus prilygsta nuliui.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019