Socialiniai tinklai

Aktualijos

Po redakcijos įsikišimo Liaudiškių kaime užsidegė šviesos…

Avatar

Paskelbta

data

Tęsiame Aukštelkų seniūnės A.Kubilinskienės atsakymų ciklą į šios seniūnijos gyventojams aktualius klausimus. Kaip jau buvo minėta, Aukštelkų seniūnijos Liaudiškių bei kitų kaimų gyventojai neranda būdų susitikti ir jiems rūpimus klausimus pateikti tiesiogiai seniūnei, gyventojai kreipėsi į savaitraštį „Radviliškio kraštas“.
Kaimas skendėjo tamsoje
Šį kartą – apie Liaudiškių kaime nedegančias šviesas. Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją su klausimu, kodėl Liaudiškių kaime nedega šviesos, kreipėsi Liaudiškių kaimo gyventojai.
„Sutemus mūsų kaime apskritai nedega šviesos – tamsu, nors į akį durk. Dabar anksti temsta, tad kaimo gyventojai jaučiasi nesaugiai. Kodėl sutemus mūsų kaime nedega šviesos, atsakymo iš seniūnės nesulaukėme“,- skundėsi redakcijai Aukštelkų seniūnijos Liaudiškių kaimo gyventoja.
Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija uždavė šį klausimą Aukštelkų seniūnei  konservatorei A. Kubilinskienei ir sulaukė tokio atsakymo: „Visu tamsiuoju paros metu šviesos nedega. Dega įsakymu patvirtinta tvarka“.
Kokia ta įsakymu patvirtinta tvarka?
Kokia ta įsakymu patvirtinta tvarka, seniūnė  detaliau neinformavo, tačiau  redakcija ją pateikia Aukštelkų seniūnijos gyventojams. Pagal Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą „Dėl Radviliškio rajono miestų ir gyvenviečių gatvių apšvietimo tamsiu paros metu režimo nustatymo“,  Radviliškio rajono seniūnijose apšvietimas ryte įjungiamas 6 val. ir išjungiamas ryte 0,5 val. iki saulės patekėjimo, vakare įjungiamas 0,5 val. po saulės laidos ir išjungiamas 21 val.
Seniūnai, esant reikalui (organizuojamų įvairių švenčių, susirinkimų, susibūrimų ar kt. renginių metu) ir atsižvelgdami į turimas ūkinėms reikmėms skirtas lėšas, suderinę su kaimo bendruomenėmis ir seniūnaičiais, gali prailginti ar sutrumpinti rekomenduojamą gatvių apšvietimo laiką.
Seniūnė apšvietimo klausimą interpretavo savaip
Na, Aukštelkų seniūnė A. Kubilinskienė turbūt vadovavosi žodžiais, kad  „esant reikalui gali prailginti ar sutrumpinti rekomenduojamą gatvių apšvietimo laiką“, tačiau, pamiršusi suderinti su Liaudiškių kaimo bendruomene, nutarė kaimą  pasmerkti visiškai tamsai.
Tačiau įvyko beveik kalėdinis stebuklas – tik „Radviliškio krašto“ redakcijai pasiteiravus, kodėl šiame kaime sutemus apskritai nedega šviesa, –  apšvietimo lemputės ant stulpų netikėtai įsižiebė!
„Išėjau į lauką, užvertęs galvą pažvelgiau į elektros stulpą, tikėdamasis išvysti nedegančias  lemputes, ir net nustėrau – ant stulpų degė visos apšvietimo lemputės, nei vienos net nebuvo perdegusios! Pamaniau, kad į Liaudiškių kaimą atėjo kalėdos“,- sakė šio kaimo gyventojas.
Na, nepasiginčysi, kad spaudos galia didelė – štai jai padedant kaimas sulaukė šviesos.
Kitame  savaitraščio numeryje  paviešinsime kitus Aukštelkų seniūnės A. Kubilinskienės atsakymus į seniūnijos gyventojams aktualius klausimus.
Radviliškio rajono gyventojams, susiduriantiems su seniūnų savivale, prašome kreiptis į redakciją ir mes paklausime seniūnų, už ką jie gauna algą.
Bus daugiau.

„Radviliškio krašto“ informacija


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Aktualijos

Koncertas „Dainuoju Tau gyvenimą“

Avatar

Paskelbta

data

Ansamblis „Lietuva“ pirmą kartą pristato jungtinį projektą su bardais Sauliumi Bareikiu, Olegu Ditkovskiu ir Gediminu Storpirščiu – koncertą „Dainuoju Tau gyvenimą“. Ansamblio choras ir orkestras kartu su ilgamečiais dainuojamosios poezijos atlikėjais pristatys gražiausias bardų dainas dar negirdėtame amplua. Poetų dainos, pritaikytos tautinių instrumentų aranžuotėms ir chorui, žada jaukius ir šiltų emocijų kupinus vakarus.

„Nors vyrauja skirtingos sampratos, svarbiausia girdėti vienas kitą ir suprasti, panašiai jausti, nešti emociją ir tarpusavyje užmegzti tikrą ryšį – juk abu stiliai šneka iš širdies. Pasaulyje jau seniai tas vyksta“, – emocinio ryšio svarbą premjeroje pabrėžia vienas iš „Aktorių trio“ narių Olegas Ditkovskis.

 „Kai susijungia virpantys kanklių ir gitarų garsai, atrodo, visas gyvenimas it viena styga tampa jautriai užgaunamas. Turime dvi savitas kultūras – keliu sau uždavinį sujungti bardišką ramybę su ansamblietiška judraus choro nuotaika. Bardų vakaruose klausytojai linkę užsimerkti, įsiklausyti į žodžius, o čia dar turėsime ir vaizdą, ypatingas aranžuotes. Koncerto dainose liesis gyvenimo istorijos, tad kiekvienas ras sau tai, kas jam reikšmingiausia“, – premjerą apibūdina programos režisierius Donatas Bakėjus, dar žinomas kaip šokėjas, choreografas, Anželikos Cholinos trupės narys.

 „Aš mylėjau tave tau nežinant“, „Žalia, žalia“, „Chrizantemos“ – tai tik dalis kūrinių, kuriuos dauguma iš mūsų dainuojame atmintinai. Šioje muzikinėje premjeroje atpažįstamos dainos atsiskleis kitomis spalvomis: aranžuotėse dominuos tokie instrumentai kaip kanklės, skudučiai ar lumzdeliai, įsipins sutartinių atgarsiai ir tautiniai motyvai, nuolat pereinantys į šiuolaikinį skambesį.

Retas susimąsto, kad liaudies muzika tampriai susijusi su dainuojamąja poezija, t.y. bardiška kultūra. Tai susiję su reikšmingais Lietuvos istorijos periodais, kuriuos valstybinis ansamblis siekia perteikti profesionalioje scenoje. Bardų stilių galima sieti su XX a. pradžioje kilusiu kanklininkų sąjūdžiu, po kurio 7-tame dešimtmetyje, kaip svarbus alternatyvios kultūros reiškinys, ir išsivystė bardų judėjimas. Alternatyvioji jaunimo banga gyvavo pagrindinėse miesto gatvėse, kur draugai rinkdavosi pabendrauti, kartu pagroti gitara ir padainuoti apie gyvenimą. Augantis pasipriešinimas tarybinei ideologijai, drąsėjantis kritinis mąstymas ir laisvėjantis kūrybiškumas – visa tai atsispindėjo gatvės muzikos kultūroje. Paraleliai bardų gyvavimui atsirado dar vienas folkloro sąjūdis, nepriėmęs sovietinės sistemos vertybių.

„Tokie pokyčiai, vykstantys muzikos kultūroje, ir tokie istoriniai įvykiai, kaip Prahos pavasaris ar Romo Kalantos susideginimas, prisidėjo prie socialinio pasipriešinimo oficialiai sovietmečio kultūrai. Jaunimas reaguodavo jautriai, neturėdamas galimybių sekti pasaulio įvykius. Barduose svarbi istorija: kaip tu ją jauti, tokią išraišką ir renkiesi“, – pasakoja Gediminas Storpirštis – vienas didžiausių dainuojamosios poezijos puoselėtojų, Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainų autorius ir atlikėjas. G. Storpirštis įsitikinęs, kad kanklių ir gitarų sąskambis suteiks ypatingos emocijos, išreiškiamos premjeroje „Dainuoju Tau gyvenimą“.

Koncertinėje programoje bardų dainas aranžuoja net trys Lietuvos kompozitoriai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys ir Sigitas Mickis. A. Kulikauskas dar žinomas kaip dainų atlikėjas, kartu su ilgamečiu bendražygiu maestro Vytautu Kernagiu įkūręs „Dainos teatrą“, ilgai dirbęs su „Keistuolių teatro“ aktoriais. Kompozitorius, lektorius S. Mickis taip pat aranžuoja kūrinius „Keistuolių teatrui“. Dar vienas įžymus kompozitorius Aras Žvirblys muziką kūrė ansamblio „Lietuva“ muzikiniam spektakliui – misterijai „Dievai ir žmonės“, po sėkmingo debiuto sugrįžtančiai į ansamblio rudens sezoną.

Premjera numatoma nuo spalio 9 d. Ignalinoje, Pakruojyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Tauragėje, Vilniuje, Radviliškyje. 2020 m. programa bus tęsiama ir kituose Lietuvos miestuose.

Naujienas sekite valstybinio ansamblio „Lietuva“ socialinių tinklų Facebook ir Instagram paskyrose, taip pat oficialioje svetainėje www.ansamblis-lietuva.lt

KŪRYBINĖ GRUPĖ:

Režisierius – Donatas Bakėjus

Aranžuotojai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys, Sigitas Mickis

Bardai: Saulius Bareikis, Olegas Ditkovskis, Gediminas Storpirštis

Valstybinio ansamblio LIETUVA choras ir orkestras

Solistai: Dovilė Kazonaitė, Ieva Filipkauskaitė, Ilona Pliavgo

VADOVAI:

Ansamblio vadovė – Edita Katauskienė

Meno vadovas – Giedrius Svilainis

Dirigentas – dr. Egidijus Kaveckas

Vyr. chormeisteris – Algimantas Kriūnas

KVIEČIAME Į KONCERTUS:

Spalio 9 d. (III) 18:00 val. – Ignalinos kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 11 d. (V) 18:00 val. – Pakruojo kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 16 d. (III) 18:00 val. – Šiaulių koncertų salėje „Saulė“ | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 18 d. (V) 18:00 val. – Marijampolės kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 23 d. (III) 18:00 val. – Tauragės kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 26 d. (VI) 18:00 val. – Vilniuje, Šokio teatre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 30 d. (III) 18:00 val. – Radviliškio kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Bilietus platina: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/koncertas-dainuoju-tau-gyvenima-66359/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019