Piligrimystė Pasaulinės vaikų gynimo dienos proga

Gegužės 31 d., Pasaulinės vaikų gynimo dienos proga, Šiaulių vyskupija organizavo 14 km. piligriminį žygį į Kryžių kalną, kuriame dalyvavo  Baisogalos gimnazijos Jaunųjų Šaulių ir Jaunųjų Karitiečių būrelių nariai: Ignas, Nojus, Gabrielė, Miglė, Kornelija ir Austėja. Žygį aukojome už pasaulio vaikus, kurie neturi vaikystės, negalinčius lankyti mokyklų, kurie kasdien patiria smurtą, skurdą, badą, patyčias ar patys  kariauja su ginklu rankose. Meldėmės  pridėdami ir savąsias intencijas: už šeimas, už mums brangius žmones, gyvus ir mirusius tėvus (Tėvo dienos proga), už savo vaikus, mokytojus, nuskriaustus negalios vaikus, kenčiančiuosius, negimusius vaikus, abiturientus, draugus, besiruošiančius santuokai …

 Nors prognozės buvo nepalankios žygiui, nušvitęs dangus laimino mus. Mus lydėjo geras oras, gera nuotaika ir nuostabūs žygio vadai: Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis ir Šiaulių katedros klebonas  Egidijus Venckus.

Kelionę baigėme iškilmingomis  Šventomis Mišiomis Kryžių kalno Pranciškonų vienuolyno koplyčioje, kurias aukojo vyskupijos kancleris kun. Evaldas Alūza.  Homilijos metu kunigas ragino nebijoti ,,išeiti iš savo komforto zonos“,  įsipareigoti mažuose dalykuose, nors vienai dienai atsisakyti kokio nors skanumyno  ar besaikio televizoriaus žiūrėjimo, taip solidarizuojantis su nuskriaustais pasaulio vaikais.

 Šventose Mišiose sveikinome ir Dievo Motiną Jos šventės proga, atiduodami jai visas savo intencijas ir nuovargį kaip auką už pasaulio vaikų laimę.

Baisogalos gimnazijos mokytoja Giedrė Nakutienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts