Socialiniai tinklai

Aktualijos

Penkios objektyvios priežastys, kodėl turėtume balsuoti už Aurimą Gaidžiūną Seimo rinkimų antrajame ture

Avatar

Paskelbta

data

Šis laikmetis – pasirinkimų laikmetis. Pasirinkimo tarp: grįžti laiku atgal prie tris dešimtmečius neliečiamųjų kurtos gerovės sau tautos gyvybingumo sąskaita ar, įveikus šališkos žiniasklaidos įdiegtas baimes, drąsiai žengti per šią kadenciją pramintų gerųjų pokyčių keliu.

Valstybės valdymas – ne buto remontas. Net ir pastarojo pertvarka kelia nepatogumus. Kodėl tikimasi, kad valstybės valdymo skaidrinimas turi užtrukti trumpiau nei būsto remontas? Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga buvo ta politinė jėga, kuri išdrįso ne tik įvardinti, kas mūsų šalyje negerai, bet su dideliu ryžtu, atsidavimu, atsakomybe veikti visuomenės naudai, valstybės ateičiai. Atsirado pinigų socialinėms reikmėms, nes jie nebeišgrobstomi. Visuomenei laikas suprasti, kad  pasirinkimai lemia jos ir valstybės ateitį. Mes, LVŽS komanda, padarėme tiek, kiek per ketverius metus trukdomi oponentų ir žiniasklaidos šmeižiami, galėjome. Dabar vėl – visų piliečių laikas ir atsakomybė pasirinkti ateities scenarijų.

Radviliškio – Tytuvėnų vienmandatėje apygardoje po pirmojo turo liko du kandidatai, dviejų skirtingai gerovę suprantančių partijų – LVŽS ir TS-LKD – atstovai.

Mieli rinkėjai, atiduodami savo balsą, pasirinksite ne tik asmenybę – Aurimą Gaidžiūną ar Antaną Čepononį, bet ir juos delegavusią politinę jėgą, jos formuojamą politiką. Kiekvienas laisvas rinktis pagal savo pažiūras, įsitikinimus, lūkesčius. Čia norime pažymėti tik objektyvias priežastis, kodėl manome, kad Aurimas Gaidžiūnas geresnis ir patikimesnis atstovas Seime nei konkurentas.

Pirma priežastis – reputacija.

Seimo nario ir jo šeimos turtas augo nuosekliai iš sukurto verslo žemės ūkio ir paslaugų srityje, yra deklaruotas, sąžiningai uždirbtas ir nuo aplinkinių neslepiamas. Reputacija buvo nepriekaištinga ir tokia liko – per keturis kadencijos Seime metus Aurimas Gaidžiūnas neįsivėlė į jokius skandalus ar abejotino skaidrumo ryšius. Pasiduoti interesų grupių įtakon Seime yra didesnės galimybės nei savivaldoje. 

Antra priežastis – vertybės.

Aurimo Gaidžiūno ir jį delegavusios LVŽS vertybės sutampa. Ne tik aiškiai pasisakoma už šeimas, bet ir padaryta daug reikalingų sprendimų jas stiprinant, didinant tautos gyvybines galias. LVŽS nepalaiko tautai nepalankių kraštutinio neoliberalizmo idėjų, tokių kaip vienalytės santuokos, narkotikų legalizavimas, laisvė be atsakomybės, socialinis nejautrumas ir kt. dešiniųjų partijų vertybių.

Trečia priežastis – požiūris į gerovę.

LVŽS komandos ir Radviliškio krašte išrinkto Seimo nario supratimas apie gerovės Lietuvą yra paprastas – viena mylima Lietuva, be „savų“, elito ar vargšų, kelių greičių Lietuvų. Kiekvienas Lietuvos žmogus svarbus ir turi jaustis joje gerbiamas bei saugus. Mums darbas politikoje yra ne vardan savęs pačių ar grupės „išrinktųjų“, o dėl visų Lietuvos žmonių.

Ketvirta priežastis – gebėjimas valdyti krizes ir veikti komandoje.

Lietuva mažai nukentėjo nuo pirmosios pandemijos bangos ir tai lėmė darnus komandinis darbas atsakingose institucijose, visuomenė buvo informuota ir sulaukė valdžios pagalbos. Mums nebuvo paprasta ir lengva. Darėme sprendimus, kad apsaugotume žmonių sveikatą ir gyvybes. Kartu reikėjo rūpintis ir ekonomika. Aurimas Gaidžiūnas – patikimas komandos narys, nekeitęs partijų ir vertybinių pažiūrų, palaikęs LVŽS iniciatyvas, keičiančias paprastų žmonių gyvenimą saugumo ir didesnės gerovės link.

Penkta priežastis – požiūris į biudžeto pinigus.

LVŽS komanda pademonstravo savo racionalumą ir gebėjimą valdyti šalį tiek įprastomis, tiek ekstremaliomis sąlygomis. Kiekvienas finansinis sprendimas buvo gerai apgalvotas, todėl grąžintos ankstesnių valdžių skolos ir sukaupti rezervai. Lietuva pandemiją pasitiko turėdama itin subalansuotą ekonomiką ir valstybės finansus. TS-LKD požiūris į biudžeto pinigus, tikėtina, kitoks. Jų delegatas į Seimą – meras,  nebaigęs kadencijos ir, jo sėkmės atveju, atrieksiantis iš biudžeto beveik pusę milijono eurų naujo mero rinkimams, kurie įprastai jam likus vyktų tik po dviejų metų.

Tad mieli rinkėjai – spręsti Jums!

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų sąskaitos.

Užs. Nr. 2020-16

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Ar milijoninės vertės vamzdžių keitimas didins šilumos kainą?

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 1 d. vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje nemažai nepatogių klausimų sulaukė UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius Pranas Mickaitis. Tarybos narių bei radviliškiečių akį patraukė įspūdingi skaičiai „Radviliškio šilumos“ ataskaitoje už  2020 metus – šiluminių trasų keitimas kainuos apie 2 milijonus eurų.

Ar ne per brangus projektas?

Tarybos narys Gediminas Lipnevičius suabejojo, ar ne per brangiai bus keičiamos antžeminės šilumos trasos į požemines – ataskaitoje parašyta, jog 1444,52 metro magistralinių šilumos tiekimo tinklų pakeitimo kaina – apie 2 milijonus eurų. Kadangi „Radviliškio šilumos“ vadovas P. Mickaitis dar nebuvo prisijungęs prie posėdžio, šios bendrovės specialistė į klausimą atsakyti nesugebėjo.

Visos investicijos gula ant vartotojų pečių…

Klausimų „Radviliškio šilumos“ direktoriui turėjo ir prie Tarybos posėdžio prisijungęs radviliškietis. „Ar šiluminių trasų pakeitimo investicija neguls ant vartotojų pečių – kiek trasų buvo keičiama, tiek didėjo šilumos kaina – beje, Radviliškyje šildymo kaina didėja septynerius metus iš eilės. Kodėl dėl nežinomų priežasčių didėja ir šilumos kiekis, ateinantis į namą, nors ir administratorius, ir šilumininkai teigia nieko nereguliuojantys?“ – klausė gyventojas.

Beje, savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad gyventojai žiemą pastebėjo ryškų šilumos padidėjimą nakties metu.

Šiluma jau metus nebrangsta…

Prie Tarybos posėdžio prisijungęs „Radviliškio šilumos“ vadovas atsakė į Tarybos nariams bei gyventojams kylančius klausimus. Pasak  P. Mickaičio, šiluminių trasų keitimas kainavo ne 2 milijonus eurų, o tik  milijoną su trupučiu (koks tas truputis, direktorius neįvardijo). „Sąmatinė  projekto vertė buvo 2 mln. eurų, tačiau konkurse dalyvavo 10  įmonių ir suma pamažėjo“,- sakė P. Mickaitis. Šiuo metu keičiami paskutiniai antžeminių šiluminių trasų metrai iš buvusių 25 kilometrų.

„Radviliškio šilumos“ vadovas visus labai nustebino tikindamas, jog  šiluma nebrangsta jau nuo 2020 m. rugpjūčio mėnesio. „Šilumos pastovioji dalis 2,98  nesikeičia, o brangsta kintamoji dalis dėl kuro  kainos“,- sakė P. Mickaitis. Keistokas paaiškinimas – nors šią žiemą biržoje kuras ir buvo atpigęs, radviliškiečiai  šilumos atpigimą vargu, ar pajuto…

Pjauną šaką, ant kurios sėdi?

Buvo aptartas ir daugiabučių namų  renovacijos klausimas. Gyventojų nuomone,  Radviliškio rajone daugiabučių namų renovacija vyksta labai vangiai, nes renovacijos administratorius – „Radviliškio šiluma“. Kaip žinia, renovacijos paskirtis – taupyti šilumos energiją daugiabučiuose namuose, tad  galimai „Radviliškio šiluma“ ir nenori pjauti šakos, ant kurios sėdi – juk taupant šilumą sumažės ir šios įmonės pajamos.

Tačiau P. Mickaitis patikino, kad taip tikrai nėra ir renovacijos rūpesčius  jis su džiaugsmu atiduotų  kitam administratoriui: „Mes pradėjome administruoti daugiabučių renovaciją, nes turėjome specialistų ir jų nereikėjo papildomai samdyti – taip buvo sutaupytos biudžeto lėšos“.

Tik įdomu, nuo kada konservatoriai pradėjo rūpintis biudžeto ar gyventojų lėšų taupymu? Radviliškiečių nuomone,  jeigu galimai nuo renovacijos projekto nieko „nenubyrėtų“, vargu, ar „Radviliškio šilumos“ vadovai  jo  imtųsi – juk šio proceso metu tenka nuolat išklausyti nepatenkintų gyventojų skundų dėl renovacijos darbų  bei didelių kainų.

Jonas PetrikasSkaityti daugiau

Aktualijos

Informacija apie COVID-19 Radviliškio rajone: sergamumo statistika, skaičiai ir ribojama švietimo įstaigų veikla

Avatar

Paskelbta

data

Nauji atvejai – 2 (7 dienų vidurkis – 4), sergančiųjų – 63, pasveikusiųjų – 2 224, nauji atvejai per 14 d. 100 tūkst. gyventojų – 173,5. Naujų atvejų pokytis (per savaitę) – -12,1 proc. Mirtys nuo COVID-19 – 32, iš viso su Covid-19 diagnoze – 88.

Radviliškio rajone šiuo metu aktualūs protrūkiai fiksuojami vienoje transporto įmonėje, vienoje siuvimo įmonėje, Radviliškio kelių tarnyboje, Radviliškio lopšelyje-darželyje „Eglutė“, kiti susirgimai fiksuojami šeimose.

Nuo 2020 metų rugsėjo 21 d. iki šiol Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte ištirta 4 799 mėginių dėl COVID-19 ligos, iš jų 1 292 – teigiami, tame pačiame punkte nuo kovo 9 d. vykdomi profilaktiniai tyrimai greitaisiais antikūnų testais, ištirti 325 mėginiai, vienu atveju mėginys buvo teigiamas.

Radviliškio rajono švietimo įstaigose – infekcijų plitimą ribojantis režimas

Informuojame, kad, siekiant taikyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą mažinančias priemones, infekcijų plitimą ribojantis režimas įvestas šiose Radviliškio rajono švietimo įstaigose:

 • nuo 2021 m. kovo 31 d. iki 2021 m. balandžio 6 d. – Radviliškio Vaižganto progimnazijos 4a ir 4c klasėse.
 • nuo 2021 m. kovo 30 d. iki 2021 m. balandžio 9 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ grupėje „Želmenėliai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 1 d. iki 2021 m. balandžio 11 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ grupėje „Kačiukai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 6 d. iki 2021 m. balandžio 13 d. – Radviliškio r. Palonų daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo grupėje „Pelėdžiukai“.

Nurodytu laikotarpiu ugdymas kontaktiniu būdu nurodytose įstaigų klasėse ar grupėse sustabdomas, jis organizuojamas nuotoliniu ugdymo proceso organizavimo būdu, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais.

Vakcinavimas ir testavimas – būdai sustabdyti pandemiją

Kviečiame visus, nerimaujančius, kad su jais nesusisiekta dėl skiepijimosi, susisiekti su savo šeimos gydytoju.

Kviečiame naudotis mobiliojo punkto teikiama galimybe išsitirti antikūnus ir atskirų grupių asmenis, kuriems rekomenduojama testuotis dėl vykdomos veiklos, intensyviau registruotis antikūnų testui telefonu 1808 arba internetu 1808.lt arba kreiptis į savo polikliniką ir užtikrinti savo ir savo klientų saugumą. Tyrimai atliekami Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte (Radmės g. 1, Radviliškyje) arba jūsų poliklinikoje. Šiuo metu testuotis nemokamai kviečiami kontaktiniu būdu dirbantys:

 • asmens sveikatos priežiūros darbuotojai;
 • socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai;
 • ugdymo įstaigų darbuotojai;
 • psichologai, psichoterapeutai;
 • vaistinių darbuotojai;
 • muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
 • profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai;
 • valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
 • audinių ūkių darbuotojai;
 • vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
 • institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę;
 • prokuratūrų, teismų, notarų biurų darbuotojai, antstoliai ir jų darbuotojai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi