Socialiniai tinklai

Aktualijos

Penkios objektyvios priežastys, kodėl turėtume balsuoti už Aurimą Gaidžiūną Seimo rinkimų antrajame ture

Avatar

Paskelbta

data

Šis laikmetis – pasirinkimų laikmetis. Pasirinkimo tarp: grįžti laiku atgal prie tris dešimtmečius neliečiamųjų kurtos gerovės sau tautos gyvybingumo sąskaita ar, įveikus šališkos žiniasklaidos įdiegtas baimes, drąsiai žengti per šią kadenciją pramintų gerųjų pokyčių keliu.

Valstybės valdymas – ne buto remontas. Net ir pastarojo pertvarka kelia nepatogumus. Kodėl tikimasi, kad valstybės valdymo skaidrinimas turi užtrukti trumpiau nei būsto remontas? Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga buvo ta politinė jėga, kuri išdrįso ne tik įvardinti, kas mūsų šalyje negerai, bet su dideliu ryžtu, atsidavimu, atsakomybe veikti visuomenės naudai, valstybės ateičiai. Atsirado pinigų socialinėms reikmėms, nes jie nebeišgrobstomi. Visuomenei laikas suprasti, kad  pasirinkimai lemia jos ir valstybės ateitį. Mes, LVŽS komanda, padarėme tiek, kiek per ketverius metus trukdomi oponentų ir žiniasklaidos šmeižiami, galėjome. Dabar vėl – visų piliečių laikas ir atsakomybė pasirinkti ateities scenarijų.

Radviliškio – Tytuvėnų vienmandatėje apygardoje po pirmojo turo liko du kandidatai, dviejų skirtingai gerovę suprantančių partijų – LVŽS ir TS-LKD – atstovai.

Mieli rinkėjai, atiduodami savo balsą, pasirinksite ne tik asmenybę – Aurimą Gaidžiūną ar Antaną Čepononį, bet ir juos delegavusią politinę jėgą, jos formuojamą politiką. Kiekvienas laisvas rinktis pagal savo pažiūras, įsitikinimus, lūkesčius. Čia norime pažymėti tik objektyvias priežastis, kodėl manome, kad Aurimas Gaidžiūnas geresnis ir patikimesnis atstovas Seime nei konkurentas.

Pirma priežastis – reputacija.

Seimo nario ir jo šeimos turtas augo nuosekliai iš sukurto verslo žemės ūkio ir paslaugų srityje, yra deklaruotas, sąžiningai uždirbtas ir nuo aplinkinių neslepiamas. Reputacija buvo nepriekaištinga ir tokia liko – per keturis kadencijos Seime metus Aurimas Gaidžiūnas neįsivėlė į jokius skandalus ar abejotino skaidrumo ryšius. Pasiduoti interesų grupių įtakon Seime yra didesnės galimybės nei savivaldoje. 

Antra priežastis – vertybės.

Aurimo Gaidžiūno ir jį delegavusios LVŽS vertybės sutampa. Ne tik aiškiai pasisakoma už šeimas, bet ir padaryta daug reikalingų sprendimų jas stiprinant, didinant tautos gyvybines galias. LVŽS nepalaiko tautai nepalankių kraštutinio neoliberalizmo idėjų, tokių kaip vienalytės santuokos, narkotikų legalizavimas, laisvė be atsakomybės, socialinis nejautrumas ir kt. dešiniųjų partijų vertybių.

Trečia priežastis – požiūris į gerovę.

LVŽS komandos ir Radviliškio krašte išrinkto Seimo nario supratimas apie gerovės Lietuvą yra paprastas – viena mylima Lietuva, be „savų“, elito ar vargšų, kelių greičių Lietuvų. Kiekvienas Lietuvos žmogus svarbus ir turi jaustis joje gerbiamas bei saugus. Mums darbas politikoje yra ne vardan savęs pačių ar grupės „išrinktųjų“, o dėl visų Lietuvos žmonių.

Ketvirta priežastis – gebėjimas valdyti krizes ir veikti komandoje.

Lietuva mažai nukentėjo nuo pirmosios pandemijos bangos ir tai lėmė darnus komandinis darbas atsakingose institucijose, visuomenė buvo informuota ir sulaukė valdžios pagalbos. Mums nebuvo paprasta ir lengva. Darėme sprendimus, kad apsaugotume žmonių sveikatą ir gyvybes. Kartu reikėjo rūpintis ir ekonomika. Aurimas Gaidžiūnas – patikimas komandos narys, nekeitęs partijų ir vertybinių pažiūrų, palaikęs LVŽS iniciatyvas, keičiančias paprastų žmonių gyvenimą saugumo ir didesnės gerovės link.

Penkta priežastis – požiūris į biudžeto pinigus.

LVŽS komanda pademonstravo savo racionalumą ir gebėjimą valdyti šalį tiek įprastomis, tiek ekstremaliomis sąlygomis. Kiekvienas finansinis sprendimas buvo gerai apgalvotas, todėl grąžintos ankstesnių valdžių skolos ir sukaupti rezervai. Lietuva pandemiją pasitiko turėdama itin subalansuotą ekonomiką ir valstybės finansus. TS-LKD požiūris į biudžeto pinigus, tikėtina, kitoks. Jų delegatas į Seimą – meras,  nebaigęs kadencijos ir, jo sėkmės atveju, atrieksiantis iš biudžeto beveik pusę milijono eurų naujo mero rinkimams, kurie įprastai jam likus vyktų tik po dviejų metų.

Tad mieli rinkėjai – spręsti Jums!

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų sąskaitos.

Užs. Nr. 2020-16

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Virtualioje konferencijoje apie 500 dalyvių aptarė vaikų globos sistemos pertvarkos rezultatus

Avatar

Paskelbta

data

Kadangi šie metai yra paskutiniai, kai vaiko globa gali būti nustatyta institucijoje, Lietuvoje veikiantiems 66-iems Globos centrams ir savivaldybių administracijoms tenka svarbi užduotis. Be tėvų globos likusiems vaikams ieškoma globėjų, įtėvių ar šeimynų. Pirmą kartą nuotoliniu būdu vykusioje dviejų dienų konferencijoje aptarti šioje srityje nuveikti darbai, Globos centrų veiklos rezultatai ir laukiantys iššūkiai. Pabrėžta, kad mūsų šalyje labai pasiteisino budinčio globotojo instituto įvedimas. Konferencijoje dalyvavo apie pusė tūkstančio specialistų, dirbančių vaiko teisių ir globos srityje, Globos centrų darbuotojų.

„Tenka girdėti, kaip specialistai, dirbantys su globojamais vaikais, džiaugiasi galėdami apie kiekvieną iš jų pasakyti – „prasidėjo savigyda“. Rodos – savaiminis paties vaiko pasiekimas. Tačiau be vaiko adaptacinio laikotarpio stebėjimo, individualių jo poreikių vertinimo, psichologinės, socialinės, teisinės pagalbos ir galybės konsultacijų savigyda vargu ar prasidėtų. Tokia svarbi ir prasminga jūsų veikla. Tai, jog globojami, įvaikinti ar budinčių globotojų prižiūrimi vaikai anksčiau ar vėliau ima jaustis saugiai, yra jūsų nuopelnas“, – taip į virtualioje erdvėje susirinkusius specialistus kreipėsi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

Pasak direktorės, kiekvienas globoti ar įvaikinti pasiryžęs žmogus padeda ne tik tam vaikui, su kuriuo dalijasi savo namų šiluma, apgaubia meile, bet padeda ir visai mūsų visuomenei, dalindamiesi savo patirtimi, žiniomis, yra daugelio įkvėpimas ir pavyzdys.

„Klausite, o kas įkvepia juos? Atsakymą jūs puikiai žinote – tai esate jūs. Mokote, raginate, palaikote, esate šalia, kai pritrūksta vilties, drąsos ar žinių. Ta kraitelė, kurią perduodate tėvams yra nepaprastai svarbi ir prasminga“, – taip Globos centrų darbuotojų veiklą įvertino I. Skuodienė.

Lietuvoje šiuo metu veikiantys 66 globos centrai pagal specialią Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programą (GIMK) nuolat rengia mokymus būsimiems budintiems globotojams, globėjams (rūpintojams), globėjams giminaičiams ir įtėviams. Globos centrai taip pat teikia ir organizuoja paslaugas bei pagalbą budintiems globotojams, globėjams ir įtėviams bei jų globojamiems vaikams.

Lietuvoje vaikų globos namuose šiuo metu gyvena 1670 vaikų. Didžioji jų dalis (1412) yra vyresnio amžiaus  10-18 metų. Mūsų šalyje kol kas labai trūksta žmonių, kurie pasiryžtų globoti vyresnio amžiaus be tėvų globos likusius vaikus. Konferencijoje taip pat pabrėžta, kad Lietuvoje nepakanka paslaugų globojamiems vaikams ir jų globėjams.

Dvi dienas trukusioje virtualioje konferencijoje dalyvavo dvi dešimtys pranešėjų. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilma Augienė apžvelgė Globos centrų ir budinčio globotojo instituto veiklą, akcentavo jų reikalingumą ir prasmę. Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė konferencijos dalyviams kalbėjo apie tėvų globos netekusių vaikų teisių ir teisėtų interesų užtikrinimą Lietuvoje.

Tarp kitų temų konferencijoje taip pat buvo pristatyta geroji Belgijos patirtis teikiant tęstines paslaugas Globos centrų klientams. Gydytoja, vaikų ir paauglių psichiatrė Jovita Anikinaitė skaitė paskaitą apie tai, kodėl vaikų globos namuose augantiems vaikams reikia ieškoti globėjų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šeimos ir vaiko teisių apsaugos grupės vyresnioji patarėja Laura Purinė skaitė paskaitą apie tai, kaip parinkti šeimą, galinčią geriausiai tenkinti likusio be tėvų globos vaiko poreikius. Konferencijos dalyviams taip pat pristatytos Biržų rajono Globos centro veiklos gerosios patirtys. Apie nuotolinį darbą šeimos ir vaiko gerovės srityje, dirbant individualiai ir su grupėmis, kalbėjo psichologas, neformaliojo ugdymo lektorius Andrius Katarskis.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Teismo išteisinti įtariamieji į teismą siunčiami antrąkart

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo pareigūnai kartu su prokurorais baigė tirti ir teismui nagrinėti perdavė baudžiamąją bylą dėl įvykio, kurio aplinkybės teisme jau buvo nagrinėtos   praėjusių metų lapkritį. Tada du automobilio vagyste kaltinami šiauliečiai dėl šios nusikalstamos veikos buvo išteisinti, o Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai  informavo prokuratūrą, jog atsirado  pagrindas spręsti klausimą dėl galimos kitokio pobūdžio nusikalstamos veikos – sukčiavimo, sudėties požymių  buvimo. Konstatuota, kad  vienai Šiaulių įmonei   priklausantis mikroautobusas MERCEDES -BENZ SPRINTER galėjo būti ne pagrobtas, o tik inscenizuota jo vagystė, siekiant bendrovei neteisėtai (apgaule) gauti draudimo išmoką. Iš to išplaukė ir įtarimas dėl dar vienos nusikalstamos veikos – melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą. Nustatytoms aplinkybėms išsiaiškinti tapo būtina pradėti naują ikiteisminį tyrimą. Ir tada įtariamųjų skaičius padidėjo iki trijų, tarp kurių buvo ir pats įmonės vadovas.

Pirmąkart įvykis buvo pradėtas tirti 2018 metų balandžio 15 d., kai tik buvo gautas bendrovės vadovo pranešimas apie Šiauliuose,  Vilniaus g. esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, palikto mikroautobuso vagystę. Trejų metų senumo transporto priemonę bendrovė buvo įsigijusi prieš keletą mėnesių, pora kartų ją remontavo, tad patirtą turtinę žalą  įmonės vadovas įvertino 15 000 eurų.

Po trijų tyrimo savaičių kriminalistai sulaikė pirmą įtariamąjį – niekur nedirbantį  26 metų šiaulietį, kuris policijai žinomas kaip daug kartų už vagystes teistas asmuo, teistumo biografiją pradėjęs jau nuo 16 metų. Po savaitės sulaikytas ir antras įtariamasis – pirmojo bendraamžis. Jiems buvo pareikšti įtarimai dėl vagystės ir byla nukeliavo į teismą. Bet čia vienas įtariamųjų pakeitė parodymus ir teismui kilo pagrindas manyti, kad tai nėra paprasta automobilio vagystė, o imituota vagystė, siekiant apgaule gauti draudimo išmoką.

Taigi kriminalistai ir prokurorai ėmėsi naujai kvalifikuotos nusikalstamos veikos tyrimo. Kaltinimai dėl sukčiavimo pareikšti trims įtariamiesiems, tarp kurių ir pats bendrovės direktorius, ankstesniame tyrime turėjęs nukentėjusiojo statusą. Pastarajam dar pareikštas įtarimas ir dėl pranešimo apie nebūtą nusikaltimą. 

Įtariama, kad bendrovės vadovas,  sumanęs neteisėtu būdu iš draudimo bendrovės gauti draudimo išmoką, pasiūlė pažįstamam asmeniui imituoti jo bendrovei priklausančio automobilio „MB SPRINTER“ vagystę. Buvo sutarta, kada ir iš kur turės būti paimtas ir kur nuvarytas  automobilis. Už tai vykdytojas turėjo gauti 500 eurų atlygį. Atlygis viliojo, tačiau šiaulietis pabūgo tapti šio neteisėto užsakymo vykdytoju ir jį perleido savo pažįstamam bendraamžiui, kuriam vagystės buvo įprastas dalykas. Jam buvo pasakyta, kad automobilis neva blogai važiuoja, todėl reikia apgauti draudimo bendrovę ir tokiu būdu atgauti nesėkmingai pirkiniui išleistus pinigus. Tarpininkas  vykdytojui padavė iš bendrovės vadovo gautus automobilio užvedimo raktelius, paaiškino, kad automobilį jis ras Vilniaus g., netoli Prūdelio, esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje ir jį turės nuvairuoti į Šiaulių r. esantį Kuzavinės kaimą. Vagystę imituoti turėjęs šiaulietis teisės vairuoti neturėjo ir buvo sugipsuota koja, tačiau buvo padrąsintas, kad automobilis yra su automatine pavarų dėže, todėl  problemų dėl traumuotos kojos neturėtų kilti, o policijos nėra ko bijoti – gaus baudą dėl vairavimo be teisių ir viskas.

Viskas tą vakarą vyko sklandžiai. Kuzavinės kaime „vagies“ jau laukė jo pažįstamas, kuriam jis  atidavė automobilio raktelius, o pastarasis  juos perdavė bendrovės vadovui. Šis toliau reikalus tvarkėsi pats: melagingai informavo teisėsaugos institucijas bei draudimo bendrovę apie neva įvykdytą automobilio vagystę ir dėl to  buvo išmokėta 13 529 eurų draudimo išmoka.

Per tą laiką, kol dėl to paties įvykio buvo atliekami net du ikiteisminiai tyrimai,  visi trys  dabar jau 29 metų sulaukę įtariamieji spėjo su teisėtvarka susipykti dar ne kartą. Vykdytojas pateko už grotų ir dabar teismo už sukčiavimą laukia, atlikdamas bausmę už  spėtas įvykdyti dar ir vagystes. Tarpininkas taip pat įtariamas naujomis nusikalstamomis veikomis ir dabar po Šiaulius vaikšto su apykoje, intensyviai prižiūrimas elektroninės įrangos. Bendrovės vadovas 2018 m. birželį išklausė Šiaulių apygardos teismo nuosprendį dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

                      Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019