Parduotuvių vagis kuriam laikui „išėjo atostogų“

Rimantas Mickus maisto prekių parduotuvę Radviliškyje, Beržų gatvėje, apvogė du kartus – 2023 m. vasario 4 d., apie 4.50 val., bei kovo 27 d., 23.30 val. Jis abu kartus į parduotuvę pateko, išdauždamas parduotuvės durų stiklą. Pavogtų prekių asortimentas gana platus – čia ir brangus viskis „Grants“, ir likeris, ir kramtomoji guma, ir netgi saulėgrąžos.

Apsauga nepričiupo

Byloje apklaustas liudytoju apsaugos darbuotojas V. N. papasakojo, jog šių metų vasario 4 d. naktį dirbo ir iš dispečerio į savo darbinį planšetinį kompiuterį gavo informaciją apie signalizacijos suveikimą parduotuvėje Beržų gatvėje, Radviliškyje. Į įvykio vietą jis esą atvyko per 3-4 minutes. Atvykęs prie minėtos parduotuvės, apsaugos darbuotojas pamatė išmuštą parduotuvės įėjimo durų lango stiklą, esantį kairėje pusėje. Jis užlipo į parduotuvę vedančiais lauke esančiais laiptais ir priėjo prie sugadintų durų, o tada prožektoriumi apšvietė parduotuvės salės vidų. Tuo metu salėje jis jokių pašalinių asmenų nepastebėjo. Netrukus apie įvykį buvo pranešta dispečeriui ir paprašyta iškviesti policiją. Belaukdamas policijos, V. N. stovėjo prie išdaužtų durų. Buvo nustatyta, kad tą naktį parduotuvei padaryta 157, 28 Eur turtinė žala.

Pritrūko gėrimų

Apklausiamas teisme, kaltinamasis prisipažino, kad įsibrovė į parduotuvę ir pavogė nurodytas prekes. Rimantas M. papasakojo, kad tą vakarą pas draugą gėrė alkoholį. Jis buvo nuėjęs miegoti, tačiau pabudęs pajuto, kad nori dar šiek tiek išgerti. Kadangi nebeturėjo pinigų, susitarė su draugu, kad nueis iki sesers pasiimti alkoholinių gėrimų. Draugui jis neminėjo, kad eina vogti. Rimantas M. sakė, kad jis nuėjo prie maisto prekių parduotuvės, susirado plytos gabalą ir išdaužė durų stiklą. Vaizdo įrašuose buvo užfiksuota, kad tąkart stiklą jis išdaužė metaliniu dviračių stovu. Kiek tada iš parduotuvės jis pasiėmė prekių, tiksliai neatsimena. Vaikinas sakė, kad dalį alkoholio išgėrė pats, o kitus pavogtus alkoholinius gėrimus pardavė nepažįstamiems asmenims. Pasirodo, kaltinamasis juto, jog parduotuvėje suveikė signalizacija, tačiau iš karto apsauga neatvažiavo, o kaltinamasis salėje užtruko 5-9 minutes.

Paspruko, bet buvo „įamžintas“

2023 m. kovo 27 d., apie 23.22 val., toje pačioje parduotuvėje ir vėl suveikė signalizacija. Atvykęs į vietą apsaugos darbuotojas rado išdaužtą durų stiklą. Pažiūrėjęs į vidų, jis matė, kad prekės parduotuvės salėje yra išmėtytos. Pašalinių asmenų nebuvo pastebėta. Iškviesta policija. Padarius patikrinimą, nustatyta, kad tą naktį parduotuvei padaryta 133,29 Eur turtinė žala. Abiejų vagysčių atvejais Rimantą M. „įamžino“ vaizdo kameros. Antros vagystės metu kartu buvęs vaikinas, vardu L., už nusikaltimą atsakys kitoje baudžiamojoje byloje, kadangi jo atžvilgiu ikiteisminis tyrimas atskirtas.

Mokė vogti

2023 m. kovo 27 d. Rimantas M. taip pat „baliavojo“ su draugais. Iš pradžių visa kompanija buvo parke ir gėrė alų. Po kiek laiko alus baigėsi. Kompanija susirinko pas vieną iš jų namuose. Ten vienas iš draugelių paprašė Rimanto M. pamokinti įsibrauti į parduotuvę. Kaltinamasis sakė, kad neištvėrė ir pasidavė įkalbinėjimams. Jis nuėjo prie tos pačios parduotuvės ir tris kartus į durų stiklą metė akmenį. Po to dviese su prašiusiu vogimo pamokų L. jie spyrė į durų stiklo paketą ir jis įvirto į vidų. Vaikinai pateko į parduotuvę ir Rimantas M. nuėjo prie alkoholio lentynų, o jo draugas L. nubėgo į kitą pusę, kur ėmė saulėgrąžas, sausainius, traškučius. Rimantas M. sakė paėmęs maždaug 6 ar 7 butelius alkoholio ir išėjęs. Jis esą kokius 5 butelius pardavė, o du butelius išgėrė. Parėjęs namo, vaikinas viską papasakojo mamai, o ji supyko. Po 20-25 minučių jį sulaikė policija.

Ne kokia reputacija

Kadangi kaltinamasis Rimantas M. padarė du apysunkius nusikaltimus, o prieš tai buvo 5 kartus buvo teistas už įvairių nusikaltimų, taip pat ir nusikaltimų nuosavybei, padarymą, teistumas neišnykęs, jis baustas ir administracine tvarka, turi galiojančių nuobaudų, yra nedirbantis, Užimtumo tarnyboje neregistruotas, nuspręsta jį bausti griežčiau. Teismas padarė išvadą, kad Rimantas M. nuolat daro nusikaltimus, anksčiau skirtos bausmės kaltinamajam nepadarė jokios teigiamos įtakos ir iš to yra matyti, kad jis turi klaidingus moralinius įsitikinimus bei nevertina savo elgesio kritiškai. Parinkta bausmė rūšis – terminuotas laisvės atėmimas. Už abu nusikaltimus paskirtos bausmės buvo subendrintos, ši bausmė sumažinta trečdaliu, kadangi byloje taikytas sutrumpintas įrodymų tyrimas ir galutinė bausmė Rimantui Mickui už abi vagystes – 8 mėnesių laisvės atėmimas. Iš kaltinamojo priteistas 670,29  Eur dydžio MB „Jusaveta” ieškinys.

Jau „sėdi“

Bausmės pradžia Rimantui Mickui pradėta skaičiuoti nuo nuosprendžio paskelbimo dienos 2023 m. birželio 2 d. Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos, o suimtam nuteistajam nuo nuosprendžio nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Šiaulių apygardos teismui.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts