Pakiršiniečiai nenuobodžiavo – gerdami mušė sugėrovus bei artimuosius

Gruodžio 11 d. į Pakiršinio kaimą Radviliškio rajone vyko ir policija, ir greitoji. Paaiškėjo, kad apie 15.30 val. daugiabučio namo bendro naudojimo laiptinėje bei kieme grupė jaunuolių sumušė du neblaivius 31 metų vyrus. Abiejų nukentėjusiųjų girtumas viršijo dvi promiles. Nukentėjusiems buvo padaryti sužalojimai galvose, vienam iš jų žaizdą teko siūti, tačiau, pasakius, kad teks vykti į kitą ligoninę, abu sužeistieji iš Radviliškio ligoninės paspruko.

Nukentėjusieji, mušant laiptinėje bei kieme, sužeisti į galvas

Policija netruko išsiaiškinti, kad du pakiršiniečius sumušė Viktoras Jakubavičius, Elijus Kniška ir Benas Rauka. Išgertuvėse kilusio konflikto metu vienas iš nukentėjusiųjų buvo sudavęs smūgius Elijui K.  Daugelis kartu šventusių vyrų nė neprisiminė, dėl ko kilo konfliktas, tik nustatyta, kad Elijus K. sudavė kelis smūgius kumščiu į veidą nukentėjusiajam T. N., ten pat Viktoras J. ir Benas R. taip pat kumščiais sudavė keletą smūgių kitam nukentėjusiajam, M. B., į galvą, po to daugiabučio namo kieme Viktoras J. sudavė vieną smūgį alkūne nukentėjusiajam  T. N. į galvą. Šis nukentėjusysis iš pradžių spėliojo, kad jam iš nugaros buvo suduota lazda ar kokiu įrankiu, nes smūgis buvęs stiprus. Dviem nukentėjusiesiems buvo padarytos žaizdos pakaušio srityje, kas įvertinta kaip nežymus sveikatos sutrikdymas. Kaltinimai visiems trims pakiršiniečiams pareikšti dėl viešosios tvarkos pažeidimo, kas numatyta Baudžiamojo kodekso 284 straipsnyje, mat veiksmas vyko viešoje vietoje, kur buvo ir daugiau žmonių.

Bokalu smogė motinai ir sužalojo ranką

Be to, Elijus K. šiek tiek anksčiau, 2021 m. spalio 14 d., buvo padaręs kitą nusikaltimą – smurtavo prieš savo motiną. Duodamas parodymus policijos pareigūnams, pakiršinietis kaltę pripažino, tačiau bandė save ir teisinti. Jis pasakojo, kad prieš tai su mama, su kuria kartu gyvena, iš pradžių susipyko žodžiu. Mama iškvietė policijos pareigūnus, o šie patarė įsikarščiavusiam sūnui išeiti iš namų, kad daugiau nekonfliktuotų. Elijus K. esą taip ir padarė. Jis nuėjo pas kaimynę ir ten gėrė alkoholį – degtinę bei alų. Kaimynės bute „baliavojo“ visai nemaža kompanija, kai į tą butą užsuko ir Elijaus K. mama. Esą moteris sūnaus prašė alkoholio, o jis atsakė, kad neduos. Pasak kaltinamojo, mama jam pati priėjusi ranka sudavė į veidą, tik nesmarkiai. Motinos veiksmai jauną vyrą sunervino, be to, pasak Elijaus K., moteris sūnų įžeidinėjo bei kaltino dėl tėvo mirties.  Esą vyras nebeištvėrė užgauliojimų ir, stvėręs stiklinį bokalą, sudavė juo neblaiviai 57 metų motinai. Bokalas sudužo ir sužalojo moteriai ranką. Be to, Elijui K. pareikšti kaltinimai ir dėl to, kad motiną tampė už plaukų.

„Vakarėlio“ dalyviai buvo smarkiai neblaivūs

Atvykę pagal nukentėjusiosios iškvietimą, policijos pareigūnai rado gerokai „įšilusią“ kompaniją. Smurtautojas buvo sulaikytas. Su juo bendraujant, akivaizdžiai matėsi, kad žmogus yra akivaizdžiai neblaivus, agresyviai elgiasi, kalba pakeltu tonu ir vartoja necenzūrinius žodžius. Sulaikomas jis savo kaltę neigė. Į alkotesterį vyras įpūtė 2,40 promiles. Nuo smūgių nukentėjusi smurtautojo mama buvo dar girtesnė – jai nustatytas 2,88 promilių girtumas. Buto savininkė apsikritai nebegalėjo suvokti aplinkos, nes alkotesteris parodė net 4,26 promiles. Pareigūnams pavyko tarp „šventės“ dalyvių rasti vieną beveik blaivią moterį, kuri paliudijo smurto artimoje aplinkoje faktą.

Bausmės – laisvės apribojimas ir areštas

Baudžiamoji byla išnagrinėta, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą, kuriuo trims pakiršiniečiams skirtos bausmės. Elijus Kniška pripažintas kaltu dėl dviejų nusikalstamų veikų padarymo – fizinio skausmo motinai sukėlimo bei viešosios tvarkos pažeidimo. Galutinė subendrinta bausmė jam skirta 1 metai laisvės apribojimo. Per bausmės atlikimo laikotarpį vyras įpareigotas  mokytis arba dirbti, arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Jam taip pat uždrausta visą nurodytą laikotarpį vartoti psichiką veikiančias medžiagas, tame tarpe ir alkoholį. Bausmės vykdymą kontroliuos Probacijos tarnyba.  Dėl muštynių laiptinėje ir kieme Viktoras Jakubavičius pripažintas kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį. Jam skirta 60 parų arešto bausmė. Šis pakiršinietis vienintelis iš trijulės anksčiau buvo teistas, ir net 6 kartus. Už tokį patį nusikaltimą Benui Raukai skirta 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmė su anksčiau nurodytais apribojimais.

Teismo baudžiamasis įsakymas nėra įsiteisėjęs ir bausmės nepradėtos vykdyti. Ar skirti apribojimai bei bausmės pakeis šių vyrukų gyvenimo būdą, parodys laikas.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts