Socialiniai tinklai

Aktualijos

Oro gynybos batalionas Radviliškiui nekelia grėsmės

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 1 dieną savaitraščio „Radviliškio kraštas“ leidėją Gediminą Lipnevičių pakvietė susitikti Radviliškyje dislokuoto Oro gynybos bataliono vadas  majoras Vaidas Šimaitis.

„Mane pasiekė kalbos, kad radviliškiečiai bijo, jog mūsų batalione bus dislokuotos Norvegijoje įsigytos vidutinio nuotolio raketos. Norėčiau išsklaidyti šias baimes“,- sakė vadas.

Visa technika batalione – saugi

Pasak majoro V. Šimaičio, kalbos, kad Oro batalione bus dislokuota nemažai vidutinio nuotolio raketų – visiškai nepagrįstos. „Noriu pabrėžti, kad visa batalione esanti ginkluotė ir įranga atitinka saugumo reikalavimus ir jokių baimių neturi būti. Neseniai gyventojai girdėjo lyg sprogimų triukšmą, kurį sukėlė aviacijos bazės naikintuvai, iš bataliono šaudoma nebuvo. Apie mūsų organizuojamas pratybas visada pranešame savivaldybės tinklapyje bei spaudoje, kad nekiltų jokių konfliktinių situacijų – mes neturime tikslo išgąsdinti žmones“,- sakė majoras.

Atsikelia Artilerijos batalionas

Oro gynybos bataliono vadas pranešė dar vieną naujieną – į Radviliškį nuo gruodžio 4 dienos atsikelia naujai kuriamas Artilerijos batalionas. „Radviliškyje identifikuota Artilerijos bataliono dislokacijos vieta. Artileristai čia įsikurs laikinai, kol kas neaišku, kokiam laikui – gal pusmečiui, gal  metams. Kadangi batalione padaugės žmonių, pastatėme jūrinių konteinerių miestelį, o atvykstantieji profesionalai bei karininkai ieško butų nuomai. Kol kas neaišku, kiek atvyks žmonių, priklausys nuo to, kaip sparčiai augs struktūra. Žmonių atvykimas Radviliškiui atneš naudos – jie pirk parduotuvėse, naudosis įvairiomis paslaugomis, o tai verslininkams bei rajono biudžetui atneš pajamų“,- sakė V. Šimaitis.

Pasak majoro, kadangi Radviliškyje nelengva susirasti nuomojamų butų, daugelis atvykstančiųjų jų ieškosi Šiauliuose. Tai ir suprantama, atvyksta nemažai jaunimo, o Šiauliuose daugiau pramogų: ir klubai, ir kino teatrai.

Susitarta bendrauti su „Radviliškio krašto bendruomene“


Pasak  majoro V. Šimaičio, šiuolaikinė kariuomenė neturi tikslo užsidaryti savo kiaute, stengiasi kuo daugiau bendrauti su visuomene. „Mūsų bataliono darbuotojai dalyvauja kalėdinėse labdaros akcijose, pagelbėjame seniems bei vienišiems rajono gyventojams namų ūkyje. Gauname nemažai kvietimų į įvairias šventes, tačiau daugelio jų turime atsisakyti: mes dalyvaujame tik edukaciniuose, ne politiniuose renginiuose, kuriuose nepardavinėjamas bei nevartojamas alkoholis“,- sakė bataliono vadas.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G. Lipnevičius pasiūlė Oro gynybos batalionui kartu su bendruomene dalyvauti akcijoje „Darom“ – tvarkyti Antaniškių mišką. Majoras V. Šimaitis mielai sutiko prisidėti prie šios iniciatyvos. „Gal viso bataliono ir neatsiųsiu, tačiau kariai tikrai pagelbės talkoje“- sakė V. Šimaitis.
G. Lipnevičius pasiūlė „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose  surengti susitikimą su Oro gynybos bataliono vadovybe – gal bendruomenės nariai turėtų klausimų apie miesto pakraštyje esančio bataliono veiklą. Bataliono vadas mielai sutiko su šia idėja, į susitikimą dar pasikviestų artilerijos vadą.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kontrolės komitete išspręstų problemų nėra, nors dirbama korektiškai

Avatar

Paskelbta

data

Tarybos posėdyje tvirtinimui buvo pateikta Kontrolės komiteto darbo ataskaita. Ataskaitoje rašoma, jog 2020 m. buvo organizuoti trys Kontrolės komiteto posėdžiai.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, kokius darbus Kontrolės komitetas pabaigė 2020 metais.

Į šį klausimą K.Račkauskis atsakė, jog visi pradėti darbai buvo pabaigti. Pasak komiteto pirmininko K. Račkauskio, dėl  mokinių maitinimo neekologiškais maisto produktais buvo kreiptasi į tarnybas ir gautas atsakymas, kad jos tyrimo nepradės ir nevykdys.

Tarybos narius nustebino toks atsakymas – pasak pirmininko, jis nebesirūpins  vaikų  maitinimu, o darbų, kuriuos neva atliko, taip ir nesugebėjo įvardinti.

Pirmininkui taip pat paantrino šio komiteto narė Z. Žvikienė – į kiekvieno gyventojų prašymą buvo reaguota, visi suplanuoti darbai pabaigti ir dar pridūrė, jog dirbo korektiškai. Bet ji  taip pat pamiršo įvardinti, kokius darbus padarė  ar  kokias problemas išsprendė Radviliškio rajono gyventojams. 

Taip ir liko neaišku, ką  Kontrolės komitetas dirbo, kaip dirbo, ką  padarė, kad  Radviliškio rajono gyventojams būtų  geriau. Bet svarbiausia, kad Kontrolės komiteto nariai žino, kad  kažką dirbo.

Jonas Petrikas


  

Skaityti daugiau

Aktualijos

Smulkus verslas klupdomas ant kelių maldai

Avatar

Paskelbta

data

Lietuvoje nebeliko stipraus, nuoseklaus vadovo su aiškia vizija, platforma, konkrečiais įsipareigojimais, terminais.

Vėl peštynės, nesusikalbėjimas, prezidentūra už didesnį savarankiškai dirbančių apmokestinimą, koalicija lyg ir muistosi tam, bet, neabejotinai, dėl akių.

Viskas  Lietuvoje yra sumodeliuota, suredaguota  kaip  Šveicarijoje, kur už žmones valdžia net sumoka metinius mokesčius ir šie sau gali kojas mirkyti šiltų fiordų srovėse.

Nebeverta aušinti burnos dėl tarimosi su pilietine visuomene. Vien tai, kad  PSO  primygtinai ragina pradinukus leisti į mokyklas, o lokdauninio režimo prievaizdai spjauna ant įstatymų ir suponuoja aiškų faktą, kad be protestų ši gvardija nenurims.

– Nebijokite, kaukių dėvėtojai,- ramina liaudį senmergaitė premjerė, –  pirmadienį svarstysime verslo atlaisvinimo planus, atminkite, kad akmens plokštėje nesame iškalę korono valdymo scenarijaus.

Žodžiu, dirbsime va bank principu, kaip diena – taip naujas varžtų atsisukimas ribotų smegenėlių vingiuose. Statistikos departamentas baugina kvailučius 3 banga, nes vangiai testuojasi,  NVSC  transliuoja depešą, kad, ką  jūs – nėra jokių simptomų. Tą patį porina vienintelė epidemiologė  Loreta  Ašoklienė.  Po valandos statistai, duomenų analitikai atsiprašo naivuolių, kad galbūt perspausta su konstatavimu.

Tai smulkus versliukas lyg ir įkvėpė oro gurkšnelį.  Bet su juokinga laisve, erdve, nuostatomis.

Kirpykloje 10 metrų plotas su 1 kirpėja, kuri turi dėvėti 3 kaukes vienu metu, o įėjęs klientas privalo pasirašyti, kas toks yra ir nurodyti telefoną, kad po to  Razmuvienė galėtų atsekinėti galus,  kas besimptominis, kas su virusu…

Proto genialumas.  Jau lyg ir atsidaro drabužių parduotuvėlės, bet lankytojai įleidžiami po vieną – esant sniegui, krušai, vėtrai šnirpškite nosimi lauke, žmogaus teisės yra  Laisvės partijos vizitinė kortelė.
Tačiau išgerti arbatos, kavos senamiestyje šiukštu negalima, nes  „Bisau  Gvinėjos 2147“ viruso mutantas smogs nepakeliamai.

Nuo šiol mūsų viltis yra  Zemlys –  Balevičius, tik jo matematiniai koeficientai duos nurodymą parduoti gėlių puokštes turgelyje.

Ruslanas  Baranauskas, LMS  narys

Skaityti daugiau

Skaitomiausi