Socialiniai tinklai

Aktualijos

Oro gynybos batalionas Radviliškiui nekelia grėsmės

Paskelbta

data

Gruodžio 1 dieną savaitraščio „Radviliškio kraštas“ leidėją Gediminą Lipnevičių pakvietė susitikti Radviliškyje dislokuoto Oro gynybos bataliono vadas  majoras Vaidas Šimaitis.

„Mane pasiekė kalbos, kad radviliškiečiai bijo, jog mūsų batalione bus dislokuotos Norvegijoje įsigytos vidutinio nuotolio raketos. Norėčiau išsklaidyti šias baimes“,- sakė vadas.

Visa technika batalione – saugi

Pasak majoro V. Šimaičio, kalbos, kad Oro batalione bus dislokuota nemažai vidutinio nuotolio raketų – visiškai nepagrįstos. „Noriu pabrėžti, kad visa batalione esanti ginkluotė ir įranga atitinka saugumo reikalavimus ir jokių baimių neturi būti. Neseniai gyventojai girdėjo lyg sprogimų triukšmą, kurį sukėlė aviacijos bazės naikintuvai, iš bataliono šaudoma nebuvo. Apie mūsų organizuojamas pratybas visada pranešame savivaldybės tinklapyje bei spaudoje, kad nekiltų jokių konfliktinių situacijų – mes neturime tikslo išgąsdinti žmones“,- sakė majoras.

Atsikelia Artilerijos batalionas

Oro gynybos bataliono vadas pranešė dar vieną naujieną – į Radviliškį nuo gruodžio 4 dienos atsikelia naujai kuriamas Artilerijos batalionas. „Radviliškyje identifikuota Artilerijos bataliono dislokacijos vieta. Artileristai čia įsikurs laikinai, kol kas neaišku, kokiam laikui – gal pusmečiui, gal  metams. Kadangi batalione padaugės žmonių, pastatėme jūrinių konteinerių miestelį, o atvykstantieji profesionalai bei karininkai ieško butų nuomai. Kol kas neaišku, kiek atvyks žmonių, priklausys nuo to, kaip sparčiai augs struktūra. Žmonių atvykimas Radviliškiui atneš naudos – jie pirk parduotuvėse, naudosis įvairiomis paslaugomis, o tai verslininkams bei rajono biudžetui atneš pajamų“,- sakė V. Šimaitis.

Pasak majoro, kadangi Radviliškyje nelengva susirasti nuomojamų butų, daugelis atvykstančiųjų jų ieškosi Šiauliuose. Tai ir suprantama, atvyksta nemažai jaunimo, o Šiauliuose daugiau pramogų: ir klubai, ir kino teatrai.

Susitarta bendrauti su „Radviliškio krašto bendruomene“


Pasak  majoro V. Šimaičio, šiuolaikinė kariuomenė neturi tikslo užsidaryti savo kiaute, stengiasi kuo daugiau bendrauti su visuomene. „Mūsų bataliono darbuotojai dalyvauja kalėdinėse labdaros akcijose, pagelbėjame seniems bei vienišiems rajono gyventojams namų ūkyje. Gauname nemažai kvietimų į įvairias šventes, tačiau daugelio jų turime atsisakyti: mes dalyvaujame tik edukaciniuose, ne politiniuose renginiuose, kuriuose nepardavinėjamas bei nevartojamas alkoholis“,- sakė bataliono vadas.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G. Lipnevičius pasiūlė Oro gynybos batalionui kartu su bendruomene dalyvauti akcijoje „Darom“ – tvarkyti Antaniškių mišką. Majoras V. Šimaitis mielai sutiko prisidėti prie šios iniciatyvos. „Gal viso bataliono ir neatsiųsiu, tačiau kariai tikrai pagelbės talkoje“- sakė V. Šimaitis.
G. Lipnevičius pasiūlė „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose  surengti susitikimą su Oro gynybos bataliono vadovybe – gal bendruomenės nariai turėtų klausimų apie miesto pakraštyje esančio bataliono veiklą. Bataliono vadas mielai sutiko su šia idėja, į susitikimą dar pasikviestų artilerijos vadą.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras imasi Lukiškių kalėjimo komplekso ir jo prieigų istorinės atminties įprasminimo darbų

Paskelbta

data

2022 m. sausio 27 d. Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje vyko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (Centro) galimybių studijos ,,Istorinės atminties įamžinimo strategija Lukiškių kalėjimo komplekse, Lukiškių aikštėje ir jos prieigose‘‘, pristatymas ir diskusijos. LGGRTC(Centro) vyresnysis patarėjas prof. Algis Vyšniūnas pristatė numatomą galimybių studiją dėl Lukiškių aikštės istorinės atminties įamžinimo.

,,Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras imasi naujos funkcijos su ryškia visuomenine užduotimi – įprasminti Lietuvos istorinės atminties klausimus Lukiškių kalėjimo komplekse, Lukiškių aikštėje ir jos prieigose. Šios svarbios vizijos sukūrimas ir įgyvendinimas yra vienas iš svarbiausių mūsų įstaigos uždavinių‘‘ – susirinkusiems kalbėjo LGGRTC (Centro) generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys.

Rengiant galimybių studiją dėl ,,Istorinės atminties įamžinimo strategijos Lukiškių kalėjimo komplekse, Lukiškių aikštėje ir jos prieigose“ LGGRTC (Centre) buvo sudaryta darbo grupė, į kurią buvo pakviesti žinomi istorikai, architektai, dailininkai. Jos pirmininku paskirtas LGGRTC (Centro) vyresnysis patarėjas, architektas, profesorius A.Vyšniūnas.

Svečiams iš prezidentūros, vyriausybės, LR užsienio reikalų ministerijos ir kitų institucijų, LGGRTC (Centro) darbuojamas buvo pristatyta pirminė galimybių studija ,,Istorinės atminties įamžinimo strategija Lukiškių kalėjimo komplekse, Lukiškių aikštėje ir jos prieigose“.

,,Svarbiausias šios studijos tikslas – Istorinės atminties įamžinimas, Laisvės kovų dalyvių atminties pagerbimas, nacionalinio pasididžiavimo ir savigarbos stiprinimas, nacionalinės tapatybės identifikavimas. Ir labai svarbu suderinti politinius, istorinius, architektūrinius, meninius momentus, suformuoti teisingą Vilniaus miesto tremties ir rezistencijos laikotarpio istorinį įamžinimą ir parodyti šio komplekso daugiafunkcines galimybes‘‘- sakė LGGRTC (Centro) vyresnysis patarėjas A.Vyšniūnas.

Prof.A.Vyšniūnas pabrėžė, kad tarpdisciplininės ir tarpinstitucinės Lietuvos Laisvės kovų istorijos įamžinimo koncepcijos pagrindu siūlome sukurti Istorinės atminties tyrimų ir edukacijos centrą, kuris reziduotų Lukiškių kalėjimo pastatų komplekse. Memorialinių kompleksų (ypač Holokausto) formavimo pasaulinė praktika (Yad Vashem Jeruzalėje, Berlyno holokausto muziejus, Karlago muziejus Dolinkoje. Tai rodo, kad tokie centrai yra nepaprastai gyvybingi, nes atlieka švietėjišką funkciją, sukuria platformą įvairioms meninėms veikloms ir projektams.

Tai yra ilgalaikis projektas, kuris yra būtinas, nes praėjus daugiau kaip 30 metų po Nepriklausomybės atstatymo, Lietuvos visuomenė dar sunkiai  suvokia skirtumo tarp „tremtinių“ ir „politinių kalinių“. Žmonės neturi elementarių žinių apie GULAG‘ą, jo struktūrą, veikimo principus. Visiškai nieko nežinoma apie Ypatinguosius lagerius, nors būtent juose kalėjo didžioji dalis Laisvės kovotojų.Labai mažai žinoma apie pasipriešinimą politinių kalinių lageriuose (Kengyras, Norilskas, Vorkuta).

Studija pagrįsta istorinio informatyvumo ir teritorinės sklaidos principu, kuris leistų dabar veikiančius atsitiktinius istorinės atminties siužetus sujungti į vieną kultūrinę-edukacinę platformą. Labai svarbu prasminant tokias skaudžias ir svarbias istorines temas: Partizanų, Gulago, Holokausto, Tuskulėnų. Iš esmės tai yra vienas kitą papildantys siužetai, kurie gali būti įgyvendinami ir realizuojami skirtinguose kompleksuose.

Tai pirmas tokio pobūdžio susitikimas – diskusija. Nutarta, kad bus tikslinama ši studija. Koncepciją numatoma pristatyti visuomenei 2022 m. balandžio mėn.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Nuotraukos LGGRTC darbuotojų

Skaityti daugiau

Aktualijos

Kiaules laikantys ūkininkai raginami neprarasti budrumo dėl AKM

Paskelbta

data

Nors Lietuvos kiaulių ūkiuose afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkių daugiau kaip 1,5 metų nėra nustatoma, iš Europos šis virusas nesitraukia. Sausio viduryje apie pirmą šiemet AKM židinį ūkyje, laikiusiame 168 kiaules, pranešė Slovakija.

Virusas pasitvirtino ištyrus per trumpą laikotarpį nugaišusių 8 kiaulių mėginius. Toje Slovakijos teritorijoje, kurioje buvo nustatytas AKM protrūkis, fiksuojami ir teigiami ligos atvejai šernams, todėl viena iš keliamų hipotezių – AKM virusas į kiaulių laikymo vietą pateko iš užkrėstos aplinkos.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Slovakijoje AKM itin skaudžiai pasireiškė 2021 m. gruodžio mėnesį, kai liga buvo nustatyta dviejuose ūkiuose, kuriuose buvo laikoma virš 40 tūkst. kiaulių.

Lietuvoje AKM atvejai vis dar fiksuojami laukinėje gamtoje. 2021 m. virusas nustatytas beveik 400 šernų, per šių metų sausį – keturiems. Rizika virusą iš miško pernešti į kiaulių laikymo vietą visada išlieka, todėl mūsų šalies kiaulių augintojai raginami išlaikyti budrumą bei atsargumą, griežtai ir atsakingai taikyti biologinio saugumo priemones savo ūkiuose. Tai vienintelė efektyvi priemonė, galinti padėti apsaugoti tiek savo, tiek ir kaimynų ūkius nuo šios ligos atnešamų nuostolių. 

Ypač svarbu užtikrinti, kad kiaulių laikymo vietoje nesilankytų pašaliniai asmenys, kartu su kiaulėmis nebūtų laikomi iš laukų, ganyklų parginti gyvuliai, o kiaulės būtų šeriamos tik termiškai apdorotais pašarais. Prie įėjimų į kiaulių laikymo vietas turi būti patiesti dezinfekciniai kilimėliai, dėvimi tik darbui tvarte skirti rūbai, persiaunama avalynė ir reguliariai naudojamos dezinfekcinės priemonės.

Ūkininkų prašoma stebėti auginamų kiaulių sveikatos būklę, o kilus net menkiausiam užkrečiamosios ligos įtarimui – nedelsiant informuoti veterinarijos gydytoją, artimiausią regioninį VMVT padalinį arba pranešti bendruoju nemokamu VMVT telefono nr. 8 800 40 403.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi