Nuo šiol mokinius maitins pačios švietimo įstaigos

Nuo lapkričio 6 dienos mokinių maitinimą švietimo įstaigose iš privataus paslaugos tiekėjo „Bruneros“ perėmė pačios mokyklos.

Ne paslaptis, kad pastaraisiais metais mokyklų valgyklose ženkliai sumažėjo valgančiųjų. Mokiniai pertraukų metu bėgdavo pavalgyti į netoliese esančias kebabines ar picerijas, vyresnieji savo automobiliais važiuodavo į kavines.

Po metų metus besitęsiančių skandalų ir skundų dėl neskanaus ir brangaus maisto mokyklų valgyklose, Taryba priėmė sprendimą, kad mokinius maitins ugdymo įstaigose esančios valgyklos. Nuo lapkričio 6 dienos mokyklų vadovai atsakingi už vaikams tiekiamo maisto skonį, kokybę ir kainą.

Tarybos narys prašė būti atlaidesniems

„Nuo šiandien keičiasi vaikų maitinimas mokyklose – vaikus maitins nebe samdytas paslaugos teikėjas, o pati ugdymo įstaiga. Šį sprendimą priėmėme vienbalsiai Taryboje. Meras nebalsavo.

Kadangi pirma diena, o visiems pasitaiko nesklandumų, noriu paprašyti visų būti atlaidesniems. Jei bus problemų, informuokite mane, visas problemas išspręsime.

Beje, turiu prašymą politikams, netrukdykite, leiskite pradėti dirbti, o fotosesijas prie kotletų lėkštės galėsite pasidaryti vėliau.

Pabaigai, palinkėsiu visiems gardaus, sveiko maisto mūsų mokiniams“,- dėl mokinių maitinimo pasikeitimo sąlygų savo facebook paskyroje rašė Tarybos narys, opozicijos lyderis Gediminas Lipnevičius.

Tėveliai patenkinti

Naująja tvarka mokyklų valgyklose labai patenkinti mokinių tėveliai, jie savo džiaugsmą išsakė socialiniuose tinkluose:
„To labai ir laukėme“; „Tai gal ir valgyti galės vaikai, nes dabar maistas buvo nepanašus į maistą“; „Sveikintinas žingsnis!“; „Bravo. Taip turi būti visada!“; „Pagaliau skanu ir nebrangu”- duktė pasidžiaugė. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazija“; „Mano irgi grįžo patenkintas. Kur sumokėdavo 3 eurus, vieną eurą tik išleido“; „Šaunu. Pokytis didelis. Vaikas grįžo patenkintas – ir maistas skanus, ir kaina normali“.

Primename, kad šį sprendimą – mokinius maitinti švietimo įstaigose, priėmė Taryba. Meras nebalsavo, tai yra, sprendimo nepriėmė, nes pagal naująjį Savivaldos įstatymą neturi balsavimo teisės.

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts