Noras gerti paliko be teisių, automobilio ir pinigų

Visiškai girtas ir dar be teisių Egidijus M. Kalnelio Gražionių kaime įkliuvo policijos pareigūnams, nes nuo ryto alumi „taisęs sveikatą” nusprendė nuvažiuoti į parduotuvę ir papildyti gėrimų atsargas. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Daiva Šabanskienė vyrą, gimusį 1987 m., teismo baudžiamuoju įsakymu pripažino kaltu ir skyrė nemenką baudą. Taip pat Egidijui M. uždrausta naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones 2 metų laikotarpiui, konfiskuotas jo tą nelemtą dieną vairuotas automobilis „VW Passat”.

Apie įtartiną vairuotoją pranešė moteris

Paaiškėjo, kad rugpjūčio 14 d. policijos patruliai gavo pranešimą iš budėtojo, kad reikia nuvykti į Kalnelio Gražionių kaimą, kur į kiemą automobiliu „VW Passat“ ką tik įvažiavo neblaivus asmuo. Paskambinusi moteris baiminosi, kad toks akivaizdžiai apsvaigęs vairuotojas vėl kur nors neišvažiuotų. Pasak pranešėjos, minėtas vyriškis nuolat važinėjasi neblaivus. Tuo metu, kai moteris skambino policijai, įtartinas vairuotojas sėdėjo automobilyje ir garsiai klausėsi muzikos. Vėliau pranešėjos nuogąstavimai pasitvirtino.

Pranešimas buvo pagrįstas

Pareigūnams nuvykus nurodytu adresu, ties daugiabučiu namu buvo pastebėtas atvažiuojantis minėtas automobilis „VW Passat“, kuris 16.30 val. buvo sustabdytas.  Nustatyta, kad automobilį vairavo 34-erių metų Egidijus M. Pasak policijos pareigūnų, iš automobilio salono ir nuo vairuotojo sklido stiprus alkoholio kvapas, akivaizdžiai matėsi, kad Egidijus M. yra neblaivus. Neblaivumas buvo patvirtintas, tikrinant alkotesteriu.

Pritrūko alaus

Pats „pasato” vairuotojas policijos pareigūnams kaltę pripažino, girtumo neginčijo. Pasirodo, jis dar iš vakaro iki sulaikymo dienos vartojo alkoholį. Pradžioje kartu su draugais daugiabučio namo kieme gėrė brendį. Prisivaišinęs iki vidurnakčio, Egidijus M. nuėjo miegoti namo. Pabudo anksti ir nusprendė „pataisyti sveikatą“, nes jautėsi prastai. Taip jis nuo pat ryto su kaimynu gurkšnojo 6 proc. stiprumo alų. Apie 16 valandą alus baigėsi. Egidijus M. nusprendė savo automobiliu nuvažiuoti iki kaimo parduotuvės ir papildyti gėrimų atsargas. Į automobilį kartu įsėdo ir kartu „baliavojęs“ kaimynas D. G. Netrukus automobilis „VW Passat“ buvo pastebėtas pareigūnų.

Bandė išvengti pareigūnų dėmesio

Kai važiuodamas keliu pamatė iš priekio važiuojantį tarnybinį policijos automobilį, Egidijus M. nusprendė pasukti į daugiabučio namo kiemą. Pareigūnų dėmesio tokiu būdu vyras neišvengė ir ten pat buvo sulaikytas. Pareigūnai atliko visus girtumo patikrinimus, t. y. liepė eiti, pūsti į alkotesterį. Policijos pareigūnams vyriškis prisipažino, kad būdamas neblaivus važiavo automobiliu. Į alkotesterį Egidijus M. pūtė du kartus ir abu kartus jam buvo nustatytas virš 2,50 promilių girtumas.

Skirta tūkstantinė bauda

Teismas Egidijų M. pripažino kaltu, padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalyje, ir skyrė jam 75 MGL (3750,00 Eur) baudą. Kadangi byla buvo išnagrinėta, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą, ši bausmė sumažinta trečdaliu ir Egidijui M. skirta galutinė 50 MGL (2500,00 Eur) bauda. Teismas girtuokliui skyrė ir baudžiamojo poveikio priemonę – uždraudimą naudotis specialia teise – teise vairuoti kelių transporto priemones 2 metų laikotarpiui. Taip pat vyras neteko ir automobilio, kadangi jį nuspręsta konfiskuoti ir perduoti valstybės nuosavybėn. Egidijus M. anksčiau teistas nebuvo, paskutiniais duomenimis, jis dirbo, todėl tikėtina, kad baudą galės susimokėti. Tik štai teisės vairuoti transporto priemones jis įgyti dar ilgai negalės.

Rita Grigalienė

Total
11
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts