Netapęs „riteriu“, čiupo savivaldybės „Auksinę krivūlę“

Tik prieš du mėnesius rašėme apie šimtą dienų mero kėdėje kojas susišildžiusio Vytauto Simelio siekį gauti „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimą. Šis vardas suteikiamas asmenims, nusipelniusius Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui. Kad būtent toks asmuo yra Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis, teikdamas jo kandidatūrą Tarybos verdiktui, nusprendė jo kolega mero pavaduotojas Vytautas Krikščiūnas.

Siūlymas tapti „riteriu“ – draugiškas gestas?

Savivaldybės koridoriuose buvo kalbama, kad sprendimą teikti V. Simelio kandidatūrą garbingam apdovanojimui nusprendė Tarybos nariai: „darbietis“ Jurgis Baublys, „socdemai“ Vida Janulaitienė ir Saulius Luščikas. Kaip žinia, V. Simelis nuo 1996 metų iki 2020 metų priklausė Lietuvos socialdemokratų partijai ir net nuo 2001 metų vadovavo šios partijos Radviliškio skyriui. Jis tik 2021 metais, prieš mero rinkimus šią partiją „išdavė“ ir tapo Lietuvos žaliųjų partijos atstovu.

Gyventojų nuomonė nebuvo svarbi

Paprastai toks apdovanojimas iškilmingai įteikiamas, minint Vietos savivaldos dieną, kuri kalendoriuje pažymėta spalio 10 dieną. Kitų savivaldybių įprasta praktika, kad rajonų savivaldybės kreipiasi į gyventojus ir prašo siūlyti kandidatus šiam apdovanojimui (to pavyzdys galėtų būti Vilkaviškio, Jurbarko, Raseinių, Pasvalio bei kitų rajonų savivaldybės). Radviliškio rajono valdininkai bei politikai patys nusprendė, kad jie geriau žino, kas vertas tapti „Auksinės krivūlės riteriu“ ir surašė sprendimo projektą, teikdami vienintelio V. Simelio kandidatūrą. Kai kuriems Tarybos nariams vos šimtą dienų meravusį Vytautą Simelį nominuoti „Auksinės krivūlės riteriu“ pasirodė visai priimtina, todėl posėdyje savo balsavimu šiam apdovanojimui merą delegavo konservatoriai, „valstiečiai“ bei „socdemai“…

Iliuzijos subliuško – meras liko it musę kandęs

Vis tik Tarybos narių pritarimas balsavimu teikti mero V. Simelio kandidatūrą „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimui nebuvo garantija, kad šį apdovanojimą vos šimtą dienų mero poste išbuvęs savivaldybės vadovas, gaus. Deja, taip ir nutiko. Spalio 19 d. Lietuvos savivaldybių asociacijos rengiamų apdovanojimų ceremonijoje, vykusioje Nacionaliniame dramos teatre, prie pakviestų į sceną „riterių” Vytauto Simelio pavardės neišgirdome. Organizatorių nuomone, jis šio apdovanojimo nenusipelnė.

Apdovanojimas buvo skirtas savivaldybei

Be „riterių” apdovanojimo „Auksinės krivūlės“ statulėlės buvo įteiktos konkrečiose srityse nusipelniusioms savivaldybėms. Be apdovanojimų neliko ir  Radviliškio rajono savivaldybė, kuriai įteiktas Finansų ministerijos apdovanojimas „Už finansinio savarankiškumo pavyzdį pandemijos akivaizdoje“. Nors darbą rajono vadovo poste pradėjo tik šių metų gegužės mėnesį, dėl nuopelno, skirto už praėjusius metus, į sceną statulėlės veržėsi atsiimti dabartinis rajono meras Vytautas Simelis, nors dar 2020 metais jis ėjo Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjo pareigas ir vargu, ar galėjo pademonstruoti finansinį savarankiškumą pandemijos akivaizdoje.

Savivaldybės užkulisiuose buvo kalbama, kad buvęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis pabendravo su savo bendrapartiete, finansų ministre, konservatore Gintare Skaiste ir „Auksinės krivūlės” statulėlė „netikėtai“ atiteko Radviliškio rajono savivaldybei, bet tai ir palikime „užkulisiams“.

Meras žurnalisto klausimus pavadino „durnais“

Kitą dieną po apdovanojimų ceremonijos mero V. Simelio žurnalistai pasiteiravo, ar jam nebuvo gėda atsiimti apdovanojimą už svetimus nuopelnus ir ar jis nemano, kad „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą reikėjo leisti atsiimti tiems, kurie jį užsitarnavo savo darbais? Čia netikėtai savivaldybės vadovas pratrūko tulžimi ir žurnalisto paklausė: „Ar tau ne gėda uždavinėti durnus klausimus?“ Po klausimo, ar jis, atsakinėdamas į klausimus, yra blaivas, meras nieko nebeatsakė.

Mero V. Simelio komentaras

 „Meras yra savivaldybės vadovas, todėl ir apdovanojimai įteikiami jam. Jūsų žiniai, šiandien Radviliškio rajono savivaldybės meras yra Vytautas Simelis. Savo kalboje po apdovanojimo pasakiau, kad mano indėlis į nominaciją yra mažiausias, tai nuopelnas rajono tarybos ir administracijos. Rekomenduoju perklausyti įrašą,“ – informavo meras.

Įrašą perklausėme ir manome, kad už parvežtą „Auksinę krivūlę“ meras V. Simelis turėtų padėkoti savivaldybės Tarybai bei administracijai.

Vytautas Juozaitis

Total
0
Dalinasi
Related Posts